0

2.Çakra bilinen adı ile Sakral çakra, seks çakrasıdır. Vücutta seksle ilgili olan, enerjidir de diyebiliriz. Hemen midenin alt tarafında yer almaktadır.

2.Çakra
2.Çakra

İnsan vücudunda dolaşan, bitmek bilmeyen bir enerji vardır. Bu enerjinin kontrol altında tutulması, dengeyi sağlar. Enerjinin kontrolü de çakralar sayesinde sağlanır. İnsan vücudunda 7 adet ana çakra bulunduğu her yerde anlatılır. Bu çakralar dönem dönem tıkanır ve temizlenmesi gerekir. Çakralar ile uğraşan profesyonel kişiler  bu temizliği kolayca yapabilir. Bu gün doğrudan seks ve para ile ilişkili olan sakral çakra hakkında her şeyi sizlerle paylaşacağız.

2.Çakra – Sakral Çakra

2.Çakra bilinen adı ile Sakral çakra, seks çakrasıdır. Vücutta seksle ilgili olan, enerjidir de diyebiliriz. Hemen midenin alt tarafında, cinsel organın da iki parmak kadar üzerinde yer alır. Ayrıca sakral çakranın parayla da yakından ilişkisi vardır. Bazı ender kişiler, kendisini, yaşamayı ve hayatı sever. Bu nedenle parayı çok da önemsemez. İnsan hayatı için diğer önemli bir kavram ise sekstir. Bu iki kavram insan için mutluluğun anahtarıdır da diyebiliriz. Sakral çakra sayesinde seks aktif kalır. Çünkü bu çakra insan bedenini dengeler. Sakral Çakra’nın yeterince çalışmaması durumunda insanlar cinselliğe çok uzak kalır. Bu da beraberinde yaşamdan zevk almamayı getirir. Cinselliğin olmadığı bir dünyada mutluluk da kişilere uzaktır. Ayrıca cinselliğin insanı gençleştirdiği uzmanlar tarafından da kanıtlanmış bir gerçektir.

2.Çakra Olumlamaları

Bildiğiniz üzere her çakranın kendisine ait olumlama cümleleri vardır. Bu biraz da evrene pozitif enerji göndermekle ilgilidir. Seksle ilgili olan ikinci çakranın da her gün kişinin kendi kendine tekrar etmesi gereken olumlama cümleleri vardır.

  • Her gün daha fazla yaşama sevincim oluyor.
  • Oldukça sağlıklı ve canlı bir vücuda sahibim
  • Hayatımda her dakika yeni bir mucize gerçekleşiyor ve ben bunları görebiliyorum.
  • Benim için cinselliğim önemli ve onu seviyorum.

2.Çakra Nasıl Temizlenir

2 çakra sembolü
2 çakra sembolü

2.Çakra yani Sakral çakranın tıkalı olması, insan vücudunda dengesizliklere neden olabilir. Bu nedenle mutlaka temizlenmesi ve açılması gerekir. Sakral Çakranın açılması için mutlaka bir uzman yardımı almakta yarar vardır. Ancak, her gün olumlama cümlelerini tekrar ederek de enerjinizi arttırmayı deneyebilirsiniz. Elbette bu olumlama cümlelerini tekrar etmeden önce uygulamanız gereken bir takım ritüeller de vardır. Öncelikle sessiz, sakin, kendinizi huzurlu hissettiğiniz bir ortamda olmanız gerekir.

Daha sonra elinizi sakral çakranın bulunduğu bölgeye yerleştirin ve olumlama cümlelerini söylemeye başlayın. Eğer bulunduğunuz ortamda tek başınıza iseniz, bu cümleleri yüksek sesle de tekrar edebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise sizi seks konusunda nelerin mutlu edeceğine odaklanmanızdır. Bu odaklanma ile kendinizi daha rahat hissedecek ve çakranızın tıkanmasına neyin neden olduğunu daha kolay bir şekilde bulacaksınız. Müzikten zevk alanlar olumlamalar sırasında hafif bir müzik de açabilirler. Bu sayede kendilerini rahatlamış hissederler ve çakralarındaki enerji topuna daha kolay odaklanabilirler. Çakra temizliği öncelikle kendini sevmekle başlar.

medyum yasin 728x90 1

Diğer çakralardan olan 6. Çakra konusuna göz atınız.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir