Sihirli bitkiler ve inanç

Bitkilerin  sihiri – kehanetin antik ve etkili usullerinden biridir. M. Ö. yüz  yıllarla bazı ülkelerde bitkiler  kehanetlerde  kullanmaktalardı. Kehannete kullanmak için bir çok usül  mevcuttur.

Sihirli bitkiler

Günlük içecekler dahi,kehve ve ya çay gibi – mucizevi özelliklere  sahipler  ki, enerji etkisini artırmak ve  büyü yapmakla mümkündür. Bitkiler kehanette fümigasyon, yanma, eve uğur getirme, evi sıyah güçlerden koruma v.s. için kullanılmaktadır.

bitkipara
Bitkilere eskilerden büyük önem verilmekteydi – atalarımız bu bilgilere sahiplerdi ve bununla kendilerini kötülüklerden, uğursuzluklardan, nazardan korumak için kullanmaktalardı.

Bitkiler –  yüz yıllar bundan önce insanların büyü için kullandıkları ilk malzemeydi. Şaman  ve rahiplerin, falçı ve cadıların bitkilerin sihirli güçünden kullanmadıkları öyle bir  kültür yoktur.

Mistik sırları koruyacak olan falcılar , farklı tanrı ve tanrıçalara ait bitkilerin sihirlerini okumuşlardır.  Çoğu halkların insanları, ağaçların tanrı tarafından güç aldıklarına inanmakta ve kendi dualarında onlardan yardım için muracaat ettikleri bilinmekteydi.

Cadıların kullandıkları çoğu bitkiler mucizevi özelliklere sahipler, lakin onların ne için kullanıldığı falcılara bellidir. Bu yüzden de günümüzde bazı bitkiler  ‘’ cadı bitkiler’’  adlandırılmaktadır. Misal olarak, orta asırlarda avrupalılar mürveri  cadı bitkisi hesap ediyorlardı , lakin İrlandalılar cadıların bu ağacın dalından,uçmak için süpürge yaptıklarını düşünmektelerdi.

Antik mistik sırları koruyan cadı –herbalisler bitkilerle büyü yapmaktalardı.
Antik mistik sırları koruyan cadı –herbalisler bitkilerle büyü yapmaktalardı.

İnanclara göre,  cadılar mine çiçegi dalından çorapları için jartiyer yaparak , cadı törenlerinde kendilerinin yorulmaz olduklarını  ifade etmektelerdi.  Ökseotunu  cadılar sıyah güçlerde ve ya sıyah büyüde kullanmaktalardı.

Özellikle farkli  kültüre sahip cadı ve falcılar söğüt ağacını tercih etmektelerdi. Söğüt dallarından yapılmış süpürgelerle  cadı törenlerine uçuyorlardı.

Zehirli bitkilerde sihirli hesap edilmektedir, misal olarak, tatula ve banotu. Cadılar bunlardan sihirli uçuşları için narkotik etye malik arcane iksirler yapmaktalardı. Büyücülerle ve bitkilerin sihirli güçleriyle ilgili çok efsaneler mevcuttur, misal olarak, mandırağa otu,eğreltiotu.

Ev bitkisinin insana güç etkisi.

Ev bitkilerinin enerji güçü ev aletlerinin zararlı radyason etkilerinin nötrelize eder, zararlı kimyasal maddelerin etkilerinden korur , odanın atmosferini canlandırarak ona özen ve rahatlik verir.
Ev bitkilerinin enerji güçü ev aletlerinin zararlı radyason etkilerinin nötrelize eder, zararlı kimyasal maddelerin etkilerinden korur , odanın atmosferini  canlandırarak  ona  özen ve rahatlik verir.

Bitkiler yaşayan maddelerdir. Onlar insanlara karşı tepki gösterebilirler, sevebilir ve ya sevmeyebilirler. İnsanlarla bitkiler arasında psikolojik uyum vardır. Gözlegörülmez  güç  bağlantıları vardır ki, bitkilerin yaşamını kolaylaştırmak ve ya engel olmasına sebep olmaktadır.

Her bitki kendince insanlara ve çevreye etki göstermektedir. Çiçekler kötü düşünceleri emiyor ve insan düşüncesine olumlu etki gösteriyordur.  Sihirli ev bitkilerinin insana etkileri nelerdir?

 • Kınaçiçegi – ortamdaki gerginliyi azaltıyor,herşeye olumlu bakmaya yardımcı oluyor, kötülüklerden koruyor.
 • Ödağacı – bazı hastalıklardan koruyor, bagışıklık sistemini güçlendiriyor, ayrılık ve hasret acisını hafif atlatmaya yardımcı oluyor, ruhu güçlendiriyor.

 

aloy
Şifalı olmasından ziyade ödağacı otu  arzuolunmaz misafirlerden ve nazardan koruyor  ve çevredeki atmosferi temizliyor.
 • Sardunya – öfkeyi söndürür, yaşam koşullarından etkilenen kişilere yardımcı olur, insanlarda mizah duygusunu artırır. Pembe renkli çiçek – koyu güçlerden koruyor, yeni ve ya var olan aşk ilişkilerinin sürdürülmesine iyi geliyordur. Beyaz sardunya  –  gebe kalma ve bebek doğumuna teşvik ediyordur.
 • Sümbül çiçeği – kötü güçlerden koruyor ve karşılıklı sevgiyi çekiyordur. İnanca  göre, doğumdan önce bez torbasına bu çiçeklerden konulursa doğum  kolay geçer. Bundan başka  sümbül çiçegi uykusuzluğa ve kabus görmelere iyi gelmektedir.
 • Drasena – sihirli gücü evi kötü güclerden  temizler  ve  korur.cinsel iktidarsızxlıktan şikayetçi olan erkeklere, yatagının altına bir miktar bu bitkiden konulursa , bu tür sorunlara yardımcı olur. Eger ki, genc kız kendi aşkını bulmak istiyorsa , hamaylının içine bir miktar bu bitkiden koyup üzerinde taşımalıdır.
 • Kaktüs – evi  arzuolunmaz  misafirlerden ve hırsızlardan korur. Eğer yatak odasına konulursa, paklığın  ve iffetin korunmasına yardımcı olur. Bir saksının içerisine bu çiçeğin dikenlerinden, eski düğmelerden, paslanmış iğne, sancak ve çivilerden doldurup  üzerini biberye ve sedefotu yapraklarıyla kapatılarsa, insanı kötülüklerden korur. Bundan sonra saksı tamamen kapatılır ve evin girişinde gömülür.
 • Mersin – aşkı celp eder ve gebe kalmaya yardımcı olur. Bu bitki aşkı korumakla değil, aynı zamanda onu güclendirir. Genc kalmak için mersin bitkisinin bir parçasını üzerinizde gezdirilmelidir.
 • Aynısafa otu – basireti güçlendirir. Eğer kişi  kehanetli rüya görmek istiyorsa, bu çiçekten bir miktar yastığının altına koyması gerekir. Eger aynısafa çiçegini vazoyla beraber evde tutularsa eve hoş aura saçar.
 • Gülün önemli özelliği – gerçek aşk, bebeğin doğumu, önceden görme. Kehanetli rüya görmek için bu bitkinin yapraklarından iliksir yapılarak içilir. Uyumadan önce gülün yaprakları odada yakılırsa , gece boyu rahatlatır ve rahat uyulur.
 • Siklomen – çoğu ev bitkileri gibi aşkı kendine celp ediyor ve bebek yapma şanslarını sunuyor. Sıkıntı ve kederden kurtulmak için be çiçeği üzerinizde taşıyın.

 

Ev bitkileri şeçildikte dikkatli olmak gerekir, zira onlar kendi sihirli güclerini sizinle paylaşacaklardır. Misal olarak, evede lotus çiçegi ve diğer yumru yapraklı çiçeklerin olması iyidir. İnanca göre, ev bitkisi kabarık yeşil  ‘’ kap ‘’ şeklini alarsa evde doğru güç etkisi yaratacaktır.

Bazı bitkilere olan inanclar.

İvanov gününde bitkiler ve çiçekler toplanılarak kurutulur ve şifalı oldukları için evde saklanılır.
İvanov gününde bitkiler ve çiçekler toplanılarak kurutulur ve  şifalı oldukları için evde saklanılır.

İnancların çoğu bitkilerin sihirli gücüyle bağlıdır. Eskilerden beri , insanın fikirlerini okumak için sihirli nohut ekilmesi gerektığını düşünürlerdi.

Bunun  içinde nisan ayında sihirli güce sahip hayvan öldürülür , mesela, yılan, karnına 3 tane nohut dikilir ve topraga gömülürdü. Bu şekilde büyümüş çiçek geceyarısı yenilirdi.

Diğer bir inancta, zengin ve akıllı olmak isteyen kişi egreltiotu çiçegini bulması gerekirdir. Bunu özellikle İvan Kupala gecesi geceyarısı ormanda bulup koparmalı ve ardına bakmadan uzaklaşmalıdır.

Sulugöz otunu cadılar İvanov günü şafakta toplardılar.  Bitkinin sihirli gücü çiçeklerinde ve köklerindedir. Günümüzde insanlar bu bitkiye evden kötü güçleri kovmak için kullanmaktalar.  Evden kötü gözleri, nazarı uzaklaştırmak için yıl boyunca bitkinin kuru kökleri ve çiçekleri evde saklamak gerekir.

Sulugöz otu aşk buyülerinde sıkı kullanılmaktadır.
Sulugöz otu  aşk buyülerinde sıkı kullanılmaktadır.

Nilüfer çiçegi – evde tüm kötülükleri engellemeye yardımcı oluyordur. Aynı zamanda bu çiçeği aşk büyülerinde de kullanılmaktadır.

İnança göre , mayıs ayında uyku- bitkisi toplanılır, kururtulur ve iliksir yapılarak içilirse rüyalar sihirli olur ve  dilenen tüm soruların çözümü bulunabilir.

Isırğan otu, inança göre, hastanın durumunu öğrenmek için kullanılmaktadır. Bitkisel tanı koymak için ısırgan otunun yapraklarını hastanın idrarının içine atılır. Bir gün sonra bitkinin yaprakları solar ve  rengini kaybederlerse  bu hastanın sağalmayacağı anlamına gelir.  Eğer ki, yapraklar yeşil kalırsa, hasata yakın zamanda iyileşecektir.

Bitkilerin sihirleri farklıdır. Onunla uğur ve aşk kazanılabilir, aynı zamanda yanlış yöntem yapılırsa kaybedilebilir.  Bunun içinde sihiri kullanmadan önce , bitkilerin sihirini iyi bilenlerden , uzmanlardan yardım almakta fayda vardır.

1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 3,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Benzer Konular:

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.