Zihin Okuma ve Temizleme Teknikleri ve uygun Meditasyonu

Karşınızdaki kişinin zihninden geçenleri doğru teknikler uygulayarak okuyabilir zihninizi boşaltmak için meditasyon tekniklerine ihtiyacınız duyabilirsiniz

Okuma Teknikleri

Zihin okuma teknikleri birden fazla olmak ile beraber farklı durumlarda farklı teknikler uygulanabilir. Peki gerçekten zihin okuyabilmek mümkün müdür?

Zihin okuma ve temizleme teknikleri

Zihin okuma ve temizleme teknikleri

Zihin okumak kimi insanlara çok saçma geliyor olsa da insanlar kendilerini yeterince geliştirdiklerinde zihin okuyabilme yeteneğine sahip olabilirler. Geçmişten günümüze gelen birçok teknik de bu doğrultuda öğrenilmeye açıktır. Yapılan araştırmalarda da zihin okuma teknikleri ile ilgilenen kimselerin genelde bunu sevdiği kişiyi daha çabuk ayarlamak ya da insanların kendisi hakkında ne düşündüklerini öğrenip ona göre davranmak için istedikleri görülmektedir.

Bunun kendisini daha mutlu edeceğini iddia eden kimseler aslında yanılmaktadır. Tüm düşünceleri bilmek o kadar da insanı mutlu eden bir durum değildir.

Zihin okuma teknikleri denildiğinde kişinin aklına, okunmak istenen kişinin karşısına geçip onu kitap gibi süzüp okumak gelmemelidir. Bu teknikte kişinin olduğu mekanda çaprazdan, karşıdan ya da sadece aynı odada olmak kaydı ile kişiye odaklanmak yeterlidir.

Herhangi ekstra birşey yapmadan o kişinin düşüncelerine odaklanacaksınız ancak anlatıldığı üzere kitap gibi birşeylerin okunmasını beklemeyeceksiniz. Bir süre sonra örneğin tuvalete gitmek istediğinizi hissedeceksiniz ancak aslında zihnini okuduğunuz kişinin tuvalet ihtiyacından dolayı böyle birşey hissetmiş olacaksınız. Bu ve bunun gibi hisler zihin okuma teknikleri açısından ilk başta karşınıza çıkacaktır.

İmgeleme yani hayal kurma tekniğinde ise gözlerinizi kapayarak karşınızdaki kişinin düşüncelerinin size aktığını hayal edebilirsiniz. İlk teknik ile benzer olmakla birlikte daha fazla odaklanma gerekmektedir.

Zeka ile okuma tekniğinde ise zihnini okumak istediğiniz kişiye düşürücü sorular sorabilirsiniz. Örneğin hırsızlık yaptığından şüphelendiğiniz bir kişiye ”şu eşyamı ortalıkta göremiyorum çalındığından şüpheleniyorum ne diyorsun?” diye sorduğunuzda eğer o kişi suçlu değilse mantıklı ve soğukkanlı cevaplar verecektir ancak suçluysa şüpheli ve huzursuz hareketler sergileyip konuyu değiştirmeye çalışacaktır.

Temizleme Teknikleri

Zihin okuma tekniklerinin yanı sıra insan zihni çok çabuk karışabilen bir yapıya sahip olduğundan dolayı zihin temizleme teknikleri de bilinmek zorundadır. Zihni boşaltmak için yapılacak en uygun hareket ise meditasyondur.

Zihin temizleme meditasyonu öğrenmeniz halinde huzursuzluk yaşadığınız ve zihninizin karıştığını hissettiğiniz zamanlarda kendinize ait meditasyon teknikleri uygulayabilirsiniz. Zihin boşaltma meditasyonu yapmanız için öncelikli olarak bulunduğunuz ortam oldukça sessiz olmak zorundadır.

Daha sonra kendinizi rahat hissettiğiniz bir oturuş pozisyonunda zihninizi dinlendirdiğinizi hayal etmeniz gerekmektedir. Bu tarz zihin temizleme tekniklerinde kendi meditasyon yönteminizi de belirleyebilirsiniz. Önemli olan tamamı ile kendinizi rahat hissetmektir.

Meditasyon ile Temizleme

Zihin temizleme teknikleri arasında bahsedildiği üzere en fazla ihtiyaç duyulan ve işe yarama oranı yüksek olan meditasyon ile temizlemedir. Zihin okuma teknikleri hakkında bilgi sahibi olan kişilerin mutlaka zihin boşaltma tekniklerine de hakim olması gerekmektedir.

Meditasyon bilgisi olan kişilerin de zaten öncelikli amaçları insan zihnini temiz ve zinde tutmaktır. Sessiz bir ortamda rahat bir oturuş pozisyonunda zihin boşaltma meditasyonu yapılabilir. Eğer uykunuz yok ve uyumayacağınızı düşünüyorsanız uzanarak da meditasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Size yardımcı olması açısından bir de tütsü yakabilirsiniz.

Ortalama 15 en fazla ise 20 dk süren bir meditasyon zihninizi boşaltmanız için oldukça ideal bir süredir. Siz de bu doğrultuda zihin boşaltma meditasyonu planınızı yapabilirsiniz.

1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5 (1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Loading...

Yorum ekleSorunuz/Yorumunuz

© Falcibaba.com 2018. Tüm hakları saklıdır.