Zenginlik İçin Zikir Nasıl Okunur

Zenginlik zikri farklı esmaül hüsnalar ve okuma adetine göre çeşitlidir ve bu zikirleri okuyanlar maddi ve manevi anlamda büyük rahatlığa kavuşabilir.

Zenginlik Zikirleri

Zenginlik için zikir, günümüzde tercih edilen ve benimsenen durumlardan biridir. Hatta Karun’un tarihteki zenginliğine bakıldığında bu zenginliğin zenginlik zikri ile geldiğine inanılmaktadır. Bu zikirler beraber umulmadık yerden rızık kapıları açılabilir. Ayrıca elinize toplu bir şekilde para geçebilmektedir. Elbette belli başlı şartları da bulunmaktadır.

Zengin olmak için Zikir

Zengin olmak için Zikir

Karun’un zenginlik zikri olarak adlandırılan bu zikirde bir takım esmaül hüsnalardan yararlanılır ve yemeklerden önce 21 kere okuyarak yemeğe üflenir. Günde kaç öğün yemek yiyorsanız o kadar okunmalıdır. Bu zikir ‘Ya Latifu Ya Hafizu Ya Hakimu, Ya Vekilu Ya Allah La İlahe İllallah Muhammedun Resullullah’ şeklindedir.

Rızık bolluğuna kavuşmak için de bir takım zikirler vardır ve bu zikirler günde ‘200’er defa okunmak şartıyla sürdürülebilir. Bu zikir ‘Lailahe İllallahü’l Melikül Hakmulbudin’ şeklindedir. Evinizden bereketin eksilmemesi için Ya Vasi-u (137 defa) okunmalıdır. Bununla beraber rızık bolluğu için ise Ya Mecid (57 defa) okunabilir.

Zenginlik zikirleri arasında en çok okunması gereken ise Ya Malikel Mülk zikridir. 212 kez okunabilecek ve mülk suresi içinden alınan bu zikir zenginlik için zikir olarak adlandırılır.

Zenginlik İçin Okunacak Zikirler

Ticarette iyi bir kazanç sağlayabilmek için Ya Ganiyyu 1060 defa okunmalıdır. Ayrıca mülk ve işin daima olabilmesi için ise Ya Baki’yi 113 kez okumanız gerekecektir. Maddi ve manevi zenginlik için ise Ya Vekil zikrini 66 defa okuyabilirsiniz. Bu zikirler günümüzde kabul görmüş ve çok eski tarihlerden bu yana okunan zenginlik zikirleridir.

Maddi ve manevi zenginlik için 40 günlük bir zikir de bulunmaktadır. Ya Aliyy 110 kez okunduğunda maddi bolluğa ulaşabilir ve tüm istekleriniz elbette Allah’ın izniyle kabul olabilir. Ayrıca Ya Azim zikri ise 1020 defa okunduğunda yine maddi ve manevi olarak rahata kavuşabilirsiniz.

Ya Aziz zikri ise 94 kez okuduğunuzda büyük ve zor işlerin gerçekleşmesi kolaylaşır ve kişiye kötülük yapmak isteyenler zarar uğrar. Aynı zamanda çok büyük rızık kapılarının açıldığı rivayet edilmektedir. Okuyan kişinin sözü her yerde geçer ve kendini daima güvende hisseder. Ayrıca daima kendisini güven içinde hisseder. Ya Aziz zikrini 40 gün boyunca 8836 defa okuyan kişi ise çok büyük bir maddi ve manevi kuvvete ulaşır ve rızık kapıları onun için açılır.

1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.