Reiki 3 sembolleri ve aşamaları

Reiki 3 aşamasında gerekli olan aşamaların en detaylı ve en doğru şekilde tamamlanması gerekmektedir. ancak bu şekilde master olunur.

Reiki 3 için gerekenler

Reiki 3 aşamaları

Reiki 3 aşamaları

Reiki eğitimi 3 tane dereceden oluşmaktadır ve var olan her derece farklı farklı reiki master’ın inisiyasyonu işlemlerinden geçmelidir. Reiki 3 derecesi eğitimi de master’lık derecesi olarak kabul gören bir derecedir. Bu derece hastalıkların iyileştirilmesi için araştırma yapmak, şifa ile alakalı çalışmalar yapmak ve reiki öğreticisi olmak gibi detayları içinde barındırmaktadır.

Reiki 3 için artık inisiyasyon yapmadan, gündelik hayattan kopmadan, reiki öğretme ile alakalı olan sorumlulukları taşımadan reiki ile alakalı detayları derinleştirmek, araştırmalar yapmak mümkün hale gelmiştir. Artık reiki 3 içim birçok master tarafından kabul görmüş olan üçüncü derece inisiyasyonu 2 şekilde ayrılarak verilir.

Reiki 3 Birinci Aşama

Kişisel Masterlık Derecesi

Kişisel masterlık derecesi olarak bilinen birinci aşama master’lığa giden ilk adımdır. Reiki 3 eğitimini almaya düşünene kişilerin kendilerini bireysel şekilde detaylı olarak düşünmeleri ve bu derecenin kendilerine ciddi düzeyde sorumluluklar getireceğini unutmamaları gerekmektedir. 3 derece için eğitim alacak kişiler yaşamları boyunca eğitim vermeye, reiki kullanımı ile çevresinde bulunan kişilere etmeye hazır şekilde olması gerekmektedir. Bu anlamda doğru zamanın olup olmadığı ise tamamen kişilerin kendilerinde hissettikleri enerji ile belirlenir. Bu belirlemeyi ise kişilerin kendilerinin yapması gerekmektedir. Bu aşamada verilecek olan her türlü bilgi ve detay tamamen kişilerin kendilerini bireysel şekilde geliştirmeleri ve çevresinde bulunan kişilere fayda sağlamaları için verilmektedir.

Reiki 3 İkinci Aşama

Master Öğretmenlik Derecesi

Reiki master’ı olarak bilinen ve tanımlaması yapılan kişiler bu derecede bu vasıfa sahip olurlar. Usui sisteminde var olan tüm şartlar bu aşamada bulunur ve bu aşamada kişilerin eğitimleri için gerekli olan tüm detaylar özel şekilde hazırlanan programlar ile verilir. Bu aşamada master ile beraber çalışır ve bu çalışma aylarca sürebilmektedir. Bu seviyede master olmaya hak kazanan kişiler her seviye açısından inisiyasyon yapabilir, ileri aşamalarda şifa çalışması yapabilir, farklı alanlarda şifa çalışması yapabilir ve reiki konusunda kolay bir şekilde eğitim verebilir.

Master öğretmenlik derecesini istemek ve bunu arzulamak kişilerin iç sesi ile kendilerine bildirilmeli ve zaman içinde hissetmelidir. Ayrıca bu dereceye gelecek olan kişilerin yaşamlarının birçok bölümünü reiki2ye ayırması gerekmektedir. Reiki 3’de yer alan master öğretmenli derecesi bir meslektir ve belli başlı sorumlulukları da yanında getirir. Bundan kaynaklı olarak tecrübelerin paylaşılmasına, usta ile çırak ilişkisine bu derece de fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Master öğretmenlik aşamasında alınacak olan eğitimde master’ın öğrencisine bildiği tüm bilgileri ve detayları aktarması gerekir

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.