Lenormand ‘7 EV’ KEHANETİ

Sıralama ve sıralamayla ilgili yorumlar. ‘7 Ev’ Lenormanın en zor ve en geniş yayılmış, oyun kartlarıyla yapılan kehanetlerden biridir. Sıralama zamanı her oyun kartının…

Lenormand Falları

Lenormand “7 ev”

‘7 Ev’ Lenormandın en zor ve en geniş yayılmış, oyun kartlarıyla yapılan kehanetlerden biridir. Sıralama zamanı her oyun kartının manası, onun yer aldığı pozisyon, cift birleşmeler hesaplanıyor ve sonuçta bir manaya yorumlanıyor. Bu kehaneti  doğru  tahminler ve yakın zaman için (yaklaşık 4 hafta) kullanılması gerekiyor.

Lenormandın  oyun kartlarıyla kehaneti ilk başta Fransada, sonra tüm dünyada geniş yayılmış ve Tarot kartlarının sıralanmasından az geride kalmıyor.

Lenormand Kehaneti – bu özel sıralama fransız kahini Mariya Lenormand tarafından icat edilmişdir. Fransa devrimi zamanı geniş yayılmıştır. Şöyle ki , Mariya Lenorman kendisi Marata yakın zamanda ve iskenceli bir şekilde general Bonapartın öleceğini ve eşi Cozefinin tahta çıkacağını  söylemiştir.

Mariya Lenormanın kartları sade oyun kartlarıydı,özelliği Tarot kartlarının çeşitlerinden biri  Eteylanın kehanetinin kurallarına uyması ve o şekilde sıralanmasındaydı. Falcının ölümünden sonra  onun oyun kartları kaybolmuştu, onun yöntemini yeniden düzenlemeye flamandlı kahin Erne  Drusbek nail olmuştur ve sade oyun kartlarını simvolik resimlerden oluşturmuş ve sıralamıştır.

‘7 Ev’ başlamadan önce  soruyu açık şekilde formüle etmek ve probleme odaklanmak gerekiyor.  Bundan sora falcı kartlların içinden ‘ Belirleyici’ kartını çıkarmalı, yani falına bakılacak olan kişinin özel kartını.

Eger k, kadının falına bakılıyorsa maça ası(o ‘kadın’ anlamını veriyor) şeçilmelidir. Eger ki, erkekse  kupa ası (o ‘erkek’ anlamına geliyor )kartı seçilmelidir. Bundan sonra her birinde 3 oyun kartından  oluşan 7 Ev yapılması gerekiyor.

‘7 EV’ KEHANETİNİN SIRALANMASI  VE YORUMLANMASI.

‘7 Ev’ kehaneti her biri 3 kartdan oluşan 7 grup halindedir. Onlar hayatınızda baş verecek esas olayları ifade ediyor.

‘ Belirleyici’ kart dağıtılan kartların kartların merkezine yerleştiriliyor.

Birinci ev(esas kartın sol tarafında sağ köşenin aşağısında duruyor)- kişinin yakın 4 haftada fiziki ve duygusal, aynı zamanda duygu ve fikrini, morelini  ifade ediyor.

İkinci ev (esas kartın solunda duruyor)- kişinin çevresiyle bağlıdır: arkadaşları, ailesi, akrabaları. Onlarla ilğili olayları ifade ediyor. Falda yakın 4 hafta içinde kimlerin sizin yanınızda olacağını, kimlere güvene bileceğininzi ve kimler tam tersi olarak size kötülük yapacağını gösteriyor.

Üçünçü ev (yukarıdaki sol köşede duruyor) – arzu ve istekleri ifade ediyor; gerçekmi olacaklar yoksa tam tersi kişinin kabusuna dönüşecekler. Eger, örnek olarak bu üçlükte ‘Tabut’  ‘Tırpan’  ve ya ‘Haç’ çık arsa  bu falına bakılan kişiyi ciddi kötü olaylar bekliyor.

Bir grupa ait olan kartlar 3 kart birlikte yorumlanıyor: birinci kart- toprağı, çıkış yolunu sembolize ediyor;  ikinci kart- güç, baş veren değişiklikler; üçünçüsü- sonuç.

Dördüncü ev (‘Belirleyici’ kartının üstünde duruyor)- aklınızda olan şeylerin nasıl hayata geçirile bilinir ve nekadar alınacağını ifade ediyor.

Beşinci ev (yukarda sağdaki köşede duruyor)- yakın 4 haftada baş vere bilecek beklenilmez olayları ifade ediyor. Bunlar ya  hoş olaylar ve ya  kötü olaylar  ola bilir. Bu aynı zamanda falına bakılan kişi tarafından yardım ve ya doğru bir karar anlamınada geliyor.

 

Altıncı ev (‘ Belirleyici’ kartın sağında duruyor)- yakın gelecekle ilgili haber veriyor. Bu olaylar falına bakıldığı kişinın yakın 2 hafta içinde başına gelebileceğını ifade ediyor.

Yedinci ev (aşağıda sağdaki köşede duruyor)- kişiyle ilgili ayın 2-ci yarısında başına gelecek ayrı-ayrı olaylardan ve durumlardan haber veriyor.

Tüm kehanet kendinizi ve yakınlarınızı baş verecek kötülüklerden koruma olanağıdır.

‘7 Ev’ falının sıralanması – bu kişinin yakın 4 haftada başına ne geleceği ve ya aldığı kararların ne kadar doğru olup- olmadığını belli eden gerçek olanaktır.Bu kehanet kehanet kendinizi ve yakınlarınızı baş vere bilecek kötülüklerden ve yalnışlıklardan sakınmaya yardım ediyor.

Fakat bu  sunulan kehanet ne kadar  doğru ve güvenili olursa olsun, düzgün şekilde bakılması için yorumlarken tecrübeli olmak gerekiyor.  Doğru bir şekilde yorumlanması için profösyenel yardımı almanızda fayda var.

 

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.