Büyü Malzemeleri ve Kullanım Amaçları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Büyü yapımında ve büyü bozmada çeşitli malzemeler kullanılır. Bu malzemeler büyünün tesir edebilmesi için oldukça önemli olup her büyüde kullanılan malzemeler farklıdır. Peki büyü malzemeleri nelerdir?

Büyü Malzemeleri

resim-1542

Büyü yaptırmak isteyenler genellikle büyü yapımında kullanılan malzemelerin tesirinde kalarak olumsuz etkilenebilirler. Kullanılan malzemeler genellikle kötü kokulu ve kişiyi veya yapılmak istenen şeyi temsil eden malzemelerdir. Sizden hayvan kılları, erkeğin menisi, büyü yaptırmak istediğiniz kişinin saçı ve buna benzer birçok farklı malzeme istenebilir. Peki büyü yaparken kullanılan malzemeler nelerdir?

Malzeme olarak ruhları kullanabilmek çok derin bir ilim gerektirir. Dünya ile öbür taraf arasında kalmış veya gücünü kötüye kullanan habis ruhlara hükmedebilmek için çok daha ilmi hususlar gerekmektedir. Ruhlarla büyü yaptıracaksanız işinin ehli bir kimseden yardım almalısınız. Aksi takdirde bu durum başınıza dönebilir. 

Büyü yapımında kullanılan malzemelerden bazıları ölü toprağı, domuz yağı, tılsımlar ve harfler, düğüm yapılan ipler, insana yapılacaksa insana ait eşya veya saç parçaları gibi şeylerdir. Bu malzemelerin temini çoğu zaman yapmak isteyen kişi tarafından karşılanır. 

Ruhlar, Cinler ve Hadimler

Ruhları bu işlemlerde kullanabilmek derin bir ilim gerektirir. Gözü arkada kalmış yada arasatta kalmış ruhları kullanabilmek ve onlara hükmedebilmek kolay mesele değildir. Bu işlemler için genellikle cinler kullanılır. Varlıklardan hükmü en kolay olanı cinlerdir. Cinlere özel tılsımlar ve tütsülerle ulaşılır. Hadimler çoğunlukla Ortadoğu kültüründe görülen büyücüye yardımcı olacak bedensiz varlıklardır. Davet sonucu gelebileceği gibi kendi iradesiyle de gelip yardımcı olabilir. 

Hayvanlar

Bu işlemler için ölü ya da diri hayvanlar kullanımı en yaygın olan malzemelerdendir. Genellikle papaz büyüsünde kullanılan hayvan bedeni oldukça ciddi sonuçlar doğuracaktır. Genellikle aşk için yapılan papaz büyülerinde kullanılan malzemeler koyun bağırsağı, kuzu kalbi, koç testisi gibi malzemelerdir. 

resim-1543

İnsanlar

En tehlikeli büyüler ölü veya canlı insan bedenine ve insan parçalarına yapılan büyülerdir. Genellikle papaz büyülerinde kullanılan bu malzemeler büyünün etkisini tetikleyecektir. Özellikle kullanılan malzemeler adet kanı ve insan kemikleridir. İnsan sidiği ve menisi de kullanılan diğer papaz büyüsü malzemelerindendir. 

Bitkiler

Yapılan tütsülerde kullanılan bitkiler aynı zamanda ruhani varlıkları çağırmada da kullanılır. Genellikle bitkiler yakılarak kullanılır. Bu papaz büyüsü ritüelleri arasında da vardır. Aşk büyüleri için genellikle karabiber veya kırmızı biber kullanılırken ayrılık büyüsü için hardal ve dardağan darısı kullanılır. Çin tırnağı, kardeş kanı gibi farklı isimlere sahip bitkilerinde kullanımı oldukça yaygındır. 

Madenler 

Bu işlemlerde özellikle yıldızlarla eşleştirildiğine inanılan madenlerden yararlanılır. Bu eşleştirme; Satürn/Kurşun, Jüpiter/Kalay, Mars/Demir, Güneş/Altın, Venüs/Bakır, Merkür/Civa ve Ay/Gümüş şeklindedir. Doğal taşlarda kullanılan malzemeler arasındadır. 

resim-1544

Evrensel Çizgiler

Evrensel çizgiler ciddi etkileri olan büyülerde kullanılır ve ciddi ilim gerektiren bir konudur. Tam daire şeklinde olanları Tin ile, yarım daire şeklinde olanları bedenli ruh ile, artı şeklinde olanları can ile, ters üçgen şeklinde olanları ise dişiyi temsil eder. 

Harfler

Büyülerin yapımında kullanılan harfler ibranice ve süryanicedir. Bu sebeple harfli büyüler papaz büyüsü olarak bilinir. Kelimelerin sayısal değerleri hesaplanarak kullanılırlar. Muska ve tılsımlar bu harf ve simgelerle yapılır. 

Büyü Bozma Malzemeleri

Büyüleri bozmak için en az büyüleri yaptırmak kadar karmaşık bir süreç sizi beklemektedir. Yaptırmak için işinin ehli bir kişiye ihtiyaç duyulduğu gibi bozdurmak için de aynı ilimlere sahip kişilere başvurmak gerekir. Bu uzmanlar Aramice ve Süryanice gibi dilleri okumayı ve yazmayı iyi bilen kimseler olmalıdır. Bu sebeple bu kişiler halk arasında papaz olarak adlandırılır.

resim-1545

Arkaik yoluyla büyüleri etkisiz hale getirmek için harf ve tılsımlardan yararlanılır. Ancak papazlar her büyüyü bozmayacaktır. Çünkü bazı türleri bozan kişiyi ve ailesini etkisi altına alacak güçtedir. Kur`anı Kerim büyüleri bozmada en etkili yöntem ve malzemeler arasındadır. Bunun dışında kullanılan malzemeler büyünün cinsine göre ruhlar, cinler, ölü veya diri hayvanlar veya insanlar şeklinde sıralanabilir. Yani büyü yapımında kullanılan malzemeler bozmada da kullanılır. 

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.