Büyülerin Etkileri, Belirtileri ve Süreçleri Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Birçok farklı amaca hizmet eden sayısız büyü çeşidi vardır. Büyülerin yapımı, yapımı sonrası etkileri, süreçleri ve belirtileri hakkında bilinmesi gerekenler yazımızda.

Farklı Büyü Çeşitleri ve Etkileri

resim-1568

İnsanların iradelerine hükmetmek ve olayların doğal döngüsünü değiştirmek için yapılan büyüler, antik çağlardan beridir yapılmaktadırlar. Nereyse her amaca hizmet eden büyüler, kimi zaman dualarla yapılsa da genellikle hüddam denilen ve farklı görevlerle yükümlü cinlerden yardım alarak yapılmaktadırlar. Bu yüzden de insanları ve olayları etkilemek konusunda oldukça tesirlidirler.

En çabuk tesir eden ve en etkili büyüler kötü amaçlarla yapılan kırmızı ve kara büyülerdir. Bu büyüler yapıldıkları andan itibaren kişileri etkisi altına alır ve çok kısa sürede yağıldığı kişileri en kötü hallerle karşılaştırır. Gerek bu büyülerde kullanılan malzemeler, gerekse başvurulan hüddamlar bu büyülerin derhal etkili olması amaçlanarak kullanılmaktadır. 

Her ne amaçla yapılırsa yapılsınlar, sadece bazı büyüler etkisini zamana yayar ve uzun vadede etki etmeye devam ederler. Bu tarz büyüler genellikle muhabbet, geçim ve bereket için yapılan ak büyülerdir. Ancak büyülerin birçoğu, özellikle de kötü amaçlar doğrultusunda yapılan büyüler anında etki eder ve çok kısa bir süre içinde sonucuna ulaşır. Farklı amaçlar için yapılan büyülere verilebilecek birkaç örnek vardır.

resim-1569

Bakır Büyüsü

Bakır levhalar üzerine yazılan tılsımlar ve daha sonra bu levhalar ısıtılarak uygulanan bu büyü, iyi niyetle yapılan bir bağlama büyüsüdür. Genellikle muhabbet bağlama ve eşleri birbirine bağlama amacıyla yapılan bu büyü etkisini kısa zaman içinde gösterir. Yapıldığı zaman hemen etkisini gösterir ve bozulmadığı sürece ömür boyu yapıldığı amaca hizmet etmeye devam eder. Ayrılan eşleri barıştırmak, hane içindeki geçim ve muhabbeti arttırmak için yapılan bu bağlama büyüsü her ne kadar iyi niyetle yapılsa da, insan iradesine hükmettiği için yapılması dinen ve etik olarak uygun değildir. 

Papaz Büyüsü

Kara büyü çeşitlerinden olan papaz büyüsü de yalnızca kötü amaçlara yönelik yapılan ve anında etki eden bir büyüdür. Etkileme büyüsü olarak da yapılan papaz büyüsündeki asıl amaç bir insanı etki altına almak ve hayatını alt üst etmektir. Papaz büyüsü papaz ve medyumlar tarafından yapılabilir. Papaz büyüsünün yapımında genellikle ölü toprağı, ölü insanların et parçaları, organları, ölü hayvan, yarasa kanı, tırnak, bakla, bağırsak gibi malzemeler kullanılır. Bağlama amacıyla da yapılan papaz büyüsü, adet kanı ve erkek menisi kullanılarak yapıldığında evli erkeği veya kadını dahi ailesinden koparıp büyüyü yapan veya yaptıran kişinin yanına getirir. Aynı zamanda papaz büyüsü bozulmadığı sürece büyü etkisi devam eder ve yapılan kişi ömrünün sonuna kadar o kişinin kölesi gibi olur. 

resim-1570

Sabun Büyüsü

Mezara gömülen büyü olarak da bilinen sabun büyüsü de kara büyü sınıfında yer alır ve etkisi hemen görülmeye başlanır. Büyünün yapılacağı kişiyi simgeleyen bir sabunun üzerine 14 kez kişinin ismi söylenerek kovaya atılır ve büyüye başlanır. Daha sonra sabun biraz yumuşayınca sudan çıkarılır ve kurumadan üzerine kişinin uzuvlarını simgeleyen iğneler batırılır ve ipler sarılır. Son olarak mezara gömülür ve gömüldüğü andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Sabun tamamen eridiğinde ise büyü tam olarak faaliyete geçer ve kişiye adeta bir zulüm olur. Sabun mezara gömüldüğü andan itibaren kişinini vücudunda rahatsızlıklar başlar, dışarı çıkma isteği gider, iletişimi bozulur, işleri tersine gider ve kazancı zarara uğrar. Büyü tamamen etkisini gösterdiğinde ise kişiyi intihara veya ölüme götürebilir. 

Nal Büyüsü

Nal kullanılarak yapılan bir büyü olan nal büyüsü ise diğerlerine nazaran daha uzun vadede tesir eden bir büyü olarak bilinir. İsminden de anlaşılacağı gibi nal kullanılarak yapılan bu büyü aşk ve bağlama büyüsü olarak kullanılır. Bağlanmak istenen iki kişinin ebced değerleri nal üzerine yazılır ve daha sonra üzerine okunan bazı kesitlerle nal büyüsü gerçekleştirilir. Etkili olma süreci ise haftalardan yıllara kadar uzanabilmektedir. 

Büyülerin Süreçleri ve Belirtileri

resim-1571

Büyü etkileri insan üzerinde anlaşılır derecede nettir ve insan bu etkileri kendi de anlayabilir. Büyünün yan etkileri ve büyünün etki süresi, yapım amacına, kullanılan malzemelere ve tehlike derecesine göre değişebilir. Genellikle kırmızı ve kara büyüler daha çabuk etki gösterir. Büyüye maruz kalındığı zaman insan genellikle kendini kontrol altında hisseder, hal ve hareketleri değişir, istemediği şeyler yapar ve bazen bunun sonradan farkına varır ancak önüne geçemez. Ayrıca kötü rüyalar ve halisülasyonlardan da büyü olduğu anlaşılır. Büyüden korunmanın en etkili yolu dua ve inançtır. Dua insanların üzerindeki olumsuzlukları uzaklaştırır. Aynı zamanda sirkenin büyü bozmada etkisi de oldukça yüksektir. Sirke ile yapılan temizlik manevi yönden arınmayı sağlar ve birçok büyünün etkisi bu şekilde geçer. 

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.