Vefk ilmi nedir

Günümüzde sıkça uygulanan çalışmalardan olan Vefk ilminin detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. Yazımızın devamında bu ilim ile ilgili bilinmeyen tüm konulara sahip olabilirsiniz.

Vefk İlmi

75-1 Kelime olarak tılsımlı kare anlamına gelen ve birçok kareden meydana gelene ve içerisinde sayılar ve harflerin olduğu bir uygulamadır. Çok eski tarihlerden günümüze kadar uygulandığı için bir ilim olarak incelenebilir.

Vefk ilminin yapılış bakımından birçok türü vardır. Büyü ile hiçbir bağlantısı olmayan bu uygulamada Rahmani çalışmalar yapılmaktadır. Büyü de ise Allah’tan başka kudretlerden yardım alınarak hizmete çağrılan farklı varlıklar bulunur.

Belirli amaçlar doğrultusunda Vefk karelerinin içine yazılan harf ve sayılar ile farklı bir yerleştirme metodu uygulanmaktadır. Kişinin tutacağı dileğe göre belirlenmektedir. Örneğin bu ilimde dilekler iyilik ve hayır için tutulmuşsa çift olan sayılar ve bu sayılara karşılık gelen harfler daha küçük karelere yazılır.

Amaç kötülük ise kullanılacak harf ve sayılar haç şeklinde kare içinde sıralanmaktadır. Alfabede bulunan her harfin de sayısal bir değeri vardır. Vefk ilminde harflerin sayı değeriyle rakam olarak kullanılmasına Ebced Hesaplaması adı verilir. Bu hesaplama yönteminde her harfin bir varlık adına ve bazı güçlere karşılık geldiği varsayılmış ve bunlara karşılık gelen olaylar da gizli bir sistem meydana getirmiştir.

Genel Vefk içerisinde hem koruyucu şifreler hem de çekim gücü bulunur. Günlük hayatta karşınıza çıkabilecek her türlü tehlikeyi atlatmanız için yapılan bu uygulamanın birçok çeşidi de mevcuttur.

Allah’ın ismiyle ve ayetler yapılan vefklerin şifalı olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca bu ilim konusunda doğruları yanlışlardan ayırmak da çok zordur. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu ilim oldukça etkilidir ve günümüzdeki geçerliliğini de korumaktadır.

Vefk uygulamasını kullanan kişiler kendilerine kaynak olarak Kur’an’dan ‘elif, lâm, mîm’ gibi surelerin ilk ayetleri ve ilk harfleri olan uygulamalar ile işlemlere başlamaktadır. Ayrıca bazı kişiler bu durumu istismar ederek kişilere farklı yollarla işlem yapabilir ve daha kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden yaptıracağınız Vefkler ve yararlanacağız Vefk ilimlerinde mutlaka deneyimli bir medyumdan destek almanız gerekecektir.

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.