Yıldızname nasıl bakılır – Tüm kuralları anlatıyoruz

Kişinin doğum tarihinin kesin olarak bilinmesi yıldıznamaye bakmak için gereklidir, ancak doğum tarihinin bilmemesi durumunda da yıldıznamaye bakmak mümkündür.

Yıldıznameye Bakmak İçin Doğum Tarihi Gerekli

Fal olmadığı için kişinin doğrum tarihi ve doğum saatinin tam olarak bilinmesi ile bakım çalışması yapılan uygulamada, bakımı yapılacak kişinin ayrıca anne adı, baba adı da gereklidir. Yıldıznamede ana materyal olarak ise Kuran ayetleri kullanılır.

yıldızname nasıl bakılır

yıldızname nasıl bakılır

Birikim ve bilgi isteyen bir uygulama olması kişinin yaşadığı ve yaşayacakları hakkında tam verilere erişmek için önemli adımdır. Sadece Arapça biliyor olmanın dışında Kuran ayetleri hakkında da bilgiye sahip olmayı gerektirir. Yol gösterici olması açısından herhangi bir hastalık durumunda çözüm sunan değil, çözümü işaret eden bir uygulama olması ise yıldıznamenin Osmanlılardan günümüze kadar gelmesinde etkendir.

Bakımın kapsamında kişinin doğduğu andan ölüm anına kadar olan çizgisinde hastalıkları, çocukları, maddi gücü, evliliği ve diğer önemli konular bulunur. Bir kişiye yapılmış olan tılsım, büyü ya da muska gibi rahatsız edici durumların öğrenilmesinde önemli bir araç olan yıldıznamede kişinin burcu tespit edilir ve bu genel üzerinden detaylandırılma işlemine geçilir.

Sabır ve ciddiyet isteyen bir bakım çeşidi olan yıldıznamenin mutlak şekilde bu konuda bilgisi yüksek birisi tarafından tatbik edilmesi gerekir. Herkes bakamayacağı gibi her bakanın söylediğine de doğrudan inanmak ve buna kendini şartlandırmak da yanlıştır. İslam dininde fal yasaklanmış olmasına karşılık yıldızname uhrevi hastalıklar ve ev ortamında huzurun yakalanması için uygulanan bir bakım olması sebebiyle genel kabul görmüştür.

Evlilik Uyumu İçin Yıldıznameye Baktırma

Peki, yıldızname nasıl bakılır, bu sorunun cevabını evlilik uyumu konusunda kısaca anlatabiliriz. Arap alfabesinde her harfin bir sayısal değeri vardır. Kendi ismimiz, anne ve babamızın isminin harf karşılığı olan rakamlarla beraber doğum tarihi de hesaplamanın içine dahil ediliyor.

Bakımın tam sağlıklı yapılması için doğrum tarihinin kesin olarak bilinmesi gerekir. Doğum tarihinin kesin bilinmemesi durumunda ise anne ve baba adlarından yararlanılır. Yapılan hesaplama sonrasında çıkan rakam on ikiye bölünür ve denk gelen burca bakılarak kişi hakkında önce genel daha sonra ayrıntılı bilgi verilir.

İki kişi arasında evlilik uyumunun nasıl olacağı hakkında bilgi edinmek için erkek ve kadının ayrı ayrı hesaplaması yapıldıktan sonra burçlarının dengesine bakılır. Yıldızların birbirlerine olan düşmanlıkları ve dostlukları bu noktada bir fikir verir.

Burçların Birbirleri İle uyumu Nasıldır

Yıldıznameye nasıl bakılır başlıklı yazımızda bir de burçların birbirlerine uyumuna değinmek gerekirse;

Koç burcu İkizler ile dost, Yengeç ile düşmandır. Boğa burcu, Yengeç ile dost, Aslan ile düşmandır. İkizler burcu, Aslan ile dost, Başak ile düşmandır. Yengeç burcu, Başak ile dost, Koç ile düşmandır. Aslan burcu, Koç ile dost, Boğa ile düşmandır. Başak burcu, Boğa ile dost, Yay ile düşmandır. Terazi burcu, Yay ile dost, Oğlak ile düşmandır. Akrep burcu, Oğlak ile dost, Kova ile düşmandır. Yay burcu, Kova ile dost, Balık ile düşmandır. Kova burcu, Koç ile dost, Akrep ile düşmandır. Oğlak burcu, Balık ile dost, Koç ile düşmandır. Balık burcu, Akrep ile dost, İkizler ile düşmandır.

Yıldızların Burçları ve Tabiatı Nedir

Diğer yandan islami yıldızname bakılırken, burçların tabiatları yıldızları da önemlidir.

Koç burcu, yıldızı Merih tabiatı ateştir. Boğa burcu, yıldızı Zühre tabiatı topraktır. İkizler burcu, yıldızı Utarit tabiatı havadır. Yengeç burcu, yıldızı Ay tabiatı sudur. Aslan burcu, yıldızı Güneş tabiatı ateştir. Başak burcu, yıldızı Utarit tabiatı topraktır. Terazi burcu, yıldızı Zühre tabiatı havadır. Akrep burcu, yıldızı Merih tabiatı sudur. Yay burcu, yıldızı Jüpiter tabiatı ateştir. Oğlak burcu, yıldızı Zühal tabiatı topraktır. Kova burcu, yıldızı Zühal tabiatı havadır. Balık burcu yıldızı ise Jüpiter tabiatı sudur.

Ateş, hava ile dost, su ile düşmandır. Toprak, su ile dost, hava ile düşmandır. Hava, ateş ile dost toprak ile düşmandır. Su, toprak ile dost, ateş ile düşmandır.

Hem burcu hem yıldızı hem de tabiatları dost olanların uyumları mükemmel olur. Sadece burcu ve yıldızları dost olanlar ise orta derecede dost olur. Tabiatları birbirlerine uymayanlar ise hiç anlaşamazlar.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.