Yıldızname nedir ve nasıl bakılır

Son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilen yıldızname ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Yıldıname nedir

Yıldızname nedir

Yıldızname nedir

Yıldızname kesinlikle bir fal değildir ve asla fal olarak görülmemelidir. Yıldızname baktıracak olan kişi doğum tarihi ve saati gibi önemli bilgileri tam olarak bilmesi gerekmektedir. Yıldızname baktırmak isteyen kişinin doğum tarihi, doğum saati, anne adı, baba adı ve kendi ismi ile bakılmaktadır. Yıldızname baktıracak kişinin verdiği kişisel bilgileri doğrultusunda kuranda bulunan ayetlerle bakılmaktadır ve bu nedenden dolayı asla bir fal değildir.

Yıldızname bakmak oldukça bilgi isteyen bir bakım türüdür. Kişinin özel bilgileri ile kişiye özel olarak bakılan yıldızname kuranda bulunan ayetler doğrultusunda bakıldığından dolayı kişinin yaşayacağı veya yaşadığı olumlu veya olumsuz her konu açıkça bilinir. Baktıran kişlide herhangi bir olumsuzluk var ise ve bu durum yaşam şeklini etkiliyorsa bu konularla ilgili çözümler açıklanır ve gerekiyorsa sorunun çözümü yapılır. Yıldızname Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen ciddi ve doğru bir bakım türüdür. Yıldızname baktırmak isteyen kişiler her yıldızname bakıyorum diyen kişiler yıldızname baktırmamalıdırlar. Yıdızname kuranda bulunan ayetlerle bakılmaktadır. Kuran ayetleriyle bakıldığı için kesinlikle bir fal değildir.

Yıldızname Falı Özellikleri

Yıldızname ile baktıran kişinin birçok bildiği veya bilmediği sorun ve sıkıntılarına çözümler bulunabilir. Bu demek değildir ki ben hastayım yıldızname baktırayım da iyileşeyim. Yıldızname bir yol göstericidir, uhrevi rahatsızlıkların tedavisi mümkündür bu da yine kuranda bulunan ayetlerle çözümlenmektedir. Yıldızname kuranda ayetlerle bakılan bir ilimdir ve bu nedenle bu ilmi tam bilmeyenler yıldızname bakamazlar.

Yıldızname baktırmak isteyen kişi doğum tarihini ve saatini tam olarak bilmediği zamanlarda ise ebced hesaplaması yapılarak bakılır. Ebced hesaplaması baktıran kişinin annesinin ve kendisinin isimlerinde bulunan harfler ebced rakam değerlerine göre toplanır ve sonra on ikiye bölünür. Ebced hesaplamasında çıkan rakam kişinin burcunu belirler. Yıldıznamede en doğru ve kesin olanı kişinin doğum tarihi ve saatini kendisinin tam olarak bilmesidir. Yıldıznameyi bazı kişiler havas ilmi olarak da nitelendirmektedir.  Yıldızname kimilerine göre de yıldızların ve burçların birleştirilmesi ile bakılan ve yorum yapılan bir bakım olarak değerlendirilmektedir.

Yıldızname İslamiyet’in başlamasıyla birlikte uygulanan ve Osmanlı döneminde ise oldukça geliştirilmiş ve çok yaygın olarak yıldızname baktırılarak ona göre hareket edilerek ve tedbirler alınan, o dönemlerde adeta bir yol gösterici olarak bilinmektedir. Yıldızname tam ve doğru bakan kişilere baktırıldığında baktıran kişinin doğduğu günden öleceği güne kadar olan zaman sürecinde neler yaşadığı ve yaşayacağı, hastalıkları, maddi varlığı veya maddi kayıpları, manevi huzur, evliliği, çocukları, kendisine yapılmış olan büyü veya muskayı bilmek ve çözümünü sağlamak ve akla gelebilecek her şeyi yıldızname baktırarak öğrenilmesi mümkün  olmaktadır.

Yıldıznameye tam olarak inanmak mı doğrumu diye soran kişiler. Yıldıznamede söylenilenlerin hepsini tam olarak benimsemek mutlaka ki doğru olmayacaktır. Yıldıznamede söylenilen her şeyi benim başıma bu gelecek, ben bunu yaşayacağım veya benim hayatım böyle devam edecek diye düşünerek kişinin kendisini şartlandırması da oldukça yanlış olmaktadır. Yzımızın başında da belirttiğimiz gibi yıldıznameye herkes bakamaz oldukça ciddiyet ve ilim isteyen bir iştir.

Bu nedenle gerçekten yıldıznameye bakmasını bilmeyen fakat yıldızname bakan birine gittiniz ve size hayatınızı etkileyecek şeyler söyledi. Bu tür yaşanması mümkün olan ve yaşanan durumlardan dolayı baktırdığınız yıldıznameye göre hayatınızı şartlandırmamanız gerekmektedir. Yıldızname boş bir bakım değildir ve herkes bakamaz. Falın her türlüsü dinimizde günah sayılmaktadır. Yıldızname asla bir fal değildir özellikle uhrevi rahatsızlıkların ve en çok aile içi huzursuzluklar ve de çözümleri için baktırılan bir bakımdır.

Açıklamalar

A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7

B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6

C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10

Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7

D=4 H=8 L=6 P=2 U=7

kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

 • 1 Kalırsa KOÇ
 • 2 Kalırsa BOĞA
 • 3 Kalırsa İKİZLER
 • 4 Kalırsa YENGEÇ
 • 5 Kalırsa ASLAN
 • 6 Kalırsa BAŞAK
 • 7 Kalırsa TERAZİ
 • 8 Kalırsa AKREP
 • 9 Kalırsa YAY
 • 10 Kalırsa OĞLAK
 • 11 Kalırsa KOVA
 • 12 Kalırsa BALIK
2 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 52 votes, average: 1,00 out of 5 (2 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Seçil

eşim benden nefret ediyor

Aranızın düzelmesi konusunda bir takım enerji ve tılsım çalışmaları yapılabilir. İletişim için 0546 484 31 66

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.