Sirkenin Büyülerde Kullanımı ve Sirke ile Büyüden Korunma Yöntemleri

Sirke birçok temizlik işleminde kullanıldığı gibi, aynı zamanda manevi temizlik işlemlerinde de kullanılmaktadır. Sirkenin büyülerde kullanımı hakkındaki bilgiler ve detaylar yazımızda.

Sirkenin Büyülerdeki Önemi

resim-1528

Nazar ve büyü insanların en tedirgin olduğu ve en büyük zararları görebileceği şeylerdir. Nazar ve büyü hadiselerine maruz kalan insanlar bunu çoğunlukla farkedebilirler. Nazara maruz kalan ya da büyü yapılan insanlar genellikle kendilerini kötü ve halsiz hissederler, yalnızken bile yalnız olmadıklarını hissederler, hatta bazen en yakın oldukları insanlardan hiç beklemedikleri hakaretler duyabilirler, kabuslar görürler, uykusuz geceler geçirirler. Bu gibi zararlardan korunmak için tedbirler almakta ve böyle durumlarla karşılaşıldığında ehil kişilere başvurmakta fayda vardır. 

Kutsal kitabımız Kur`an-ı Kerim`de büyü ve nazardan korunmak için kullanılan birçok ayet bulunmaktadır. Bu ayetlerin yanında, aynı zamanda birçok hadiste de nazar ve büyüden korunma ile alakalı tavsiyeler yer almaktadır. Bu tavsiyelerden biri de sirkedir. Birçok ayet ve hadiste sirkenin nazar ve büyü karşısında gösterdiği arındırıcı ve koruyucu etkiden bahsedilir. 

Sirke ile beraber kaya tuzu kullanımı da sirkenin etkisini arttıracaktır. Sirke sıvılar arasında, kaya tuzu ise katılar arasında en kuvvetli temizleme özelliğine sahip olan maddeler olduğundan kaya tuzunun sirkeyle kullanımı tavsiye edilir. Nazar duası insanları nazardan korumaktadır. Sirke ile hazırlanan iksir de yine duası ile beraber yıkanarak uygulandığında insanları büyüden korumaktadır. Eğer çok ağır bir büyü yapılmamışsa, sirke büyüyü bozar. 

Sirke İle Büyü Bozmak

resim-1529

Sirke ile İksirin Hazırlanması ve Duası

Büyünün etkisinden kurtulmak için yıkanma esnasında kullanılacak karışım hazırlanarak işleme başlanır. Bu iksirin hazırlanışında özellikle üzüm sirkesi kullanılmalıdır. Elma sirkesi kullanılmaz. Bir litre üzüm sirkesine bir çorba kaşığı kaya tuzu konularak bu karışım bir kaba alınır. Sirkenin içine kaya tuzu eklenirken; \”Allah`ım, benim üzerimde nazar, büyü ve her ne olumsuzluk varsa bu tuzun sirke içinde eridiği gibi erisin, yok olsun.\” diye duası yapılarak niyet edilir. Daha sonra bu karışım daha önce kullanılmamış bir plastik kabın içine alarak üzerine tüm vücudumuzu yıkamaya yetecek ve yıkanma ayarımıza göre sıcaklığı ayarlanmış su ekleriz. Böylece yıkanma esnasında kullanılacak suyumuz hazır olur. 

Sirke ile Yıkanma Aşaması ve Duası

Sirkeli suyu hazırladıktan sonra yıkanma faslına geçilir. Bu işlem saat akşam 7`den sonra yapılmalıdır. Yıkanma işlemi oturarak yapılmalıdır. Yıkanmaya başlanırken duası yapılır; \”Allah`ım, bana bugüne kadar yapılan büyü, sihir, kötü okumalar ve nazar bu su ile birlikte aksın gitsin. Amin.\” denerek yıkanmaya başlanır. Bir tas yardımıyla vücudun her yeri ıslatılacak şekilde su bedene dökülür. Daha sonra ayağa kalkılır ve 10`a kadar sayacak kadar bir süre baş yukarı bakacak şekilde bekledikten sonra normal şekilde yıkanılır. Yıkanma bittikten sonra abdest alınır ve giyinilir. Bu işlem bittikten sonra yedi gün boyunca büyü ve nazarı bozma niyetiyle 3 Felak ve Nas suresi okunur ve duası yapılır. Bu şekilde 7 gün tekrarlandığında nazar ve büyü etkisini kaybeder ve bozulur. 

Sirke ve Limon Tuzu İçerek Büyü Bozma

Büyü ve nazardan sirke ile korunmanın bir başka yöntemi daha vardır. Bu yöntemde de yine sirke ve kaya tuzu kullanılmaktadır. Aynı şekilde 1 litre sirke içine 1 çorba kaşığı kadar kaya tuzu eklenir ve bu karışım kaya tuzu sirkenin içinde tamamen eriyip kaybolana kadar iyice karıştırılır. Bu şekilde bir iksir hazırlanmış olunur. Daha sonra bu iksire Bakara Suresi`nin 102. ayeti, Ankebut Suresi ve Hadid Suresi`nin 25. ayeti okunur. Bu iksir, her hicri ayın ilk 3 gününden birinde, 1 kristal bardakta suya 1 çay kaşığı eklenerek içilir. Bardağın kristal olması bu yöntemin hassas noktasıdır, aksi taktirde yöntemin faydası olmayacaktır. Bu iksiri içemeyenler, vücutlarına sürüp daha sonra banyo yaparak da bu iksiri kullanabilirler. Bu yöntem de nazar ve büyüden korunmak için sirke ile yapılabilecekler arasındadır. 

resim-1530

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Süleyman

37 yaşındayım. Askerden geldikten sonra annem ve babam evleneceksin dediler. Hayır dedim. Israr ettiler. Evlendik. 3 çocuk sahibi oldum. İhanet etti. Boşanma davası açtım, boşandık. Anneme ve babama çok kızgınım. Annem ve babam hayatımı mahvettiler. Kendisi şeh diye tabir edilen erkeklerin, kadınların yanına gidiyordu. İkinci evliliğimi yaptım. Eşim hamile. Bana, eşime, dünyaya gelecek olan çocuğuma büyü yaptırmış olabilir mi endişe ediyorum. Kendimi, eşimi, dünyaya gelecek olan çocuğumu Allah'a emanet ediyorum. Allah'a sığınıyorum. Allah'tan başka koruyucu güç yoktur. Şeh diye tabir edilen şahısları da Allah yarattı sonuç itibari ile...

Yakınınızda yüz yüze görüşeceğiniz birinden destek almanızı öneririm.
Serdar

30 senedir netice alamadım...her gittiğim hoca (çoğu) sana aşk büyüsü yapmışlar dedi..muskalar,dualar,ilaçlar...hepsi sebeb ,şifayı veren Allah.ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhaba yakınınızda yüz yüze görüşebileceğiniz birinden destek almanız uygun olacaktır.

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.