Zenginlik suresi İle Yaşamınızı Değiştirin

Zenlik suresi olarak bilinen Vakıa suresiin aksatılmadan, doğru ve zamanında okunması gerekir. Bu sure ile fakirlik çekilmez.

Zenginlik Suresi

im001478 Vakıa suresi zenginlik suresi olarak bilinir ve Resulullah ve büyük ulemalar da bunu onaylamaktadır. Resulullah bu konuda şu şekilde buyurmuştur;

“Her kim, Vâkia sûresini her gece bir defa okumayı âdet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez. Vakıa Suresi, zenginlik suresidir. Onu okuyunuz ve o sureyi kadınlarınıza ve çocuklarınıza da öğretiniz.” diye buyurmuştur. Vakıa suresi birçok kaynakta da zenginlik suresi olarak geçer. Bunu değerlendirmek ve sonuçlarını görmek ise insanların tamamen kendi ellerindedir. Vakıa Suresinin okunuşu şu şekildedir;

Vakıa Suresi

Vakıa Suresi

Vakıa Suresi Hakkında Küçük Bir Hikâye

Abdullah ibni Mesud vefatı geldiğinde Hazreti Osman onun bu durumunu öğrenince ziyarete gelmiştir. Abdullah ibni Mesud’a neyi olduğunu ve ne hissettiğini sormuştur. Bu sorunun üzerine Abdullah ibni Mesud, doktorların kendisini daha kötü ettiklerini ve derdine artık kimsenin çare olamayacağını ifade eder.  Hazreti Osman Abdullah ibni Mesud’un geride bırakacağı ailesini düşünerek ona maaş bağlatmak ister ama Abdullah ibni Mesud bunu kabul etmez.  Hazreti Osman’a ailesi için Vakıa Suresin bulunduğunu, bu sureyi okumaları konusunda emir verdiğini, bu sure sayesinde kimseye muhtaç olmayacaklarını söyler. Vakıa suresinin kimseye muhtaç bırakmayacağı ve fakirlikten kurtaracağı konusundaki gerçekler eski dönemlerden günümüze kadar gelmiştir.

Vakia Suresi Hakkındaki Rivayetler

 • Vakıa suresini düzenlik ve aksatmadan okuyan kişiler fakirlikten kurtulur ve zenginlik ayaklarına kadar gelir.
 • Vakıa suresi okuyan kişiler yaşamları boyunca sorun ve sıkıntı içine düşmezler.
 • Bu surenin her sabah ve her akşam okunması gerekir. Bu şekilde okumaya devam eden kişiler yaşamları boyunca susuzluk ve açlık nedir bilmezler.
 • Vakıa suresinin 40 gün boyunca 40 kez okunması fakirliği def etmek için birebirdir.
 • 40 gün boyunca aksatmadan 40 kez okuyan kişilere Allah’u Teâla helal rızık nasip eder.
 • Vakıa suresi ikindi namazının hemen arkasından ara verilmeden 14 kez okunursa bolluk ve bereket yağmur gibi hanesine yağar.
 • Bu sureyi okuyan kişilerin işlerini Allah’u Teâla kolaylaştırır.
 • Resulullah Vakıa suresinin akşam namazlarından sonra okunmasını tavsiye etmiştir. Fakirlikten kurtulmak isteyenler, yoksulluktan bıkanlar, rızık, bolluk ve bereket isteyen kişilerin akşam namazından sonra okunması uygundur ve aksatılmadan devam edilmesi gerekir.
 • Ölüm döşeğinde olan kişilere okunacak olan Vakıa suresi nekir ve münker meleklerinin yapacakları suallerin kolaylaşmasına olanak sağlar.
 • Bazı ulemalar Vakıa Suresi ile alakalı olarak; ölen kişilerin için okunacak olan Vakıa suresinin onun ıstırabını ve çektiği acıyı hafiflettiğini, ölüm ile baş başa olan kişilerin ya da can çekişen kişilerin başında okunduğunda da imanlı şekilde ölmesine yardımcı olduğunu söylemektedir. Ayrıca Azrailin de bu tarz kişilere karşı daha nazik davrandığını da söylemektedirler.
 • Vakıa suresinin abdestli şekilde her sabah ve her akşam aksatmadan okumaya devam eden kişiler tehlikeler ile yüz yüze gelmez.
 • Vakıa suresinin abdestli şekilde her sabah ve her akşam aksatmadan okumaya devam eden kişiler fakirliğin acısını çekmeden bolluk ve berekete ulaşırlar.

Tohum Ekerken Vakıa Suresi

İmam Kurtubi Vakıa Suresi ile alakalı şu şekilde buyurmuştur;

Tohum ekerken E’üzü-Besmele çektikten sonra Vakıa suresinin 63 ile 64. ayetlerini okumak müstehaptır. Ayriyeten bunu okuyan kişilerin ekinine gelebilecek olan tüm zararlarda ortadan kalkacaktır. Mahsul bereketli ve bol olacaktır. 63 ve 64 ayet;

im001477

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.