İş Bulma ve Yaşamda Şansı Yakalamak İçin Okunacak Dualar

Uzun süre iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan, iş bulmak için bekleyen, iş değiştirmek isteyen ve iş seçmekte zorlanan kişiler dua okumalıdır.

İş Bulma Duası ve En Etkili Şans Duaları

Çalışma yeri duası uzun süre süre iş bulamayan kişilerin ve işini değiştirmek isteyen kişilerin okuması gereken duadır.  Özellikle iş seçmekte zorlanan, işinden memnun olmayan, iş bulma konusunda zorlanan, hayırlı bir iş bulmak isteyen ve rızkını düzgün bir yerde aramak isteyen kişiler bu duayı fazlasıyla okumalıdır.

İş bulmak için dua hayırlı işler çıkarma manasında okunmamalıdır. Okunacak olan dualar sonrasında rızkınızı kazanacağınız iş konusunda razı gelmelisiniz. Memnun değilseniz duayı okumaya devam etmeli ve bu işe başlayıp başka bir iş bulana kadar burada çalışmalısınız. Hayırlı bir çalışma istemek, temiz kalpli olmak ve iyi niyet çerçevesinde dualar okumak bu anlamda önemlidir.

Aksi olan durumlarda iş beğenmez hale gelerek hatalar yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca hayırlı çalışma yaşamı bulmak hem dualar ile hem de gönül ile amacın dışına çıkar. Hayırlı iş bulma konusunda önemli olan niyettir. Niyet iyi olduktan sonra ve sizler az çok demeden kanaat getirdikten sonra sorun çıkmaz. Bu konuda samimi olmak ve içten istemek de oldukça önemlidir.

Bunların dışına çıkmayan kişilerin işleri Allah’ın izni ile hızlı ve kolay şekilde gerçekleşir. Hayırlı bir rızık kapısı için bol şekilde yaratana dualar etmek de size çözüm olacaktır.

Hayırlı İşler Bulmak İçin Dualar

resim-1378

Anlamı ve Önemi;

“Ey Rabbimiz sen bize katından rahmet et, işimizde bizler için başarılar hazırla.” İş bulmak isteyen kişiler bu duayı sabah namazını kılmadan önce ve evden çıkmadan evvel, iş görüşmesine girerken ve iş aramaya devam ettikleri sürece günde 70 defa okur iseler, Allah’ın yardımı ile iş bulacaktır.

resim-1379

Anlamı ve Önemi;

” Allah mülkünü kendi istediği kişiye bahşeder.”

Bu dua işsiz kalan kişiler tarafından okunmalıdır. 990 kez okunmalıdır. Bunun iyi niyetle ve aklından kötü bir şey geçirmeden okunması çok önemlidir.

resim-1380

Anlamı ve Önemi;

“Allah’ım malımı mülkümü, nefsimi ve dinimi sana emanet ettim. Vereceğin hükme beni razı kıl. Bunu bana mübarek et ki sonraya bıraktığının acelesini ve acele ettiğinin geciktirilmesini senden istemeyeyim. Nefsimin isyan etmesine engel ol, teslimini sağla.”

Yukarıda bulunan dua özellikle peygamber efendimiz tarafından tavsiye edilmiştir. Sıkıntıda kalan kişilerin ve borcu olan kişilerin bu duayı okumasını tavsiye etmiştir. Duayı okumadan önce abdest almak ve gönül güzelliği ile uygulamak gerekir. Her gün okunması önemlidir. Güzel dilekler ile okunmalı ve ardından Allah’a dua edilmelidir. Edilecek olan duada da güzel sözler kullanılmalıdır.

resim-1381

Anlamı ve Önemi;

“Allah’ım yapacağım her işte bana hayırlı olanı nasip et. Benim hakkımda hayırlı olanı bana seç ve en hayırlısını nasip eyle.”

İşsiz kalan kişilerin sık şekilde okuması hatta gün içinde aklına geldikçe temiz bir şekilde okunmalıdır. Abdest alınarak okunması daha çok makbule geçer. Hızlı ve basit şekilde rızıklanmanıza yardımcı olur.

resim-1382

Anlamı ve Önemi;

Mülkün gerçek sahibi, o mülkü verendir.”

Kişilerin rızık aradığı dönemde gün içinde abdest alarak 1150 kez okuması gerekmektedir. Bu sayede hayırlısı işe bol paralı bir çalışma kapısı aralanır. Bu kapı sayesinde borçlardan ve sıkıntılardan kurtulmak mümkündür.

Çalışma Yaşamı Devamlılığı İçin

resim-1383

Anlamı ve Önemi;

” Muhammed ve ehline salat eyle. Çok fazla sıkıntım var, bana destek ve yardımcı ol Ya Rasullullah.”

Yukarıda bulunan Salavatı Şerif Cuma günü 100 kez okunur. Salavatı Şerif 40 tane Cuma günü okunursa daha hayırlı işlere vesile olur. İyi, hayırlı ve bol kazançlı çalışma kapıları için muhakkak okunmalıdır. Ayrıca Salavatı Şerif güzel ve iyi giden çalışma yaşamınızın devam etmesi adına da okunur.

Yaşamınızda hayırlı, güzel ve bol kazançlı günler geçirmek isterseniz kendi emekleriniz ve iyi niyetiniz dışında dualardan da yardım almalısınız. Bu sadece iş yaşama için geçerli değildir. Hayatın güzel ve yerinde gitmesi adına dualar inşalara fazlasıyla yardımcı olur. Duanın gücü peygamber efendimiz tarafından da her daim belirtilmiştir.

Özellikle dini kaynaklarda bunun önemini ve etkilerini okuyabilirsiniz. Dua etmek inşaların sıkıntılarının ortadan kaldırılmasına, borçlarından kurtulmasına, şifa bulmaya, hastalıklardan kurtulmaya, yaşamın daha düzgün gitmesine ve hayata daha olumlu bakmaya yardımcı olacaktır. Yalnız en önemli olan nokta yapılacak olan her türlü uygulamanın doğru şekilde yapılması, doğru şekilde okunması ve kalbin güzelliği ile hareket etmesidir.

1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.