0

7. çakra Taç çakrası

7. Çakrada gökyüzüne doğru uzanan sınırsız bir enerjinin varlığı söz konusudur. Beyaz, altın sarısı ve menekşe rengi, 7. Çakranın renkleridir.

7. çakra
7. çakra

Özellikle Asya kültüründe ve Hint felsefesinde çakraların yeri de önemi de büyüktür. Çakraların insan vücudunda bulunan görünmeyen

enerjilerin bağlantı noktaları olduğuna inanılır. Normalde insanların bu enerjiyi sezmesi mümkün değildir. Sadece özel durumlarda bu enerji hissedebilir. Ama bu işle profesyonel olarak ilgilenenler, her bir çakranın özelliğini, olumlamalamarını, nasıl tıkanıp, nasıl açıldığını iyi bilirler.

7.Çakra Nedir

7.Çakra’nın adı Taç çakrasıdır. Kafatasının en tepesinde yer alır. Bebeklerde kafanın yumuşak olan bir kısmı vardır. 7. Çakranın burada olduğuna inanılır. 7. Çakrada gökyüzüne doğru uzanan sınırsız bir enerjinin varlığı söz konusudur. Beyaz, altın sarısı ve menekşe rengi, 7. Çakranın renkleridir.

Yüksek benlik, ruhsal olgunluk ve ebedi gerçek bu çakranın ilgilendiği şeylerdir. Hayatın amacını çözmek ve bu amaca uygun olarak yaşaman taç çakranın dengeli çalışmasını sağlar. Taç çakranın fazla çalışması durumunda kişinin dünyadan elini eteğini çektiği iddia edilir. Maddiyata aşırı düşkünlük, hayatın anlamsız gibi görülmesi, manviyatı reddetmek, dünya değerlerine daha çok önem vermek gibi kavramlar da taç çakrasının az çalışması ile ilgilidir.

Olumlamaları

 • Maddeleri gereğinden fazla önemsemiyorum.
 • Maddeler geçici ve anlamsızdır, ben de bunu bilincindeyim
 • Yanıma sadece sevgiyi alıp bu dünyadan gideceğim.
 • Bu dünyada sevgi dışında hiçbir şeyim yok.
 • Ben ve dünyanın ötesinin sonu yok.

  7 çakra, Taç çakrası
  7 çakra, Taç çakrası

7. çakra Taşları

 • Kristal Kuvars
 • Ametist,
 • Moldavit,
 • Opal
 • Magnezit,
 • Beyaz Topaz.

7. çakra Nasıl Temizlenir

Başta da belirttiğimiz gibi 7. Çakra tamamen maneviyatla ilişkili bir çakradır. Ancak bu çakranın dengesiz çalışması, tıkanması gibi durumlar insanları olumsuz etkiler.

7 çakra yeri
7 çakra yeri

Eğer bu çakra fazla çalışırsa kişi dünya işlerinden tamamen kopabilir ve tamamen maneviyata yönelebilir.

Ya da eksik çalışması durumunda kişi tamamen maddiyata yönelebilir ve manevi şeylerden tamamen kopabilir. Bu durumun ortadan kalkması için 7. Çakranın dengelenmesi gerekir. Maddiyat ve maneviyatı dengelemek için üçüncü göz ve kök çakraları devreye girer. 3. Göz çakrasına bir el, kök çakrasına da bir el konulur.

Göz çakrasının renginin mor, kök çakrasının da kırmızı olduğunu biliyorsunuz. Yani şu anda ellerinizin altında biri mor biri de kırmızı olmak üzere iki adet enerji topu bulunuyor. Şimdi iki kolunuzu da içi boş boru olarak hayal edin. Kafanızda sürekli enerjinin çok az olan çakradan az olana doğru kollarınız aracılığı ile aktığı olsun. O kadar kuvvetli bir enerji ki, bu enerjilerin yer değiştirdiğini hissedeceksiniz. Bu sırada içinizden maddiyat ve maneviyatınızın dengelendiğini de tekrar etmeyi unutmayın. İnsan ruhu ve bedeni için çakraların 21 gün boyunca dengelenmesi gerekir.

Doğu tıbbı alimleri çakraların insan bedenine olan etkisinin hiç de azımsanmayacak kadar çok olduğunu söylüyor. Doğru beslenmek ve olumlu düşünmek de bu enerjinin bedendeki dengesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir