Vefk nedir ve ne için kullanılıyor, giriş

Birçok kişi tarafından kullanılan ‘Vefk’ uygulamasına ilişkin tüm soruları yanıtlayacağımız bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Vefk ve tılsım hakkındaki merak edilenler, bu uygulamaların günah olup olmadığı ve dinimizdeki yeri nedir şeklindeki sorularınıza da yanıt bulabilirsiniz.

Vefk Hakkında

vefk Allah’ın isimlerinden ve ayetler yapılan Vefklerin şifalı olduğuna inanmaktayız. Fakat Vefkler konusunda doğru ve yanlışların iyi bilinmesi gerekmektedir. Manası bilinmeyen Vefklerinde ayrıca caiz olmadığının bilinmesi gerekiyor.

Pratik hayattaki yerine ve uygulamasına bakıldığında bu işlemlerle uğraşan kişilerin cinci, büyücü ya da medyum olarak görmekteyiz. Bu kişiler dini değerleri bazen pervasızca kullanarak farklı durumların yaşanmasına yol açmaktadır.

Vefk; Ebced harfleri olarak bilinen ve harflerin sayı değerinden yola çıkılarak farklı duaların rakamlara, çizim yöntemiyle dökülmesi işlemidir. Ayrıca belirli bir yazım kıralı olan ve ayetlerin ve isimlerin yine belirli oranlarda yazılarak işlendiği bir dua metodudur.

İslam büyüklerinden günümüze kadar uzanan Vefk kelimesi konusunda imam Gazalin 3’lü Vefkin mucidi olarak sayılmaktadır. Ebced ile ilgili bilinen durumlardan sonra her harfin karşılığı olarak rakamların bulunmasıyla birlikte Kur’an’daki bazı surelerin de harfleri rakamlara çevrilerek toplamı hesap edilmiş ve Vefkler hazırlanmıştır.

Bir Vefk hazırlamak o Esmayı ya da avcı kat sayısıyla yazmaya eşit olduğunu bildirmişlerdir. Ayrıca insanlar üzerindeki hastalıkları yok etmek için de çok eski zamanlarda kullanılmıştır.

Vefk ile birlikte muska bilgilerinin de öğrenilmesi gerek. Bünyesinde barındırdığı enerji tükenmesi ile birlikte geçerliliğini kaybeden muska ile Vefkin farkı bu şekildedir. Yani muska etkisini kaybettirirken, Vefk etkisini sürdürmeye devam eder.

İlk başlarda faydalı gibi görünse de daha sonra yapana ve yaptırana büyük zararlar vereceği bildirilmiştir. Yapılış amacında şer yok ise herhangi bir sakınca da görülmemiştir. Ayrıca Vefklerin Allan’tan umulmak kaydı ile hazırlanması da önemlidir.

Görünüş itibariyle muskayı andıran Vefk, maskot kelimesinden gelmekte ve taşınan yazılı dua ya da buna benzer bir olgudur şeklinde düşüncelerini beyan edenler de çoğunluktadır. Oysa Vefk, herhangi bir dini inanç sistemine bağlı değildir. Farklı dinlere mensup olan kişiler de Vefk düzenleyebilir ve kendi kültürlerine ait sembollerini kullanabilmektedir.

Vefk konusunda en çok kullanılan çeşitlerinden biri ‘Koruyucu Vefk’lerdir. Cinlerden ya da buna benzer şeylerden korunmak amacıyla yapılır. Bu Vefk’lerin doğru bir şekilde hazırlanması gerekir ve aksi takdirde çok farklı sonuçları beraberinde getirebilir. Bu yüzden uzman bir medyuma danışmanızda fayda var.

Cinlere karşı korucuyu olan Vefkler ile daha huzurlu ve güvenli bir hayat sürebilirsiniz. Tamamen kişiye özel olan bu uygulamada kişi göz, nazar ve muska gibi kötülüklerin şerrinden korumaktadır. Vefk’leri hazırlatan kişi daha önceden bu tür sıkıntılara maruz kalmışsa Allah tarafından korunacaktır.

Yine çokça kullanılan geri döndürme Vefk’i de sevdikleri kaybedip onlardan ayrı kalmanın sıkıntısı ile çaresizce onları arayan insanlar için yapılır. Usta medyumların yapacağı özel çalışmalar ile birlikte çok güçlü bir Vefk yapılarak geri getirme işlemlerine başlanabilir.

Geri gelmesi istenen kişilere ait bilgiler ya da eşyalar kullanılabilir. Bu anlamda medyumlar ilk olarak kişilerden isim, anne ve baba adları ve doğum tarihleriyle ilgili bilgileri talep edecektir. Daha sonra ise uzman medyum tarafından gerekli uygulamalara başlanmaktadır.

Vefk Etkileri

Günümüzde hazırlanan Vefklerin kaç günde etki edeceği amacına göre değişmektedir. Bunun içinde bu vefki okumadan herhangi bir netlik belirtilemez. Vefkler genel olarak Arapça yazılmaktadır ve bazen İbranice ve Süryanice gibi farklı lisanlarda da yapılabilir. Bu yüzden uygulamaların ne kadarlık bir süre içinde etki edeceği de hazırlanış amacına göre değişmektedir.

Vefk uygulamalarının doğru bir şekilde haırlanıp uygulanması da etki etme süreciyle doğrudan bağlantılıdır. Vefk hazırlayan kişi bu alanda uzman ise ve kurallara göre hareket ederek hazırladıysa kısa sürede etkisini görebilir. Genel anlamda Vefk uygulamalarının %95’inden sonuç alınmaktadır. Doğru bir şekilde hazırlanan ve doğru uygulanan Vefkler bu anlamda çok kısa sürede etki edecektir.

İnternet üzerinde de bu konuyla ilgili yalan yanlış bilgiler görülmektedir. Daha çok 1 haftalık sürede kesin Vefk çözümü adı altında açılan başlıklara dikkat etmemenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü hiçbir Vefk uygulaması 1 haftalık bir süreçte etki etmez ve Allah izin vermediği sürece de sonuç alınmaz.

Bu konuda Vefklerin doğru bir şekilde hazırlanıp uygulanması çok önemlidir. Her insanın metabolizması da farklıdır. Bu yüzden etkisini gösterme süreci de farklılık göstermektedir. Daha çok 7 ile 10 gün arasında etkisini gösterecek Vefk’lerde en kısa 29 gün, en uzun ise 121 günde sonuç alınabilmektedir. Bu rakamlar yine uygulamanın yapılış amacına ve içeriğine göre değişmektedir.

Bir diğer Vefk çeşidi olan aşk uygulamalarında da etkili bir şekilde kullanıldığını söyleyebiliriz. Gündelik hayatta kullanılmayan bir terim olan Vefk ile birlikte aşk konusunda uzmanlaşmış medyumlar aşk Vefkleri yaparak kişilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Doğru bir şekilde uygulanıp ve doğru duaların okunması durumunda aşk Vefkleri kısa sürede etkisini gösterecektir. Diğer Vefk çeşitlerine göre daha kısa sürede ve daha olumlu bir etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.

Vefk Kitapları

Günümüzde etkili bir şekilde kullanılan Vefk uygulamalarının kitapları da mevcuttur. Daha çok bir uzman medyum aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de e-kitap şeklinde indirilebilmektedir.

Çok eski tarihlerden kalma vefk kitapları da bulunmaktadır. El yazmasıyla hazırlanmış havas ve büyü kitaplarından yararlanılarak uygulamalara başlayabilirsiniz. Günümüzde daha çok e-kitap olarak hazırlanan Vefk kitaplarıyla birlikte yapılması gerekenleri ve okunacak duaları da çabuk bir şekilde kavrayabilirsiniz. Vefk işlemleri oldukça dikkat gerektiren bir uygulama olduğu için en iyi yöntem başarılı ve tecrübeli bir medyumdan yardım alınarak yapılmasıdır.

1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 3,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Benzer Konular:

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.