1. Anasayfa
  2. Evlilik Duaları

21 Günde Evlenme Duası


0

 21 günde evlenme duası etkileri oldukça yüksek bir dua çalışmasıdır. Evlilik alanında kısmetin açılması ve Müslüman bir eşin hayırlı bir şekilde o kişiyi bulması adına yapılır. Yoğun bir inanç ve güçlü bir iradeyle yapılması gerekir. Dua çalışmasına başlanmadan önce kişinin üzerindeki tüm büyü ya da büyüsel etkilerin ortadan kalktığı bilinmeli, duaya gelene kadar kısmet konusunda tüm yolların denenmiş olması gerekir.

Dua, bir nevi “Ben denedim, beceremedim her şeyi sana bıraktım Allah’ım” demenin yoludur. Bu nedenle tevekkülü yaratıcıya bırakmadan tedbirleri almış olmalısınız. Ayrıca 21 günde evlilik duası ile hayırlı bir kısmet bulunca, din alimleri ve medyumların da belirttiği gibi Allah’ın hikmetine şükür niyetine 21 gün sadaka vermeniz istenir. Bu sadaka esnasında da belirli zikirler eşliğinde yaratıcıya hamt ritüeli oluşturmanız, evliliğinizin sebatı adına önemlidir.

21 Günde Evlenme Duası Fazileti

21 günde evlenme duası fazileti olarak şunları sayabiliriz:

  • Kişi hayırlı bir eşe sahip olur.
  • Evliliğinde huzur vardır, kimseye boyun bükmez, borç ve sıkıntıya rastlamaz
  • Ailesi ve arkadaş çevresi de karşısına çıkan eş adayını destekler
  • Dini bütün bir kişi hayatına girer.
  • Bu dua aynı zamanda kısmet açma özelliğine de sahip olduğundan, borç ve sıkıntılardan kurtulma gözlenir.

Ciddi oranda fazileti ve avantajı olan bu dua ile hayatınızın rutinde ilerleyen mutsuz ve huzursuz sürecinden kurtulabilir, yalan sevdalarla gönlünüzün eğlenmesine engel olabilirsiniz. Doğru şeyi, doğru şekilde ve inanarak istemenin sonunda Allah 21 günde evlenme duası etkileri ile ruhunuza ferahlık verecektir. Ancak faziletlerini tam anlamıyla deneyimlemek adına kesinlikle dua çalışmasını hayatınıza 21 günden önce biri girmiş olsa dahi tamamlamalısınız. Yüreğinizde bir gerginlik, olmayacağına dair inanış asla bulunmamalıdır. Bütün sorumluluğu size can koyan Rabbe verdiğinizi, artık kısmetinizin yalnızca onun elinde olduğunu düşünerek rahatlamalısınız.

21 Günde Evlenme Duası
21 Günde Evlenme Duası

21 Günde Evlenme Duası Okunuşu

21 günde evlenme duası okunuşu için yatsı namazından sonraki vakitler tercih edilmelidir. Özellikle namazdan sonra, abdest tazelenerek en az 5 rekât nafile namazı kılınıp, ardından bazı salavatlar eşliğinde dua okutulmalıdır. Okuma süresince konsantrasyonunuzu korumalı, kalbinizden niyetinizi sürekli geçirmelisiniz. Bu ritüeli 21 günde evlilik duası tutması adına 21 gün boyunca sürdürmelisiniz.

Duanın tesirinin artması için güçlü ilim sahibi bir medyumdan yardım almalısınız. Danıştığınız hoca, size uygun salavat ve zikirlerin seçilmesi ve Kuran ayetlerinin düzenlenerek evlenme duası çalışmasının sonuçlandırılmasını sağlar. Bir hocadan yardım almadan da bir dua hazırlayabilirsiniz, ancak kısmet açma konusundaki ayetleri ve enerjisel zikirleri bilmediğinden, böylesi etkili bir 21 günde evlilik duasıoluşturamamanız muhtemeldir.

21 Günde Evlilik Duası Günah mı?

21 günde evlilik duası günah mı konusunda şunu belirtebiliriz: Dua okumak, Allah’tan masum bir şekilde dilek dilemektir. Bunun temiz bir kalple ve içten bir şekilde yapılması gerekir. Dualarda genel olarak Allah’ın kelamı olan Kuran ve ayetlerinden parçalar bulunur. Bu, Allah’a yakarışın en etkili yoludur ve günah değildir. Ancak herhangi bir büyü kadar kesin etki gözlemek mümkün değildir. Çünkü büyülerde nasibe, kadere, olan düzene karşı çıkma söz konusudur, büyüler günahtır. Büyülerin sonuçları radikal, kesin ve sert anlaşmalarla elde edilir.

21 günde evlenme duası gibi uygulamalarda kişinin arzusunu yaratıcısına aktarma durumu hakimdir. Karar veren ve irade kullanan Allah’tır, bunun kabul olmama olasılığı da vardır. Kadere karşı çıkmak, Allah’ın isteğine karşı olmak gibi bir çaba olmadığından, 21 günde kısmet açma duası kesinlikle günah değildir.

21 Günde Evlilik Duası Diyanet

21 günde evlenme duası ya da zikirleri konusunda diyanetin resmen verdiği bir kaynak bulunmaz. Bu dua çalışmaları kişiye özel yapılmalıdır. Zorlanmanız, ilmî deneyime ihtiyaç duymanız halinde medyum aracılığıyla da uygulama hazırlatarak süreci takip edebilirsiniz. Dinen caiz olması adına, dua oluşumunda Kuran ayetlerini özellikle Vaka ve Talha suresini tercih etmeniz gerekir. Bazı güvenilir medyum hocalar, 21 günde evlendirme duası için Fetih suresinin birkaç ayetinden de faydalanırlar. Allah’ın 99 isminden Muharrir, Vedud ve Cami gibi adları sık olarak geçirilir. Ancak tam olarak ne şekilde bir dua hazırlanacağı konusunda 21 günde evlilik duası yapılışı alanında usta bir medyum desteğine gerek duyulur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir