Ebced hesabı ile yıldızname nasıl bakılır

Ebced nasıl hesaplanır? Doğum tarihini öğrenerek yıldıznameden neleri öğrenebiliriz? Türkçe ebced hesabı ile doğum tarihi bulma nasıl yapılıyor örnekle anlatım

Yıldızname İle Neleri Öğrenebiliriz

Ebced hesabı ile yıldızname bakmak için öncelikle doğum tarihinin bilinmesi gereklidir. Fakat ülkemizde genel olarak bu konuda sıkıntı yaşayan insan sayısı oldukça fazladır, eğer, doğum tarihinizi bilmiyorsanız, ebced hesaplamasında kullanılan tekniklerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Ebced Hesabı

Ebced Hesabı

Aslında Arapça olan hesaplama Türkçeye de uygulanmakta ve böylece kendi burcunuzu bulmanız kolaylaşmaktadır. Türkçe değer karşılıkları dışında ebced ve yıldıznamenin ne olduğu ve nasıl bakıldığını da yine bu yazımızda örnek anlatımla öğrenebilirsiniz.

Doğum anı ile başlayan ve ölüme kadar giden hayat çizgisinde başımıza gelecek kazalar, aldığımız alacağımız kararlardaki hatalar ve geçireceğimiz hastalıklar gibi durumlar yıldızname ile karşımıza çıkar. Günümüz astrolojisi ile benzer noktaları olduğu kadar farklılıkları da mevcut olan bu uygulamada yıldızlar ile burçlar arasında dengeyi temsil etmesi açısından doğrudan fal ile karıştırmamak gerekir. Fala nispet daha kesin bilgilere dayanan yıldızname ile hastalık ve benzeri olumsuzluklara karşı çözüm yollarına nasıl ulaşılacağı da belirlenmiş olur, yıldızname bu konuda oldukça iyi bir araçtır diyebiliriz.

Yıldıznamenin ilk çıkış noktası olarak Hz. Muhammed soyundan gelen İmam Caferi Sadık gösterilir. Cifir ilmi ile yoğrulmuş olan yıldızname bakımı ise fala göre oldukça zor olmakla beraber aslına uygun şekilde Arapça bakılması daha kesin sonucun elde edilmesini sağlar. Yazımızın devamında doğum tarihinizi nasıl öğreneceğinizi verdiğimiz örneği takip bulabilirsiniz.

Türkçe Ebced Hesabı İle Doğum Tarihini Öğrenme

Doğum tarihinden emin olmayabilirsiniz veya tahmin ettiğiniz tarih sizi anlatan burcu tarif etmeyebilir. Bu gibi durumlarda ebced hesabı ile burcunuza tekabül eden yıldızı bulabilirsiniz. Ebced hesabı üç ayrı yöntemle yapılır, küçük ebced olarak bilinen Ebced-i Sagir ile burcunuzu öğrenmek mümkündür.

Aşağıdaki listede Arapça aslına uygun olarak Türkçe karşılıklarını bulabilirsiniz. Türkçe ebced hesaplamak için anne adınız ve kendi adınızı toplamanız yeterlidir. Çıkan sonuçtan erkekler için 12, kadınlar için ise 9 düşülür. Kalan rakam sizin doğum anı burcunuzu gösterir.

A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7 B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6 C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10 Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7 D=4 H=8 L=6 P=2 U=7

Bakiyeye göre burçlara denk gelen rakamlara bakarak burcunuzu tespit edebilirsiniz. Rakamlar ve burçlar; 1 Koç, 2 Boğa, 3 İkizler, 4 Yengeç, 5 Aslan, 6 Başak, 7 Terazi, 8 Akrep, 9 Yay, 10 Oğlak, 11 Kova, 12 Balık şeklindedir.

Ebced hesabı

Ebced hesabı

Ebced Nasıl Hesaplanır

Bunu basit bir örnekle anlatmak gerekirse; anne adınızı Hatice, sizin adınızı da Mehmet olarak kabul edelim. Anne adınız H,T,C 15’e tekabül ederken, sizin adınız M,H,M,T ise 20’ye denk düşer. Bu durumda siz erkek olduğunuz için iki ismin toplamı olan 35’den 12’şer düşülür. Kalan sonuç ise 11’dir. Bu durumda burcunuz kova oluyor.

Bir başka hesaplama şekli ise 35’in 12’ye bölünmesi ile yapılır. Çıkan sonuçtan (2.916) 2 alınarak 12 ile çarpılır. 35’ten 24’ün düşülmesi ile burcunuza denk olan rakamını yine 11 olarak bulabilirsiniz.

Aslı Arapça olan uygulama, üç farklı yazım şekline göre bakılırken Türkçe olarak tam karşılığını bulmak genel olarak zordur. Arapça olarak hesaplanması en doğru sonucu verir.

 

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Zübeyde

Eşimle yaşadığım sorunlar. Sürekli beni kırıyor ve rencite ediyor. Boşamakla tehtid ediyor. Bana yardımcı olun lütfen.

Sorunların çözümü için bilgi almak isterseniz çekinmeden iletişime geçiniz.
Münevver

Şu an çalıştığım iş yeri ile ilgili ve çocuklarım ile ilgili şimdiden teşekkürler saygılar

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.