Büyüden Korunmak için Uygulanması Gereken En Etkili Yöntemler

Büyüden korunmak için günümüzde okunması gereken pek çok dua ve sure bulunur. Bunun yanı sıra elbette yapılması gereken bazı uygulamalar da bulunmaktadır.

Büyüden Korunma Yolları

Büyüler, tarihin kötü alışkanlıkları olarak tabir edilir ve birçok çeşidi mevcuttur. Ayırma büyüleri, soğutma büyüleri ve daha pek çok farklı yöntemle uygulanan büyüler âşık etme büyüsü ya da bağlama büyüsü şeklinde de tercih edilebilir. Sihir, büyü ve tılsımlardan korunmak için de bir takım öneriler mevcuttur. Ünlü medyum ve hocaların büyüden korunmak için tercih ettiği birçok yöntem vardır. Yazımızın devamında bu yöntemleri sizlerle paylaşacağımız gibi büyüden korunma şekillerini de ayrıntılı bir şekilde paylaşıyor olacağız. Ayrıca büyüden korunmak için yapılması gereken ekstra durumları da inceleyip sizlere sunarak bu konudaki tüm bilgi eksikliklerini tamamlıyor olacağız.

resim-1536

Büyüden Korunmak için Yapılması Gerekenler

Öncelikle büyü uygulamasının başarılı bir şekilde sonuçlanmasıyla, büyüye maruz kalan kişinin ciddi mağduriyetler yaşadığı bilinir. Bu yüzden büyüden korunmak için yapılması gerekenlerle ilgili ek bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Aslında büyüler sadece kötü uygulamalar için tercih edilmiyor fakat yine de engellenemeyecek sonuçlar doğurmaması adına ve herhangi bir şüphe durumunda mutlaka sizlere sunacağımız tavsiyelere başvurmanızda fayda var.

Büyüden korunmak için öncelikle bir miktar suya Ayet-el Kürsi, Nas ve Felak ile İhlas suresi okunmalıdır. Bu sureleri okuduktan sonra büyüye maruz kalan kişi bu sudan 3 yudum içmelidir. Ardından ise kalan suyla gusül abdesti alınmalıdır. Büyüden korunmak için etkili bir yöntemdir ve günümüzde sıklıkla tercih edilir.

resim-1537

Tuz üzerine bir takım sureleri okuyarak ve daha sonra tuzu suda eritilip içerek de büyüden korunabilirsiniz. 7’şer defa Ayet-el kürsi, Fatiha, Kafirun, İhlas, Nas ve Felak surelerini okuduktan sonra tüm nazar ve büyü için hastaya üfleyebilirsiniz. Aynı şekilde üflemenin yanı sıra tuza okuyup suda erittikten sonra içmek de bir korunma yöntemidir.

Büyüden korunmak için günde 500 defa, ‘La havle vela kuvvete illa billah-il aliyyizazim’ okunabilir. Ayrıca buna başlarken 100 defa salavat, bitirdikten sonra da 100 defa salavat getirilmesi gerekir.

Büyüden korunmak için önce Allah’a dua edilmelidir. Bilinmektedir ki her şeye gücü yeten Allah’tır ve onun istemediği hiçbir büyü tutmaz.

Sürekli abdestli olmak da büyüden korunma yöntemleri arasındadır. Ayrıca 5 vakit namazın ardından ayet-el kürsi okumak da maddi ve manevi anlamda tüm belalardan korumaktadır. Bu konuda hadisler de mevcuttur.

Yatsıdan sonra bakara suresinin son ayetlerini okumak, kişileri büyü ve buna benzer kötülüklerden korur. Ayrıca Allah’ı çokça zikretmek, büyü ve tüm kötülüklerden korunma yolları arasındadır. Namaz kılmanın yanı sıra sinirlilik anında abdest almak da kişiyi sihir ve büyüden korumaktadır.

Büyüden korunmak için sabah ve akşam namazlarının ardından sizlerle paylaşacağımız sıralamaya göre kurandan ayet ve dua okunmalıdır. Bu konuda bilinmesi gereken bir durum daha var. Dünyanın tüm kötülükleri toplansa bile Allah izin vermediği sürece, o insana zarar gelmez. Yine de tedbir almak daha uygun olacaktır. Sırasıyla okunması gerekenler ise şu şekildedir;

  • 3 defa İhlas suresi
  • 3 defa Felak suresi
  • 3 defa Nas suresi
  • Lev enzelnâ
  • 3 defa Ayet-el kürsi
  • Mümin suresinin ilk 3 ayeti
  • 7 defa ‘Hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül Arşil Azim’ duası okunmalıdır.
  • Son olarak 3 defa olmak üzere şu dua okunmalıdır, ‘Bismillahi hayril esmai. Bismillahillezi la yeduru me’asmihi şey’ün fil ardı vela fissemai ve hüves semiul alim’

Hz Muhammed’in buyruğuna göre, her sabah 7 tane acve hurması yemek, o gün kişiyi sihirden korumaktadır.

Her türlü büyü ve kötülükten korunmak için Nas ve Felak surelerini okumak da önemlidir. Ayrıca büyü, vesvese, cin ve sihirden korunmak adına Kelime-i Tevhid okunmalıdır.

 

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Mevlüt

Kız kardeşime devamlı büyü yapılıyor bunu yapanı rüyasında'da gösteriyorlar ama net bir delil yok nasıl öğrenebilirim hocam

Genel bir bakım yaptırmalısınız konuyla ilgili benim alanım değildir malesef

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.