Hızlı ve Garantili çalışan en tesirli zenginlik duaları

Zengin olmak, mal ve mülk sahibi olmak için geçmişten günümüze kadar gelmiş olan dualar bulunmaktadır. bu duaların bilinerek okunması gerekir.

Hızlı Ve Garantili Çalışan Dualar

Geçmiş dönemlerden ve ulema olan âlimlerden birçok zenginlik duası günümüze kadar gelmiştir. Bu dualar içinde en etkili olan ve en sık tercih edilen hiç şüphesiz Hz. Süleyman’ın zenginlik duasıdır. Hz. Süleyman’a fazlasıyla servet, mal ve mülk verilmiştir. Dünyaya Hz. Süleyman kadar zengin ve kudretli olan bir başka kişi gelmemiştir. Yani Hz. Süleyman hem zenginlik hem de peygamberlik ile ödüllendirilmiştir. Zenginlik duasına geçmeden önce Kuran’da bu tarz dualara nasıl bakıldığını da bilmek gerekir.

Zenginlik duaları

Zenginlik duaları

İslam dini her daim zenginliğin her daim mümin olan kişilere çok yakıştığını ifade etmiştir. İnsanlara malı, mülkü ve zenginliği veren Allah’tır. Bu konu için Kuran’da şu ayetler bulunur.

Dua 1

Dua 1

Kuran bulunan bir başka ayette evlenecek olan kişilerin Allah’ın yardımı ile zenginleştiğine dairdir;

Dua 2

Dua 2

Zenginlik Duaları

Dua 3

Dua 3

Bu duayı serveti çoğalsın isteyen kişiler, manevi yönden iktidara ulaşmak isteyen kişiler, servet- mal ve mülk sahibi olmak isteyen kişiler her gün aksatmadan 4 kez okumalıdır. Kısa zaman içinde mal varlıklarına oluşacak olan artışı görebilirler. Bu dua ile zaman içinde huzur dolu, servet dolu ve rahat bir yaşama kavuşmak mümkün hale gelir.

Ya ilahel alihetir – refiy-ı celalüh, bunu gün içinde ve her gün 20 kez okuyan kişiler fakirlik görmezler. Bu kişilere ummadıkları rızık kapıları açılır.

Ya eğna min külli ganiy, anlamı zengin olan tüm zenginlerin en zenginidir. Bunu okumayı alışkanlık haline getirmek gerekir. Ayrıca her gün okunmalıdır.

Ya elfatü min külli latif, bu esma zengin olmak için can atan kişiler tarafından günlük, düzenli ve aksatılmadan okunması halinde tesir gösterir.

Ya erhamü min külli Rahim, bu zikir zengin olmak için gerekli olan kapıları açar ama düzenli ve aksatılmadan okunması şartı bulunmaktadır.

Ya ekremü min külli Kerim, anlamı ikram eden ve ikram edenlerden daha Kerim anlamındadır. Bu zikri zengin olmak adına okuyabilirsiniz.

Vakıa Suresini de zengin olmak isteyen kişilerin okuması gerekir. Hatta Hadis-i şeriflerde, Vakıa Suresini okuyan kişilerin ömrü boyunca fakirlik görmeyeceğini de yazmaktadır. Bu Surenin zenginlik suresi olduğu belli başlı kaynaklarda yazmaktadır ve bu kaynaklar Surenin herkes tarafından öğrenilmesini tavsiye eder.

Dua 4

Dua 4

Bu duanın Cuma namazından sonra okunması en münasip olan şeklidir. Bu dua 3- 5- 7- 11- 19- 21 kez okunabilir ve daha çok okunmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Bazı bilginler ve âlimlerde bu duanın her gün 70 kere okunması sonucunda kısa zamanda zenginliğe kavuşturacağını söylemektedir.

Ya ehabbu min külli Habib, anlamı ey sevgili olan ve sevgililer içinden en sevgilisidir. Bu duayı insanların ellerinden geldiğinde fakirlikten kurtulmak adına okuması gerekir.

Yatsı namazından sonra 2 rekât namaz kılınır ve 2 rekâtın sonlarına doğru Fatiha suresi sonrasında Ayetel Kürsi okunur. Son secdeden kalkma yapmadan

Dua 5

Dua 5

okunur ve namaz bitirilir. Sonrasında israfu umar duasını okunmalıdır. 3 kez elhamdülillah, 7 kez salavat, 7 kez besmele ve 100 kez ” La ilahe illallahul melikül hakkun Mübin Muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin.” Okunarak dilediğiniz söylemeniz gerekir. Bu işleme 7 gün boyunca aksatmadan devam etmek önemli bir detaydır.

1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 3,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.