Kaybolmuş Parayı Ya da Eşyaları Getir Getirmek Adına Okunacak Dualar

Kaybolan paraları ya da eşyaları geri getirmek adına okunan dualar oldukça etkilidir. Bu etkiler sayesinde insanlar eşyalarına ve paralarına kavuşabilmektedir.

Kayıp Para ve Diğer Kaybolan Eşyaları Geri Getirmek İçin Uygun Duaları

resim-1444

Kaybolan parayı geri getirme duası ve diğer eşyaları geri getirme duası birden fazla birçok çeşidi bulunuyor. Bu dualar sayesinde kaybolan parayı bulma, kaybolan ya da nereye koyulduğu unutulan eşyaları geri getirme konusunda fayda bulabilirsiniz.

  • 3 tane mum alınır, bu mumlara 41 defa Veddua suresi okunur. Veddua duası okunmasının ardından mumlar yakılır. Bu mum yanıp eriyene kadar kayıp olan para ya da eşya geri gelmezde Veddua duası hakkı için çalan kişilerde yanıp erisin denir. Sık şekilde kaybolan eşyayı bulma konusunda okunur.
  • 10 adet siyah nohut alınmalıdır. Bu nohutlara niyet edilir ve her bir nohuda Tebbet suresi okunur. 1000 sayısına gelindiğinde nohutlar sirke şişesinin içine atılır ve ağzı kapatılır. Bu karışım karanlık bir yerde saklanır. Sonrasında kayıp olan eşya ile alakalı bulma ve geri getirme duası yapılır.
  • 40 adet minik taşa 40 defa Veddua suresi okunur. Bu taşların hepsi çömlek içine bırakılmalı ve su ile doldurulmalıdır. Sonrasında geri bulma duası kabul olması adına taşlar su bitene kadar kaynatılır. Çömlek ile birlikte toprağa gömülmelidir.
  • 48 tane siyah olan nohudun üstüne geri getirmek ve kaybolan eşyaları bulma konusunda besmelesiz şekilde Tebbet okunur. Bunlar ağız kısmı dar olan şişenin içine bırakılır. Şişe sirke ile doldurulur ve mantar yardımı ile kapatılır. Nohutlar şiştikçe eşyaları çalan kişilerinde gözleri şişecektir. Eşyayı geri getirmeyen kişi zaman içinde kör olur.

Eşyaları Bulma ve Parayı Getirmek Diğer Dualar

  • Eski rivayetlere göre kaybolmuş olan eşyaları bulma konusunda yüksek bir yere çıkıp;

يَا سَيِّدِي أَحْمَدَ بْنِ عَلْوَانْ! اِئْتِ بِفُلَانٍ وَإِلَّا سَأَمْحُوكَ مِنْ دِيوَانِ الْأَوْلِيَاءِ.

Manası;

Ey Efendim Ahmed ibni Alvân! Felancayı (bul) getir. Yoksa seni evliyâ dîvânından (defterinden) silerim” diye bağıracak, o zat Allâh-u Te‛âlâ’nın izniyle o kişiye aradığını getirir.

  • Çalınan eşyası için kişinin 2 rekât namaz kılması gerekir. Namazın ardından;

“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Manası;

: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.”

  • 25 kez , “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne” duası okunur. Ayrıca dua sonrasında kaybolan eşyanın ismi söylenmelidir.
  • Hırsız olan kişileri bulmak için Yasın suresi 7 defa okunur. Bu işleme 7 gün boyunca devam edilmelidir. 7. Günün sonunda hırsız meydana çıkar ve kaybolan eşyanız ile birlikte size gelebilir. Bu şekilde etkili bir şekilde korunabilir ve bu tarz olayların yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.

Günümüzde kaybolan eşyayı bulmak adına büyüler etkili şekilde kullanılır ve medyumlardan bu anlamda yardım alınabilir. Büyüler etkili olan işlemler ile karşınıza çıkar ve eşyaların geri gelme konusunda yardımcı olur.

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Yunus

Selam abim nın altınları çalıntı kim çalıntı bilmek istiyorum

Aleyküm selam konuyla ilgili yakınınızda birinden destek almanız daha uygun olacaktır.
Hanife

Patronum iki zarf içinde koyulan paralarını kayp etti lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

Merhabalar malesef bu tarz konular alanım değildir. Konuyla ilgili yüz yüze yada yakınınızda görüşeceğiniz birilerinden destek alınız. Bu konulara başvurmadan önce nihayetinde emniyet güçlerimizin konuyla ilgili size yardım etmeleri konusunda ricada bulunabilirsiniz.

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.