1. Anasayfa
  2. Dilek Duaları

100 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları


0

100 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları genel itibariyle kişinin hayatı ve sevdikleriyle iletişimi açısından olumlu getiriler ışığında değişir. Bilindiği üzere Ayetel Kürsi güçlü, dilek olduran bir duadır. Bu duanın gün içinde 100 kez okunuyor olması, kişinin faziletlere erişimine katkı sağlar. Hem evi, hem kendisi hem de yakın çevresi bu güzel etkilerden rahatça faydalanır.

100 Ayetel Kürsi fazileti konusunda şunlardan bahsedebiliriz:

  • Yakın çevrede küslükler ve onarılamaz kavgalar yaşanmaz
  • Kişinin maddi gücünde gözle görülür bir artış olur. Hanede bereketi de burada dile getirebiliriz.
  • Evlilik hayatında iniş çıkış süreçleri varsa bunlar ortadan kalkar ve ağız tadı, evliliğini de bulur.
  • 100 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları arasında belki de en güzel görünen, kişinin Allah yoluna girişinin kolaylaşmasıdır. Allah’ın kulu için açtığı o doğru yoldan güzelce ilerler.
  • Akıl karıştıran sorular rahatça çözüm bulur.
  • Bu duayı sürekli okuyan bir kimsenin evine, ailesine uzanan kötü eller Allah’ın melekleri tarafından engellenir
  • Nedensiz karşısına çıkan nasiplerle Allah tarafından ödüllendirilirler.
  • Dilekleri olur, imkânsız gibi görünen kapıları açılır. Bir hastalığı varsa şifa bulur, yeni bir canla müjdelenir.

Bunlar gibi pek çok şeyle karşılaşan insanlar, Ayetel Kürsi okumanın faydaları konusunda bir kez daha güven duygusu ve huzurla sarmalanacaklardır.

Ayetel Kürsi Neden Okunur?

Ayetel Kürsi neden okunur sorusu hakkında okunan duanın kişiyi dardan kurtaracağı konusunda yoğun bir inanış olduğundan bahsetmek gerekir. Allah, Kuran’da pek çok ayetle kişilere ferahlık yolu açmıştır. Bu nedenle onları bulmak ve dertlerimizden kurtulmak için onlardan yardım almak bizim için birer gerekliliktir. Ayetel Kürsi ile hanede bereketin artması, huzurun bulunması, beklenmedik güzel şeylerin yaşanması 100 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları arasında en sık karşılaşılanlardır. Huzurunuzun korunması ve mucizelere tanık olmak için siz de gün aşırı bu ritüeli uygulamaya çalışabilirsiniz. Ancak bu ritüel ile beraber dinî tavırlarınızı da aynen sürdürmeniz gerekecektir.

100 ayetle kürsi okuyanların yaşadıkları
100 ayetle kürsi okuyanların yaşadıkları

100 Ayetel Kürsi Nasıl Okunur?

Ayetel Kürsi Kuran içinde önemli bir yeri olan sure olarak geçtiğinden, 100 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları esnasında kişinin abdest almış olması gerekir. Dua, Arapça olarak okunmalı ve eğer kişi okuma süresince telaffuz ettiği bir harfi hatalı telaffuz edecek olursa, o duanın o sayısını yeniden okumalıdır. Arapça telaffuz hataları konusunda katı bir dildir. Anlatılmak istenenin aksi bir şey ifade edilebileceğinden, hata göz ardı edilerek duaya devam edilmemelidir.

Sabah uyanıldığında, öğle vakti ve akşam yatmadan önce olacak şekilde gruplara bölünerek 100 Ayetel Kürsi okuması yapılabilir. Bu hem duanın faziletini hem de dilek kapılarını yakalama olasılığımızı arttıracaktır.

Dilek kapıları, Allah’ın kulları için belirli dilekler sunabilecekleri, enerji boyutunda açık kapılar bırakmasıdır. Medyumlardan ve hocalardan sıkça “Çocuğunuza bela okumayınız, dilek kapınızın açık olduğu bir ana denk gelebilirsiniz ve sinirle söylediğiniz o sözler kabul olabilir” uyarısını alırsınız. İşte bu, dilek kapısı anlamına gelecektir. 100 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları da genelde kalplerinden geçen o dileklerin, o saatlere denk gelmesi ve Allah tarafından kabul olması sayesinde gerçekleşen şeylerdir. Bunlara bir anlamda Allah’ın mucizesi demek mümkündür.

Her Kapıyı Açan Ayetel Kürsi Sırları

Ayetel Kürsi sırları, din alimlerinin bile kısmen akıl erdirmekte zorlandıkları şeyler barındırır. Duanın karşı konulmaz gücüne teslim olmak ve bu teslimiyette bizim için oluşturulan mucizeleri tatmak isteyebiliriz. 100 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları arasında ortak bir nokta bulacak olursak, onların hepsinin bu duayı istekleri tutsun diye okumadıklarıdır. Allah rızasından başka bir şey gözetmeden okunan dua, kişinin isteğini Allah rızasından geri tuttuğu için kişiye artı sağlayacaktır.

Peygamber efendimiz de Allah da yaratıcıya olan bağlılığımızdan dolayı ibadet etmemizi ve dua okumamızı ister. Cennet cehennem korkusu nasıl sığ bırakacaksa dualarımızı, okuduğumuz surenin dünya hayatımıza katkı sağlaması adına, yani çıkarımız sebebiyle okuyor olmamızın da aynı sığlıkla bize döneceğini bilmemiz gerekir. Eğer diğer ibadetlerimize de ara vermeden okuma yapacak olursak, 100 Ayetel Kürsi okuyanların yaşadıkları mucizelere bizler de tanık olabiliriz. Bu mucizelerden maksimum oranda fayda görmek için ilim irfan bilen bir hocadan fikir almamız yerinde olacaktır, bizlerin bilemediği, aydınlanamadığımız yerlerde güvenilir medyum hocalar bizleri aydınlatmak ve Allah’ın dinini yaymak için görevlidirler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir