Zengin Olmak İçin Etkili Dualar

Maddi sıkıntıları çözmek için çalışmak gerekir. Ancak çeşitli dualar okuyarak da bu sıkıntıların üstesinden gelmek mümkün olabilir.

Zenginlik Duaları

Her insan zaman zaman maddi sıkıntılar yaşayabilir. Gündelik harcamalar, aile için yapılan masraflar insanı ciddi sıkıntılara sokar. Bu duruma borçlar eklendiği zaman ekonomik durum kişiyi bunalıma sokacak kadar kötü olabilir. Bazen ne kadar yoğun çalışılırsa çalışılsın ekonomik durumu düzeltmek mümkün olmayabilmektedir. Ancak dua ile bunu başarmak imkansız değildir.

im001476

Dua, insana istediklerini birdenbire vermez. Ancak insan dua ederek yaratıcıya talebini yollar ve Allah(C.C) arzu ederse hayatın gidişatını zenginliğe ya da ekonomik refaha uygun bir biçimde değiştirir. Her insan kaderini değiştirecek manevi güce sahip olabilir. Eğer ekonomik sıkıntıdaysanız zengin olmak için en etkili dua olarak bilinen çeşitli dualara göz atabilirsiniz.

Zenginlik Duası Okurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüce Allah (C.C) kullarından çalışkan olmalarını ister. İhtiyaçlarımız için Allah’a yalvarmamız her ne kadar yüce bir eylem ise, kendimiz çaba göstermeden bir şeylerin değişmesi için dua etmemiz de o kadar kötü bir davranış olacaktır. Allah yalnızca müslümanları cennetle müjdelemesine rağmen, çalışan kullarına kafir bile olsalar rızkını vermektedir. Dolayısıyla herhangi bir emek göstermeden zenginlik duası okumamak gerekir.

Bir diğer konu ise israf etmemektir. İsraf, İslam’daki en büyük günahlardan biridir. İsraf eden bir kişi gece gündüz çalışsa bile hayırlı para kazanamayacaktır. Allah doğru yolu izleyen insanların karşısına her zaman bir şans çıkarır. Söz konusu duaların etkili olabilmesi için öncelikle rızkı veren Allah’a güvenmeli daha sonra onun emir ve yasaklarına uymalıyız.

İbadetleri aksatmamak da bir diğer konudur. Ancak ibadeti duanın kabul olması için yapmak, hiç yapmamak kadar kötüdür. Allah’ın emir ve yasaklarını yerine getirmek için emek gösterdiğimizde bize rızkımızı verecektir. Dolayısıyla “Yarın ölecekmiş gibi ahiret için ve hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için” çalışmak son derece önem arz etmektedir.

Tüm bunlarla birlikte, spor bahislerinden ve loto çekilişlerinden uzak durmanız gerekir. Ayrıca parayı faize yatırmak gibi haram işlerden uzak durmanız da önemlidir.

Borçlardan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Zengin olmanın ilk yolu gündelik ekonomik sıkıntılardan kurtulmaktır. Türkiye’de yaşayan milyonlarca insanın başta bankalar olmak üzere çeşitli yerlere borçları oldukları bilinmektedir. Borçlar sürekli faize bindiği için maaşınızın belli bir kısmını yatırsanız bile kurtulmanız mümkün olmayabilir. Bu tür durumlarda kalbinizi Allah’a açarak çok etkili zengin olma duası okumanız gerekir.

Borçtan kurtulmak için okunacak dua Cuma namazından sonra okunmalıdır. Ahmet Mahmut Ünlü Hocaefendi’nin kitabında yer aldığına göre dua “Allahümme yâ ğaniyyu, yâ hamîîdu, yâ mübdiu, yâ mûîdu, yâ rahîmû, yâ vedûd. Eğninî bi halâlike, an harâmike, ve bi-fadlike ammensivâk.” şeklindedir. Bu dua Türkçe’de “Ey zengin olan, bütün hamdler kendisine ait olan, Ey yoktan yaratan ve tekrar iade edecek olan, ey çok acıyan ve (dostlarını) çok seven Allah’ım! Beni, helalinle haramından ve fazl-u kereminle, senden başkaların(a muhtaç olmam)dan müstağnî kıl!” anlamına gelmektedir. Zenginliğin yolunu açacak ilk dua olarak da bilinmektedir.

Mutlak Zenginlik İçin Okunacak Dua

Arabi ayın ilk gününde Kevser suresini bin kere okumak zengin olmanızı sağlayacaktır. Bu duayı okuduktan sonra “Allah’ım benim için bütün kısmet kapılarını aç” demeli ve “Amin” diye bitirmelisiniz. Eğer işleriniz yolunda gitmiyorsa bu duayı okuduktan sonra yolunda gitmeye başlayacağını fark etmeniz zor olmayacaktır. Kısa süre içinde şaşıracağınız bir zenginliğe sahip olabilirsiniz.

“Yâ ilâhel âlihetir-refiy-ı celâlüh” esmasını günde 20 kez okumak da zengin olmanıza yardımcı olacaktır. Bu duaları okurken abdestli olmaya dikkat etmelisiniz.

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Loading...
Mikael

hocam okudum çok yararı oldu forbes ilk 10 garanti giricem inşiallah eyvallah suphannallah

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.