0

5. Çakra

5. Çakra,Çakralar insan vücudunun çeşitli yerlerinde bulunur ve bir varlık değil, tamamen enerjidir. Her çakranın kendine özel taşı ve işlevi vardır.

 

5. çakra
5. çakra

Uzun yıllardan bu yana hayatımızda olsa da bir çok kişi inanmadığı için çakraların varlığından bile haberdar değildir. Ancak, uzmanlar tarafından açıklanan bir gerçek olan çakralar, bedenimizdeki enerjisinin bir tür yansıması da denilebilir.

Çakralar insan vücudunun çeşitli yerlerinde bulunur ve bir varlık değil, tamamen enerjidir. Her çakranın kendine özel taşı ve işlevi vardır. Çakraların tıkanması ve doğru çalışmaması durumunda tersliklerin ve hastalıkların geldiğine inanılır. Bunlardan biri de boğaz çakradır.

 

Boğaz çakrası nedir

5 çakra. Boğaz çakrası
5 çakra. Boğaz çakrası

5. çakra olarak bilinen boğaz çakrası, boğazın vücut ile birleştiği noktada yer almaktadır. Renginin mavi olduğuna, insanların kendisini ifade etmesine ve iletişim kurmasına yaradığına inanılır. Boğaz çakrası ifade olarak, yazmak, konuşmak ve hatta tweet atmakla bile ilişkilidir. Eğer boğaz çakrası az çalışırsa kişi yeterince kendisini ifade edemez. Ama boğaz çakrasının çok çalışması durumunda da kişi gereksiz ve boş konuşabilir.

Boğaz çakrası Taşları

 • Akuamarin,
 • Mavi Kalsit,
 • Amazonit,
 • Kristal Kuvars,
 • turkuaz
 • Safir
 • Lapislazuli
 • Mavi turmalin

Olumlamaları

 • Mutluyum çünkü kendimi özgürce ifade edebiliyorum.
 • Karşımdaki insanlarla mükemmel bir şekilde iletişim kurabiliyorum
 • Hem çevremdeki insanlarla hem de kendimle sağlıklı iletişim kurabiliyorum
 • Kendime olan güvenimi etrafıma da yansıtıyorum
 • Duymak çok güzel

Neden tıkanır

Sizin iletişim merkeziniz olan boğaz çakrasının tıkanması durumunda insanlarla iletişim kurmakta güçlük çekebilirsiniz. Arasında ilişki kurmakta zorluk çekseniz de boğaz çakrasının tıkanmasındaki en büyük etken madde bağımlılığıdır.

5 çakra yeri
5 çakra yeri

Sigarayı da bu maddeler arasında sayabiliriz. Yemek yemek de bir bağımlılıktır ve bu bağımlılıkların hepsi insan vücuduna boğaz çakrası aracılığı ile geçer. Bu bağımlılıklar nedeni ile boğaz çakrasına gereken enerji iletilemez ve bu durumda da boğaz çakrasının tıkanması kaçınılmaz hale gelir.

Boğaz çakrasının tıkanması, insanları utangaç ve sessiz bir hale getirir. Kişi tıkalı olan boğaz çakrası nedeni ile karşısındaki ile konuşamaz, kalabalık ortamlardan uzaklaşır.

Nasıl Temizlenir

5. Çakra,Boğaz çakrasının temizliğinde doğa çok önemlidir. Rengi de mavi olan boğaz çakrasının temizliğine masmavi bir gökyüzü yardımcı olabilir. Temiz, güzel bir havada çimlerin üzerine uzanın ve kendinizi mavi gökyüzü ile bütünleştirin.

Aynı şekilde denizin mavisi de size iyi gelecektir. Özellikle yaz aylarında açık havalarda deniz ve gökyüzünü birleştirerek, boğaz çakranızın enerjisini geri kazanmasını sağlayabilirsiniz. Yüksek tonlarda ve hareketli müziklerin de boğaz çakrası için uyarıcı özelliği bulunmaktadır.

Müzik sevenlerdenseniz bunu da deneyebilirsiniz. Turkuaz taşını üzerinizde bulundurmanız boğaz ağrılarınıza ve kulak ağrılarınıza iyi gelecektir.

Boğaz ağrıları da boğaz çakrasının tıkanmasına neden olabilir. Bu uygulamaların yanı sıra yukarıda bahsettiğimiz olumlama cümlelerini de tekrar etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda boğaz çakrasının taşlarını, rengini, yağlarını da kullanabilirsiniz. Önemli olan sizin kendinizi iyi hissetmeniz ve rahat iletişim kurabilmenizdir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir