Cinlerin Özellikleri Nelerdir ve Yaşları Nelerdi

Cinler ruhani olan varlıklardır. Müslümanları, kafirleri, hayırlıları ve hayırsızları bulunur. Bundan kaynaklı olarak dikkatli olmak gerekir.

Cinler koku, ışık, elektrik, hava gibi vücudu görünmeyen ruhani ve latif olan varlıklardan oluşmaktadır. Bu varlıklar Hazreti Âdem (A.S ) yaratılmadan önce tüm yeryüzünden sakini şeklinde ve hâkimi şeklindeymişler. Yani bir nevi yeryüzün halifesi onlar olarak da görülmektedir.

Cinlerin özellikleri maddeler halinde

Cinlerin özellikleri maddeler halinde

Cinlerin Özellikleri

 • Cinler irade sahibidir.
 • Bu varlıklar insanlar gibi akıl ve şuur sahibi olarak yaşamda yer alırlar.
 • Şerli olanları, kâfir olanları, hayırlı olanları ve Müslüman olanları bulunur.
 • Yapmış oldukları her şeyden sorumlu olarak yaşamlarını idame ettirirler.
 • Cinlerde insanlar gibi doğar, büyür, evlenir, çoğalır, yaşlanır ve ölürler.
 • Peygamberlerin çoğunluğu cinler ile görüşmüşlerdir.
 • Peygamberlerin bazıları cinler ile ortak peygamberlik yapmıştır.
 • Bu varlıklar ile görüşmek ve iletişim kurmak mümkündür.
 • Kuran içinde bulunan birçok ayette insanlar ile cinler bir arada geçmektedir. Hatta ayetlerin bazıları insanları ve cinleri aynı karede kapsamaktadır.
 • Hayırlı olan işlerin bazılarında cinlerin görüşlerinden ve bilgilerinden fayda sağlanılır.
 • Hayırsız, şer ya da faydasız olarak görülen işlerde bu varlıklardan yardım almak doğru değildir. Zarar görülebilir ve dinen de caiz olarak görülmez.
 • Cinlerden faydalanmak ve hayırlı olan işlerde kullanmak mümkün olduğu halde insanlar bu varlıkları can sıkmada, kısmet bağlamada, faydasız olan işlerde, boş olan işlerde, büyü yapmada, insanların aralarını açmada ve yüz kızartacak olan işlerde kullanmaktadır. Bu tarz işlerde kullanmak yüz kızartıcı olan durumların ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır.
 • Hayırlı olmayan işlerde kullanılmakta olan cinler zaman içinde kendilerini kullanan insanlara zarar vermekten çekinmezler. Hatta gözlerini kırpmadan zarar verebilirler.
 • Ateşten yaratılmış olan bu varlıklar duyu organları ile algılanamayacak şekilde yaratılmışlardır.
 • Cinler inek, köpek, yılan, insan gibi birçok şekle girebilme özelliğine sahiptirler.
 • Hızlı şekilde hareket edebilirler ve ışınsal olan varlıklardır.
 • Cinlerin Müslüman olanları cennete diğerleri de cehenneme girerler.
 • Bu varlıkların ömürleri diğer varlıklara daha uzundur.

Cinler Dört Maddede Açıklanabilir

 • Cinlerde Mantıksal Bütünlük Bulunmaz
 • Cinlerin hepsinde büyüklük duygusu aşırı düzeyde gelişmiştir.
 • Cinlerin kendilerini kontrol etme anlamındaki mekanizmaları oldukça zayıftır.
 • Cinlerde devamlı olarak tekrarlar mevcuttur.

Cinler ve Yaşları

Hızları arttıkça zaman yavaşlamaktadır ve hızın belli bir noktaya gelmesi ile zamanla zaman da durmaktadır. Bu varlıklar yüksek hız içinde yaşamaktadırlar. Genelde 70 yıl ömürleri bulunurken insanlar ile kıyaslandığında 1000 yıla kadar yaşamaktadırlar.

Cinler İnsanları Nasıl Kandırır

İslami Amaçlar Altında ve İslami Yakınlıkla Kandırma

Cinler Müslümanlar ile melek ya da evliya gibi görüntüler ile irtibat kurmaktadır. Görünün Müslüman yakın gelecek ile alakalı olarak yanlış bilgiler getirmektedir. Bu anlamda olağan üstü olaylar gerçekleştirir. Zor zamanlarda bu insanlara yardım ederler. Çevresinde bulunan kişilerin rüyalarına girer ve onları olağanüstü bir kişi olarak gösterirler. Bu sayede hastaların tedavi edilmesine yardımcı olurlar ve felçlilerin yürümesine yardımcı olurlar. Bu tarz Müslümanlar zaman içinde çevresine birçok insan toplamaya başlamaktadır. Cinler zaman içinde bu insanlara dini açıdan verdikleri emirleri uygulatmaya başlarlar. Gayri İslami olan emirleri zaman içinde Müslümanlar uygulamaya başlamaktadır.

Hümanist ve İnsancıl Olan Amaçlar İle Kandırma

Trans esnasında irtibata girme ve ruh çağırma gibi durumlarda cinler kendilerini başka bir ruh gibi, tanrı gibi ve uzaylı gibi gösterirler ve bu şekilde kandırır. Bunları örnekler ile açıklayacak olursak;

Ruh Çağırma

Bir insan farkına bile varmadan cin ile 1 yıl geçirmektedir. Sonrasında bu insan genelde öldürülerek ya da intihar ederek vefat etmektedir. Cin uzaya çıkarak dünyadan uzaklaşmaktadır. Bundan sonra aradan 500 yıl geçer. Bu kişinin torunları ise dedelerin ruhunu çağırmak adına ruh çağırma seansı düzenlemektedir. Bu esnada transa geçmiş olan kişiler ile cin arasında zihinsel açıdan irtibat bulunmaktadır. Zihinsel açıdan çağrıyı alan cin dünyaya geri döner ve geçmiş olan yüzyıllarda olanları anlatmaya başlar. Cin kendini dinleyecek kişileri bulduğu için oyun oynamaya ve kandırmaya başlar.

Tenasüh

Bir kişi farkına bile varmadan evini cinler ile paylaşmaktadır. Zaman içinde bu kişi ya intihar ederek ya da cinayet sonucunda ölür. Cin ise işte tam da o ölüm anında yeni doğacak olan başka bir kişiye musallat olur. Abdestiz ve duasız olan ortamlara girdiğinde bu çocuğun beynini kolay bir şekilde ele geçirebilmektedir. Çocuklar büyümeye ve konuşmaya başladığında ise ölen kişinin ruhunun kendi içinde olduğunu bile ifade edebilirler.

Ölen kişi hakkında birçok bilgiyi, o kişinin evini hatta sırlarını bile anlatabilir. Aileler genelde bu durumunun doğru olmadığını düşünür ve tepki gösterir. Aslında konuşan çocuktur konuşturan ise musallat olan cindir. Bilgileri çocuk söyler ama cin ona anlatır.

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.