Büyülerin Çeşitleri, Amaçları ve Kullanılan Malzemeler Hakkında Genel Bilgiler

Büyü yaptırmayı düşünen veya büyüler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için, büyülerin çeşitleri, yapılış amaçları ve büyüde kullanılan malzemeler hakkındaki genel bilgiler yazımızda.

Büyüler Hakkında Genel Bilgiler

resim-1523

İyi ya da kötü bir amaç uğruna, tabiatın yasalarını ve öğelerini etkilemek, vuku bulan hadiselerin düzenlerini bozmak ve düzenlerini değiştirmek için yapılan eylemlerin tümü büyü olarak adlandırılır. Büyü ve sihir, hemen hemen her şey için kullanılabilir. Sevgilileri, eşleri, nişanlıları ayırmak, sevdiğine kavuşmak, bir insanı kendine bağlamak, bir insana zarar vermek, sakatlamak, hatta öldürmek gibi gayelerin hepsi için kullanılan çeşitli büyüler vardır. 

Sihir ve büyülerin yapılabilmesi için, yapılacak büyünün amacına hizmet eden hüddamlarla bağ kurulmalıdır. Hüddamlar bu konularda görevli insanüstü varlıklardır. Büyü yapan ve yapılanlar bu hüddamlarla muhatap olmak zorunda olduğundan, bazı durumlarda hüddamlar tarafından ciddi zararlar görebilmektedirler. Bu yüzden büyü yaptırmak yerine dertlerimize ve isteklerimize dualar ile çare aramamız tavsiye edilmektedir.

Sihir ve büyüler iyi ya da kötü amaçlar doğrultusunda yapılabileceği gibi, her ne amaçla yapılırsa yapılsın genellikle gece ve seher vakitlerinde yapılmaktadırlar. Bunun nedeni ise, gece saatlerinde karanlık güçlerin yeryüzüne inmesi ve fanilerle daha yakın temas halinde olmasıdır. Aynı zamanda ayın hareketleri göz önünde bulundurularak genellikle iyi niyetle yapılan büyüler ayın ilk 15 gününde, kötü niyetle yapılanlar ise ikinci 15 gününde yapılmaktadır. 

Büyü Çeşitleri ve Yapılış Amaçları

Büyüler farklı amaçlarla yapıldığında ve amaçları değerlendirildiğinde yüzlerce hatta binlerce sihir ve büyü çeşidi vardır. Ancak genel olarak büyüler üç temel sınıfta değerlendirilir ve çeşitleri bu üç temel sınıf altında maddelenir. Yani daha açık bir tabirle, kaç çeşit büyü vardır sorusunun cevabı üç çeşittir. Bu çeşitler; ak büyü, kara büyü ve kırmızı büyüdür. Bu üç çeşitte sınıflandırılmış büyüler, bir nevi tehlike seviyelerine göre derecelendirilir. Her biri farklı amaçlara hizmet eden bu büyülerin en zararsızı bile mutlaka yapanda ve yapılanda ciddi etkiler bırakır.

Ak Büyü

resim-1524

Ak büyü, sihir ve büyüler arasında en zararsız ve en iyi niyete hizmet eden büyüdür. Genellikle arasında sorun olan çiftlerin arasını düzeltmek, evden giden kadını veya kocayı geri getirmek, haklı olunduğu halde haksız yere suçlanan insanlar üzerindeki haksızlığa müdahale ederek hakkın yerini bulmasına vesile olmak, sevilen insanı kendine bağlamak, düşman olan kişilerin dost olmasını sağlamak gibi iyi niyetle yapılan bu büyülerin tek zararı, büyünün yapıldığı kişinin iradesini etki altına alarak kontrolü dışında yönlendirmektir. Hatta bazı ilim insanları bu yüzden ak büyülerin günah olmadığını savunmaktadırlar. Aşk büyüsü çeşitleri de bu büyülere örnek verilebilir.

Kullanılan Malzemeler

Ak büyüler genellikle iyi amaçlara hizmet ettiğinden zararsız ve temiz malzemeler kullanılarak yapılmaktadırlar. Ayçiçeği, portakal, üzüm, incir, fasulye, zeytinyağı, zümrüt, elmas, tavuk ve horoz gibi zararsız malzemeler kullanılarak yapılan bu büyülerde, büyünün amacına göre muska, saç teli gibi malzemeler de nadiren kullanılmaktadır. Bohça şeklinde kapatılan muska içine dualar yazılarak da bu tür sihir ve büyüler yapılabilmektedir. Çok nadir olarak iple yapılan ak büyü çeşitleri de vardır. 

Kara Büyü

resim-1525

Kara büyüler, amaçları ve özellikleri bakımında ikinci tehlikedeki büyüler olarak sınıflandırılırlar. Yapılış amaçları ise kötüdür. Neredeyse her türlü kötü amaca hizmet eden kara büyü çeşitleri vardır. Genellikle bir insanı mahvetmek, işlerinin ters gitmesini sağlamak, kazaya belaya bulaştırmak, bir kişinin fiziksel ve ruhsal yapısını bozmak, hastalık sahibi yapmak ve hatta öldürmek için kullanılırlar. Hatta bazı kişiler ölülerle iletişime geçmek ve gelecek hakkında haber almak gibi amaçlar için de kara büyü yapmaktadırlar. Özellikle ölü falı bakanlar kara büyü yapanlara örnek gösterilebilirler. Bu tarz kişilerden uzak durmamız faydamıza olacaktır. Kara büyüler, bozma konusunda da zor büyüler olarak bilinirler. Bu yüzden büyü ve sihir bozma konusunda da büyüyü yapanlardan yardım alınmak zorunda kalınabilir. 

Kullanılan Malzemeler

Kara büyülerde amaç kötü olduğundan kullanılan malzemeler de kötü ve zararlı malzemelerdir. İdrar, meni, adet kanı, kara kedi, kurbağa gözü ve kurbağa kanı, ceset parçaları, yarasa gözü ve yarasa kanı gibi malzemeler kara büyü yapılırken sıklıkla kullanılan malzemelerdir. Aynı zamanda saçla ve iple yapılan kara büyü çeşitleri de vardır. Sabun büyüsü, kara bağ büyüsü gibi büyüler saçla ve iple yapılan büyülere örnek gösterilebilir. Nadiren muska da kara büyülerde kullanılmaktadır. İçine sihir sözleri yazılan muska, bırakıldığı yerde etkisini gösterir.  

Kırmızı Büyü

resim-1526

Büyüler içinde en tehlikelisi olan kırmızı büyüler, en kötü amaçlara hizmet etmektedirler. Genellikle insanı intihara sürüklemek, sakatlamak, akli dengesini bozmak, öldürmek gibi amaçlarla yapılırlar. Bazı kişiler tarafından ise karanlık güçlerin desteğini alarak ölülerle iletişim kurmak ve gelecekten haber almak gibi amaçlarla da kullanılır. Kırmızı büyüler yapma ve bozma konusunda çok zor ve tehlikeli büyülerdir. Yapıldığı insana en ağır acıları yaşatırlar. Kırmızı büyülerde genellikle insanın bir kuklası yapılır ve insan bu kukla sayesinde yönetilebilir, tarifsiz acılara sürüklenebilir. İple ve saçla, kimi zaman da muska ile yapılan bu büyüleri bozma konusunda da büyücülere ihtiyaç duyulur. 

Kullanılan Malzemeler

Kırmızı büyüde kullanılan malzemeler kara büyüdekilerle neredeyse aynıdır. Bunların dışında kırmızı büyüde insan ve hayvan cesetleri de kullanılmaktadır. Nadiren deri muska ve normal muska da bu büyülerde kullanılabilir. 

 

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.