Reiki Nasıl Uygulama ve Öğrenme Teknikleri

Reiki nedir ve nasıl yapılır? Bu konular hakkında yazılmış olan detaylı bir makaledir

Reiki Yapım adımları

Reiki Sembolleri

Reiki Sembolleri

Ellerden gelen şifaya şahit olmak için sizde reiki dünyasına adım atabilirsiniz. Fiziksel olarak tedavi edemeyeceğiniz hastalıkları, elinizden gelen enerjiyle tedavi edebilirsiniz. Son yılların trend konularından olan reiki gerek kişisel gelişim açısından gerekse şifa yönü açısından sık konuşulanlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yüzyılda Mika Usui isminde bir Japon tarafından bulunan bu şifa enerjisi ne işe yarar, problemleri çözmedeki etkisi, nasıl uygulanır sizler için inceledik.

Reiki Problemleri Nasıl Çözüyor?

Herkesin en çok merak ettiği konu tıbbın çözemediği fiziksel rahatsızlıkların reikiyle nasıl çözülebildiği olmakta. Esasında reiki herhangi bir problemi çözmüyor. Problemler bedenimizdeki enerjiyle çözülüyor. Eller sorunlu bölgeye konduğunda reiki enerjisiyle beden ve zihin uyarılır ve sorunlu bölgenin normal haline dönmesi gerektiği bilgisi aktarılır. Daha sonra beden ve zihin o bölgeyi kendi enerjisiyle iyileştirir.

Zihnimizdeki sorunlar, bedenimizin enerjisinde aksaklıklar meydana gelmesiyle yaşanır. Reikiyle uğraşılmaya başlandığı zaman bedenimiz adeta duşa girmiş gibi arınır. Reiki ile beden enerjisi aktif edildiğinde kişi artık aradan çıkar. Reiki ve beden enerjisi beraber çalışır. Bedenin içerisine zihinde dahildir. Çalışmalar neticesinde engeller açılır ve zihin, ruh, beden iyileşir.

Reiki Nasıl Uygulanır?

Farklı uygulamalar mevcuttur. Yaygın olarak hasta olan kişinin bikini bölgesi hariç herhangi bir yerine eller konulur. Genellikle yüzden başlanır. Ayrıca hasta olan kişinin yatar durumda olması tercih edilir. 10 dakika kadar eller yüzde kalır ardından alına konur ve kaydırılıp başın iki yanınada enerji verilir. Her bölgede en az 10 dakika kalmak idealdir. Hasta bölgelere gelindiğinde bu sayı artabilir.

Baş bittikten sonra boyun bölgesine çok fazla bastırılmaz. Enerji baş haricinde omuz, göğüs ve bedenin ön-arka kısımlarına verilebilmektedir. Ayrıca mutlaka kulaklara verilmelidir. Ayak altına yine aynı şekilde mutlaka verilmelidir. Reiki enerjisi verilirken yer, zaman önemli değildir.

Reiki Tedavisi Nasıl Öğrenilir?

Öğrenilmesi belki de en kolap psişik yeteneklerden birisidir. Kesinlikle belirli kişilere özel değildir. Herkeste vardır. Reiki öğrenmek için yapmanız gereken şey öğretmen seviyesinde olan bir kişiden yardım almak olacaktır. Master’dan alacağınız eğitimle enerji alırsınız. Size aktarılan enerji ölene kadar sizinle kalır. Böylece herhangi birşey yapmadan reiki şifacısı olursunuz. Reiki eğitimi bu şekilde çok kolay ve kısa olmaktadır. İşteyen herkes öğrenebilir ve öğretmen olabilir.

Kişinin Kendine Reiki Terapisi Uygulaması

21 gün süresince uygulanan bu terapi günde en az bir defa uygulanır. Sabah veya akşam olabilir.

Baş Bölgesine Uygulama;

Avuçlarınızı gözlerinizin üstüne koyun. Ellerinizi yavaş bir şekilde şakaklarınıza doğru kaydırın. Ellerinizi beyninizin sağ-sol bölgelerine koyun. Kulaklarınızı avuçlayın. Daha sonra ellerinizi çeneyle kulak arasına getirin. Son olarak ise boğazınıza inin. Bir elinizi boğaz çakranıza diğerini ensenize koyun.

Vücut Bölgesine Uygulama;

Boğaz çakranızdan 4 parmak aşağıya doğru yani timus bölgesine bir elinizi, diğeriniyse kalp çakranıza koyun. Timustaki elinizi midenizin üzerine geçirin. Kalpteki eliniziyse göbek deliğinizin 4 parmak altına koyun. İki eliniz kasıklarınızın üstündeyken V şeklinde kök çakranıza inin.

Bacak Bölgesine Uygulama;

Bilhassa dizler üzerinde çalışılmalıdır. Her iki eli kullanarak üst ve alt dizler üzerinde çalışılmalıdır. Ayaklar bütün çakraları kapsadığı için önemli bir organdır. Teker teker taban, topuk ve ayak üstü olarak itinayla çalışılmalıdır.

1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.