1. Ana Sayfa
  2. Aşk Duaları

Aşk için Okunacak Esmalar


1

Aşk için Okunacak Esmalar

Aşk için Okunacak Esmalar : Aşk insanın hayattan aldığı zevki katlayarak artıran bir duygu durumudur. Âşık olduğumuzda kendimizi normalde olduğundan çok daha mutlu ve çok daha enerjik hissederiz. Ancak elbette her şeyin olumsuz bir tarafı olduğu gibi âşık olmanın da bazı sinir bozucu etkileri vardır. Özellikle âşık olduğunuz insan aşkınıza karşılık vermediğinde adeta tüm dünya başınıza yıkılır, hiçbir şeyden keyif almamaya başlarsınız ve yaşamak oldukça zor gelir.

Aşk için Okunacak Esmalar
Aşk için Okunacak Esmalar

İnançlı çoğu insanın aşk acısı yaşadığında, başvurduğu şeylerin başında dini ritüeller gelir. Özellikle İslam inancını benimseyen insanlar aşk için okunacak esmalar hususunda bilgi edinerek sevdikleri insanla aralarında bir bağ oluşturmayı isterler. Peki aşk için okunacak esmalar nelerdir, bu Esmalardan kaç tane okumak gerekmektedir?

En Etkili Aşk Esması

Modern zamanlarda aşk, asıl anlamını ve kutsallığını kaybediyormuş gibi görünebilir. Ancak halen tüm dünyada oldukça önemli bir duygudur. Yüzyıllardır sanat ve felsefe alanında birçok insanın üzerine konuşup eserler ürettiği aşk elbette inançlı insanları da pas geçmemiştir. Özellikle İslam dininin tasavvuf alanında tüm dini okumalar aşk üzerinden yapılmakta ve aşkın önemi daima vurgulanmaktadır. Karşılıksız aşkın insanı Allah’a yaklaştırdığını belirten Fuzuli’nin Leyla ile Mecnun şiiri bunun en temel örneklerinden birisidir. Bunun yanı sıra Aşk esmaları için Dünya’nın en büyük ve güzel arama motoru olan Google‘da da aramalar yapabilirsiniz.

Her ne kadar karşılıksız aşk yaşamak İslam dininde oldukça yüksek bir bilinç durumunu temsil ediyor olsa da çoğu insan için ıstırap getirir ve aşığa kavuşmak en yüce arzu olarak betimlenir. Karşılıksız aşkın pençesine düşmüş insanlar için aşk esması çekmek oldukça yapıcı bir yöntem olabilir. Özellikle Allah inancı ve Allah’a güvenmek bu bağlamda en önemli kıstastır. Allah inancına sahip Müslüman bir insanın tercih edeceği en etkili aşk esması “ya-Vedud’dur”.

Birinin Seni Sevmesi için Zikir, Aşk için Okunacak Esmalar

İslam’da الودود (el-Vedud) Allah’ın 99 isminden biridir. “En Sevilen” anlamına gelir. Kur’an-ı Kerim’de ilki Hud Suresi’nde iki kez zikredilmiştir:

  • “Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O’na tövbe edin. Şüphesiz benim Rabbim çok merhametlidir, çok sevendir.”

Büruc Suresi’nde ise:

  • “Ve O, çok bağışlayandır, çok sevendir.” ifadesiyle bu isim bir kez daha zikredilmiştir.

Arapça konuşmayı ve yazmayı bilenler için aşk, الحب (el-Hub); ancak الودود (el-Wudud), sevgi ve sevginin verme eylemiyle ifade edilmesi anlamına gelen الود (el-Vud) kelimesinden türemiştir.

Görüldüğü gibi الود (el-Vud), الحب (el-Hub) kelimesinden çok daha kuvvetli bir kelimedir. Sadece sevmek değil, sevgiyi ifade etmekle ilgilidir. Birinin seni sevmesi için zikir çekmek istiyorsanız “ya-Vedud” çekmek en doğrusu olacaktır.

Üç Esma ile aşık etme duası ise şu şekilde yapılmaktadır:

  • Önce yüksek sesle 2100 defa “Ya Kayyum” zikri çekin.
  • Sonra 1001 kez “Ya-Vedud” çekin.
  • Ardından 10 defa Salavat getirin.

En son Rahman Suresi’nin 19. ve 20. ayetlerini 11 defa okuyun ve Allah’tan size yardım etmesini ve o kişiye sizi sevdirmesini dileyin ve sonra ellerinizi yüzünüze sürün. Eğer daha fazla aşk duaları okumak isterseniz bizden ayrılmayınız.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 3 ay önce

    Herkese merhaba adım Güliz erkek arkadaşımla bir çok kez problemler yaşayıp en az 20 kere ayrılıp barıştık sürekli gel gitleri vardı ve bu beni çok yoruyordu buna Bi çare aramak için birçok yola başvurdum ama elim hep boş kaldı son kez falcı baba ile işlem yaptırmak istedim ve kendisiyle iletişime geçtim herkes onu güzel yorumlamış hiçbir kötü yorumu yoktu dikkatimi çekti ve söylediği mantıklı şeyler yoluma ışık tuttu işlemlere hemen başladı şuan o kadar mutluyuz bana çok sadik ve neredeyse bu kadar sadik olduğu için şikayet edicem :) Ama istediğim buydu tabi bunlari bana yaşatan önce Rabbime sonrada yasin hocama binlerce kez teşekkür ediyorum harika bir kisilik az rastlanır böylesine başkalarıyla boşa zaman harcamayın falcı babayı kesinlikle öneriyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir