Giden Sevgili Geri Getirmek İçin Yapılacak Olan Uygulamalar Nelerdir?

Giden sevgilinin geri gelmesi adına yapılacak olan duanın yapılması için içten duaların okunması gerekir. Ayrıca uygulama esnasında içten kötülük geçirilmemesi de önemlidir.

Giden Sevgili Geri Getirmek Adına Yapılacak Olan Dualar

resim-1619

Giden sevgiliyi geri getirme duası ya da giden sevgiliyi geri döndürmek adına yapılacak olan dua için Allah’ın en güzel isimlerinden olan esma-yı hüsnadan 7 ismi kullanılır. Bu isimlerin yanında Kur`an-ı Kerim`den İhlâs, Felak, Nas ve Fatiha sureleri okunması gerekir. Son olarak da Ayet`el-Kürsi okunur ve duanın son aşaması yapılır. Eski sevgiliyi ya da giden sevgiliyi geri getirme duası uygulaması için;

Allah’ın adları içinde yer alan Ya Cemil, Ya Rahmân, Ya Cami, Ya Aziz, Ya Vedûd, Ya Rahîm ve Vekîl adları giden sevgilinin geri getirilmesi konusunda en etkili esmalardır. Bu esmaların okunması giden sevgiliyi geri döndürme konusunda etkileri çok büyüktür. Bunun için 99 defa okunması gerekir. Giden sevgiliyi geri döndürmek adına okunacak dua ya da yapılacak olan büyü kapsamında öncelikli olarak abdest alınması gerekir. Abdestin alınmasından sonra 2 rekât hacet namazı kılınması gerekmektedir. Namaz ile abdest insanların ruhsal anlamda temizlenmesi adına yapılan bir uygulama olduğu için hacet namazın kılınması da oldukça önemlidir.

Duanın Yapılması

resim-1620

Abdestin ve namazın kılınmasından sonra kesinlikle akıldan ve gönülden kötü bir şey geçirmeden besmele çekilmesi gerekir. Ardından hemen İhlâs, Felak, Fatiha ve Nas Sureleri`ni okunmalıdır. Ayet`el-Kürsi ise duanın içinde okunacaktır. Esmaların hepsi 99 kez okunur ve bir esmanın bitmesinden sonra Ayet`el-Kürsi okunmalıdır. Örneğin; ilk esma 99 kez okunduktan sonra 7 defa Ayet`el-Kürsi okunur. Sırası ile

Ya Vedûd ismi okunur ve 7 kez Ayet`el-Kürsi okunur. Her AD 99 kez (sırası ile Ya Cami, Ya Aziz) okunur ve arada 7`şer defa Ayet’el-Kürsi okunmalıdır.  Sona bırakılan Ya Vekîl ismi de 99 kez okunur ve bitirdikten sonra 7 defa Ayet`el-Kürsi`yi okunur.  Giden sevgiliyi en etkili şekilde geri döndürme adına yapılacak olan dua bu şekilde bitirilir. Yapılacak olan bu dua herkeste etkili olmayabilir. Bunun etkili olması adına mutlaka içten iyi niyet geçirilmesi, niyetin kesinlikle kötü olmaması ve yapılan uygulamanın detaylı şekilde yapılması çok önemlidir. Ayrıca esmaların sayılarının az ya da çok okunmaması gerekir. Yapılan duanın tutması adına ve sevgiliyi etkili şekilde döndürme adına okunacak olan esmaların ve duaların eksiksiz şekilde okunması gerekir. Duaların yanlış okunması da yapılan işlemlerin tutmamasına olanak sağlar. Bunun için İhlâs, Felak, Fatiha, Ayet`el-Kürsi ve Nas surelerin okunuşlarının doğru şekilde bilinmesi gerekir.

Geri Döndürmek Adına Yapılacak Diğer Dualar

  • 100 adetlik tesbihin her bir adetine 3 adet İhlâs ile 1 adet Fatiha okunmalıdır. İmamede dâhil olmak üzere okumanın ardından sonra kıbleye doğru dönülür. Yüksek bir alana tesbih asılır. Niyetin yerine gelmesinden sonra 41 adet tesbih alınır ve çevredekilere ya da bir camiye bağışlanır. Ardından asılan tesbih olduğu yerden hemen alınmalıdır. Tesbihlerin bağışlanmasında içten istenilen isteklerin geçirilmesi gerekir.
  • Duanın yapılması için abdest alınır ve gece 2 rekât namaz kılınır. Namazın kılınmasından sonra olduğunuz yerden kalkmadan 1513 defa YA HU diye zikir edilir. Ardından secdeye kapanır ve ne isteniyorsa detaylı şekilde içten geçirilir. Bu uygulama 3 gece boyunca tekrarlanır. Yapılacak olan işlemlerde secdede yapılacak olan dua her gece aynı şekilde yapılmalıdır. Her gece aynı saat içinde bu duanın uygulanması sevgiliyi döndürme adına oldukça etkili sonuçların elde edilmesini sağlar.
  • Giden sevgilinizi düşünerek ya da gelmesini istediğiniz kişiyi düşünerek 3 ya da 7 gece boyunca geç saat dilimlerinde 70 kez “ SURETÜL KARİA “ okunmalıdır. Bu surenin en iyi niyetler ve güzel dilekler ile okunması gerekir. Yapılacak olan işlemler iyi niyet dâhilinde yapılırsa tesir ve celp eder. Uygulama esnasında iyi niyet en öneli detaydır.

 

 

1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.