Kazancınızı artırmak için uygun dualar

Kazanç duası, helal yoldan para kazanmak ve ticarette kazancın artması için okunması gereken etkili dualardan biri olarak tavsiye edilmektedir.

İnsanların başka insanlara muhtaç olmadan yaşamını sürdürebilmesi için ya da ailesine yardımcı olabilmesi için çalışarak helal para kazanmasına yönelik olarak kazanç duası okuması tavsiye edilir. Bunun yanında haramdan sakınmak ve helal kazanca yönelebilmek için de manevi anlamda kuvvetli olmak gerekiyor. Yazımızın devamında sizler için kazanç duası ile ilgili pek çok örneği sunuyor olacağız.

Kazanç artırma duası

Kazanç artırma duası

Kazanç Duaları

Rızık kapılarının açılması ve helal kazanç sağlayabilmek için okunacak dualar aşağıdaki gibidir;

  • Allahümme’kfini bi-helalike an haramike veğnini bi fadlike ammen sivake. Anlamı ise Allah’tan helal kazanç isteyip haramlardan koruma talebidir. Ayrıca kişi bu duayla beraber kimseye muhtaçlık duymaması için Allah’a yalvarır.
  • Verzükna ve ente hayrur razikin. Allah’tan rızık isteme duasıdır ve rızıkların en hayırlısı bu dua ile istenir.10 defa okunması gereken ‘İnnallahe hüver razzaku zul kuvvetil metiyn’ duası da günümüzde tercih edilen dualar arasındadır.
  • Günde 3 kez okunması gereken ‘Allahu ekberu kebira velhamdülillahi kesira ve sübhanallahi bükraten ve esila. Ya rezzakü rizkan kesira’ duası da bol kazanç sağlayan dualar arasındadır.

İş yerinde Allah’ın isimlerinden olan Ya Rezzak ve Ya Fettah isimlerini gümüş bir levha üzerine yazdırarak asabilir ve her gün iş yerinizin kapısını açınca bu isimleri 797 kez okuyabilirsiniz. Bu duaya devam eden kişilerin bol kazançla mükafatlandırıldıkları bilinmektedir.

Diğer Kazanç Duaları

Hayırlı işler ve bol kazançlar için okunması gereken 70 kez ‘Estağfirullah el-azim ve etübü ileyh’ duası da akşam namazından sonra okunabilir. Ayrıca 11 selavat okumak da bol kazanç sağlamaktadır. Bunlarla beraber 313 kez Ya Allah, Ya Rezzak, Ya Fettah, Ya Vedud ve Ya Latif esmalarını okumanız tavsiye edilir. Hem evden hem de iş yerinden okunacak bu dualar ile kazanç duası okuyabilir ve kazancısını helal yollardan artırmaya devam edebilirsiniz.

Kazanç duası olarak karınca ya da bereket dualarını da okuyabilirsiniz. Ayrıca karınca duasının kimlerden geldiği hakkında kesin bir bilgi yok iken yine de okunmasında ve iş yerlerine asılmasında herhangi bir mahzur bulunmamaktadır. Bu gibi duaları okurken dikkat etmeniz gereken bir durum daha bulunmaktadır. İçlerinde geçen hadis ve ayetleri öğrenerek duanın manasına göre uygun bir şekilde okumanız tavsiye edilir.

Günümüzde herkesin kazanç anlamında sıkıntı yaşadığı bilinmektedir. Allah’a olan ibadetini yerine getiren ve haramdan uzak duran kişilerin okuduktan sonra yine Allah’ın izniyle kazancını artırması için okunması gereken kazanç duası ile birlikte iş yerinin müşterilerinin arttığı ve kazanılan paranın bereketli olması beklenebilir.

Kazanç duasını sabah ve akşam okumaya devam etmek gerekir. Bu durum rivayetlere göre daha faydalı olmaktadır. Günde 9 kez olmak üzere ‘Allahü latifun bi ibadihi yerzükü men yeşaü ve hüvel kaviyul aziz’ duası hayırlı bir kazanç için okunmalı ve sabırla beklenmelidir.

Kazancınızın bereketli ve bol olması için kazanç duası gerçekten de Allah’a karşı sabretmeyi ve haramdan uzak durmayı öğretmektedir. Bu yüzden de kulluk görevlerinin yerine getirilmesi ve kazanç duasını günlük olarak usulüne uygun bir şekilde tekrarlanması gerekir. Sonrasında ise sabırla kazancın artması beklenebilmektedir.

Mal ve mülkün genişlemesi, mülkün ve işlerin daim olabilmesi, hayır ve nimet kapılarının açılması, rızkın bollaşması, müşterilerin artması, maddi ve manevi zenginlik ve geçim sıkıntısından kurtulmak için kazanç duası okunmalı ve Allah’tan bolluk beklenerek sabredilmelidir.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Sevda

İti geceler paylaşım larınız çok güzel ama ben sözümü dinletemiyorum benim sözümden çıkmasın Dediklerimi yaptırmak istiyorum oğluna ve kızlarıma dinlemiyolar kendi bildiklerini yapıyorlar borcumu ödemede zorlanıyorum çalışamıyorum bana çalıştık ları halde maddi destekte bulunmuyolar kısaca sözüm geçmiyor allah razı olsun

Sağolun siz değerli ziyaretçilerimize layık olmaya çalışıyoruz. İletişime geçebilirsiniz konuyla ilgili. Cümlemizden inşallah

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.