100% Etkili Zenginlik Duaları

Zengin olmak için sadece maddi olarak çalışmak değil, manevi enerjiyi de kullanabilmek gerekir. Bunun en iyi yolu ise zenginlik duasıdır.

Zenginlik olma Duası

Her insan zengin olmayı, maddi sıkıntıların olmadığı bir hayata sahip olmayı ister. Ancak çok az insan bunu gerçekten başarabilir. Nitekim birçok kişi hayata büyük borçlarla başlar ve ne kadar çalışsa da bunlardan kurtulamaz. Bu yaygın ve çoğu kişinin kurtulamadığı bir durum olmasa da kader değildir. Herkes zengin olma şansına doğuştan sahiptir.

Zengin olmak için denenmiş dualar

Zengin olmak için denenmiş dualar

Zengin olmanın birçok yolu vardır. İyi bir yatırım yapabilir, iş kurabilir ve zengin olabilirsiniz. Ancak bunlar ciddi risk taşır. Yaptığınız iş sizi zengin edebileceği gibi bütün servetinize de mâl olabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için kendinizi manevi yönden de garanti altına almanız gerekir. Zenginlik duası denenmiş bir duadır. Birçok insan bu duayı okuyartak servetini katlamıştır.

Nelere Dikkat Edilmelidir

İnsan her şeyi Allah’tan isteyebilir. Yüce Allah bizlere şah damarımızdan daha yakındır. Ancak Allah’tan talepte bulunan insanın kendine çeki düzen vermesi gerekir. Allah’ın istek ve emirlerini yerine getirmek için çabalamayan bir insanın zengin olmak için dua etmesi iyi bir sonuç vermeyecektir. Eğer Allah’a inanıyorsak denenmiş zenginlik duası etmeden önce onun emir ve yasaklarına uymalı ve hayatımıza bu yönde çeki düzen vermeliyiz.

Bir diğer konu ise kısa yoldan zengin eden ve haram olarak anılan işlerle ilgilenmemektir. Spor bahisleri, loto oyunları ve kumar kapsamına giren diğer oyunlar günahtır. Bunlar ile zenginlik elde edilse bile hiçbir bereketi olmayacaktır. Bununla birlikte insanın kendi emeğiyle çalışıp kazanmadığı, çeşitli numaralarla kazandığı para da haramdır. Bu tür faaliyetlerde bulunarak zenginlik duası etmek kötü bir etki yapacaktır.

Tüm bunların yanında, zenginlik duası insanı fakirlikten tek başına kurtarmaz. Allah’ın her şeye gücü yetse de insan bunu göz önüne alıp tembelleşme hakkına sahip değildir. Çalışma imkanına sahip olduğu hâlde çalışmayan insana Yüce Allah zenginlik nasip etmeyecektir. Zenginlik duası etmek için bir yandan çalışmaya devam etmeli, kendi emeğinizle kazanmalısınız. Şüphesiz ki Allah (C.C) kendisine inanan, onun yolunda giden kullarını görür ve zenginliklerini arttırır. İşin sırrı bugün ölecekmiş gibi ahiret için, hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalışmaktadır.

Hangi Dualar Okunmalıdır

  • Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.” Bu dua mal ve mülk sahibi olmak isteyenlerin günde en az 4 kez okuması gereken bir duadır. Duayı okurken abdestli olunduğundan ve vakit namazlarının eksiksiz bir biçimde kılındığından emin olunmalıdır. Özellikle sabah namazından sonra okunabilir.
  • İsrafu Umar duası: Ya Hu, Ya men Hu, la ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü ve inneke ala külli şeyin kadir.Bu dua yatsı namazından sonra okunmalıdır. Namazdan sonra Ayetel Kürsi okunmalı ve ibadet bu dua ile bitirilmelidir. Her gün yatsı namazında bu duayı okuyan kişiler kısa süre içinde bereketli bir biçimde zenginleşeceklerdir.
  • “La ilahe illallahul melikül hakkun Mübin Muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin” bu dua ise haftanın 7 günü okunmalıdır. Dua okunmadan önce 3 elhamidullah, 7 salavat, 7 besmele çekilmelidir. Namazlardan sonra da okunabilir. Ancak namazdan sonra okunmasa bile okunurken abdestli olunduğundan ve günlük ibadetlerin yerine getirilmiş olduğundan emin olunmalıdır.
1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Sevie

işalah allah kabul etsin dualarimisi

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.