Hızlı çalışan zenginlik duaları ve yapılışı

İşlerinizin ve rızkımızın kapalı olduğunu düşünüyorsanız kısa zamanda zengin olmak için okunacak bir takım duaların var olduğunu bilmeniz gerekir.

im001479 Zengin olmak birçok kişinin hayalidir ve bazı kimseler doğuştan bazıları ise sonradan zengin olabilir. Çevrenizde de bu gibi durumlardan faydalanan insanların olduğu bir gerçektir. Zengin olmak için okunacak dualar elbette bulunmaktadır. Şimdi sizlere bu dua hakkında bir takım bilgiler sunuyor olacağız.

Kısa zamanda zengin olma duasına geçmeden önce okunacak bazı salavatların olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak yatsı namazından sonra 2 rekât hacet namazı kılınabilir ve her iki rekâtta da Fatiha suresinden sonra Ayetel Kürsü okunmalıdır. En son secdede ise ‘Ya hu Ya men hu, La ilâhe illa hu, entel hayyum kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdu ve inneke ala külli şeyin kadir’ duası okunarak namaz sonlandırılır. Daha sonra ise israfu umur duası okunmalıdır.

 • 3 defa Elhamdülillah
 • 7 defa Salavat
 • 7 defa Besmele
 • Son olarak da 100 kez İsrafu umur duası okunarak ve 7 gün boyunca bu duaya devam ederek rızk kapılarını açabilirsiniz.

Zengin Olma Duaları

Bir başka zengin olması duası ise herhangi birine muhtaç olarak ve el açmamak için yapılan duadır ve 106 0kez okunmalıdır. Tüm bela ve hastalıkların üzerine okunduğunda da hastalıklar yok olur ve belalardan uzaklaşılır. Bu konuda 1060 defa ‘El Ganiyy’ duası okunarak ve her 100 seferde ihlas suresi ile okunarak söylenebilir.

Zenginlik sahibi olmak ve tüm maddi ve manevi iktidara ulaşmak için aynı zamanda şeref ve izzetin çoğalması adın düzenli bir şekilde günde 41 kez bu dua okunmalıdır. Okunduğu sürede Allah izin v erdiğinde kişinin malında büyük değişiklikler olacak ve herkes tarafından sevilmeye başlanacaktır. Bir kimsenin o günü, eski günlerinden daha iyi olur.

Yukarıda paylaştığımız duayı her 100 defanın arasında 1 kez okumanız gerekiyor. Ayrıca 11 kez Ali imran suresinin de okumuş olacaksınız. 40 gün boyunca günde 41 kez okunması gerekir. Ali İmran suresinin anlamına bakıldığında buyrulmuştur ki; ‘Kim Al-i İmran suresini okursan zengin olur’ şeklindedir.

Rızık Bolluğu ve Zenginlik İçin Okunacak Zikirler

Rızık bolluğu olması ve zenginlik için okunacak zikirler de günümüzde mevcuttur. Bunlar;

 • Sabah namazından sonra 121 kez Ya Melik,
 • Geçim sıkıntısını yenebilmek için sabah namazından sonra 3038 kez Ya Rezzak,
 • Rızkın kolay olması adına her gün 14 defa Ya Vehhab,
 • Bereketin eksilmemesi adına 137 kez Ya Vasi-u
 • Rızık bolluğu olması için 57 kez Ya Mecid,
 • Ticarette müşterinin artması için 573 kez Ya Bais,
 • Yine ticarette kazançlar elde etmek için 1060 kez Ya Ganiyyu
 • İşlerin ve mülkün daim olması için 113 kez Ya Baki şeklinde zikir edilmelidir.

Borçlardan Kurtulmak ve Zengin Olmak İçin Okunan Dualar

Bir rivayete göre Cuma’dan sonra okunması gereken dualarla beraber kişilerin zengin olma hayalleri gerçekleşebilir. Cumadan sonra bu duayı okuyan kimsenin bir sonraki cumaya kadar kılmış olduğu her farzın ardından duaya devam etmesi durumunda yine bir sonraki cumaya kadar zengin olacağı rivayet edilmektedir. Ya malik ve el mülk isminde devam edenlerin de fakirlikten kurtulacağı rivayet edilmektedir. Ayrıca Vakıa suresini okuyan kimselerin fukaralık görmeyeceği Hz Muhammed tarafından söylenmiştir. Vakıa suresinin zenginlerin suresi olduğunu ve okuyanların maddi ve manevi anlamda çokça rahatlayacağı söylenir. Abdestli olarak sabah ve akşam olmak üzere her gün 2 kez bu sure okunmalıdır.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Murat

Rüyamda definen yeri görmek istiyorum, zengin olmak istiyorum.

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.