Zenginlik için uygun Dualar ve Şifreler

Zengin olmak için insanın kalbini Allah’a açması yeterlidir. Bazı dualar ile bunu başarmak mümkün olacaktır.

Zengin Olmak İçin Dua ve Şifreler

Mal varlığına sahip olmak ve zengin olmak dinimizce helaldir. İnsan hayırlı  bir şekilde, kendi emeğiyle kazandıktan sonra helal parayla zengin olabilir. Zenginlik ancak haram parayla kazanıldığında ya da yeterli varlığa sahip olunduğu hâlde maddi durumu iyi olmayanlara yardım edilmediğinde haram olur. Zenginlik, helal olan her şey gibi yüce Allah’tan (C.C) istenebilir.

Zengin Olmak için Gereken Dualar

Zengin Olmak için Gereken Dualar

Zengin olmanın yolları vardır. Her insan zengin olabilecek zekaya sahiptir. Ancak çoğu zaman imkanlar buna izin vermez. Banka borçları, yaşama masrafları, aile masrafları ve diğer durumlar para biriktirmeyi, zengin olmayı engeller. Yatırımlar ve girişimler riskli olduğu için çoğu insan bunlara yaklaşmak istemez. Fakat kalbinizi yüce Allah’a açarak zenginliğinizi arttırma imkânına sahipsiniz.

Zenginlik Duası

Zengin olmak için okunacak birçok dua vardır. Bu duaların okunuşları, okunuş zamanları değişebildiği gibi içerikleri hemen hemen aynıdır. Hepsinde Allah’tan hayırlı kazanç ve zenginlik isteme eylemi vardır. Bu duaları belli zamanlarda okuyarak servetinizin arttığını fark edebilirsiniz. Her gün bu duaları okuduğunuzda kazancınızın arttığını görmeniz zor olmayacaktır.

  •  ”Allâhümme Yâ Ğaniyyu,Yâ Hamidu,Ya Mübdiu,Yâ Muidu,Yâ Rahimu,Yâ Vedûd.Ağnini bi halalike,an harâmike ve bi fadlike ammen sivâk”Bu dua, Gazali’nin İhya’sında geçmektedir. Allah’tan maddi ve manevi zenginlik istenen bir duadır. Dua günde birkaç kez okunabilir. Bu dua hem maddi varlığın artmasını hem de okuyan kişinin maddiyatın etkisi ile Allah’ın yolundan sapmamasını sağlar. Namazlardan sonra ya da yatmadan önce besmele çektikten sonra okunabilir.
  • “ya Hu ya men Hu , La İlahe İlla Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü, ve inneke ala külli şeyin kadir” Bu dua ise yatsı namazlarından sonra okunur. Yatsıdan sonra iki rekat hacet namazı kılınır ve besmele çekildikten sonra bu dua okunur. Her gün okunabilecek, oldukça etkili bir duadır.
  • “La ilahe illallahul melikul hakkun mubin muhammedur resullullahi sadıkül vağdül emin”Bu dua 3 elhamidullah, 7 salavat ve 7 besmeleden sonra okunacak bir duadır. Günde yüz kere okunur ve niyet söylenir. Dilenirse dua okunmadan önce hacet namazı da kılınabilir.

Zenginlik Şifresi

Zenginlik şifresi, havas ve numeroloji ile ilgili bir konudur. Kuran’ın birçok hikmeti olduğu gibi, ayetlerin sıralanışında da çeşitli hikmetler bulunmaktadır. Bir surede hangi harfin kaç kere geçtiği gibi konular bile ayrıca uzmanlık alanıdır. Surelerdeki bazı şifreler maddi ve hayırlı zenginliğe kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Öncelikle zenginlik şifresi ile ilgilenebilmek için Esma-ül Hüsna bilmeniz gerekir. Yüce Allah’ın (C.C) her sıfatında insanlar için bir hayır bulunmaktadır. Esmaları doğru bir biçimde okuduğunuzda zenginlik elde etmeniz ve hayırlı kazanç ile servetinizi arttırmanız hiç zor olmayacaktır. Bunun için aşağıdaki esmaları okunmanız yeterlidir.

“Ya Habibi Ya Fettah

Ya Habibi Ya Hadi

Ya Habibi Ya Muhyi

Ya Habibi Ya Hayyu Ya Kayyum

Ya Habibi Ya Zel Celali Vel İkram.”

Bu dua yüce Allah’ın “El habib” ismi ile ilgilidir. Söz konusu esmayı okuyarak zenginlik elde etmeniz hiç zor olmayacaktır. Esmayı her gün besmele çekip vakit namazlarını eksiksiz bir biçimde kıldıktan sonra okuyabilirsiniz.

Ya Rahmanu Ya Rahim

Ya Latifu Ya Kerim

Ya Ganiyy Ya Muğni

Ya Rezzaku Ya Mukit

Ya Atufu Ya Vehhab

Ya Zel Celali Vel İkram

Bu dua da Allah’tan hayırlı zenginlik istemek için okunacak bir duadır. Duaları okurken abdestli olduğunuzdan ve Allah’ın emir ve yasaklarını yerine getirmek için çabaladığınızdan emin olmanız gerekir.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Merhaba,
bu esmaların kaç adet çekilmesi gerekiyor aydınlatırsanız memnun olurum

Merhaba,

Esmaların abdestli bir şekilde her gün doksan dokuz kez okunması gerekir.  Bu sayede kısa süre içinde istek ve arzularınıza kavuşabilirsiniz. Burada önemli olan içten ve iyi niyet ile okumak ve Allah`tan istemektir. Esmaların abdestli ve gönülden isteyerek okunması isteklerinizin yerine gelmesine fayda sağlar. Bunun içinde iyi niyet ve düzgün dua önemlidir.

SEVIE

KISA ZAMANDA ZENGIN OLMAK DUVASI

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.