web analytics
Meditasyon

Aşk ve Sevgi Meditasyonu

Aşk ve Sevgi meditasyonu - Nasıl yapılır, Ne zaman yapılır

Aşk ve Sevgi meditasyonu

Son yılların artan trendi meditasyon, kişinin kendisi ile baş başa kalmasını, içine dönmesini ve huzur bulmasını sağlayan bir tür odaklanma tekniğidir.

Kişi meditasyonda bilinçli olarak odaklanır. Meditasyonun kendi içerisinde çeşitleri vardır. Ancak meditasyona başlamadan önce yapılması gereken bir takım ritüelleri yerine getirmek gerekir. Bunlardan en önemlisi de sessiz, sakin ve çok ışık almayan bir ortama geçmektir.

A%C5%9Fk ve Sevgi meditasyonu 300x300 - Aşk ve Sevgi Meditasyonu
Aşk ve Sevgi meditasyonu

İstediği halde aşık olamayan, aşk duygusunu yaşayamayan kişilerin kendisini bu duyguya odaklamasına aşk ve sevgi meditasyonu adı verilmektedir. Kişinin aşkı yaşaması için önce anlaması ve inanması gerekir. Aşk-Sevgi meditasyonunun asıl amacı da kişiyi aşka inandırmaktır.

Sevgi meditasyonunda Pembe sevginin rengidir. Sevgiyi temsil eden çiçek ise güldür. Dolayısı ile de Aşk-Sevgi için meditasyon gül ile yapılır. Sevgi meditasyonu yapan kişiler kalplerini sevgi ile doldurmak ve aşka inanmak için gül yardımı alır.

Aşk ve Sevgi meditasyonu yapmak için rahat bir ortamda ve yalnız olmanız şarttır. Aksi halde istediğiniz gibi odaklanamaz, motivasyon sorunu yaşarsınız. Bu durumda da meditasyondan olumlu bir sonuç alamazsınız.

Aşk ve Sevgi meditasyonu Nasıl Yapılır

Aşk ve Sevgi meditasyonu yapmak için önce sessiz, sakin ve kişinin kendisini huzurlu hissedeceği bir ortam hazırlanır. Kişinin tercihine göre rahatlatıcı müzikler de meditasyon sırasında dinlenebilir. Özellikle sözsüz ve slow müzikler seçmekte fayda vardır. Aşk-Sevgi meditasyonu sırasında kişinin oturduğu yerin ve pozisyonun bir önemi yoktur. Kişi kendisini nasıl rahat hissediyorsa o şekilde oturabilir.

Uygulamada bir gül vazo içerisine konulur ya da saksı içerisinde bulunan bir gül tam karşıya konulur. Daha sonra kişi rahatlar ve yavaş bir şekilde nefes alır. Nefes yine aynı yavaşlıkta verilir. Gözler bu sırada tamamen güle odaklanmalıdır, elbette akıl da. Kişi uygulama sırasında evrenin sevgisinin kalbine dolması dışında başka hiçbir şey düşünmemelidir.

Tamamen sevgi hayal edilip, kalp kapıları sonuna kadar sevgi için açılır ve yine güle bakarken yavaş yavaş gözler kapatılır. Kişi gözlerini kapattığında evrenin sevgisinin kalbine dolduğuna inanmalı ve bunu hissetmelidir. Bu sırada Allah’tan da dua ile sevgi istenilebilir. Meditasyonunun süresi tamamen kişinin isteğine bağlıdır. Uygulamayı istediğiniz süre boyunca yapabilirsiniz.

Okumalısın
2. çakra Sakral Çakra

Aşk ve Sevgi Meditasyonu Ne zaman yapılmalı ?

resim 20160710131201 - Aşk ve Sevgi Meditasyonu
Aşk ve sevgi meditasyonu

Yapılması şart olan bir zaman dilimi yoktur. Kişi kendisini rahat ve huzurlu hissettiği an uygulamayı yapabilir. Onun sırasında dikkat edilmesi gereken tek şey ortamdır. Çünkü yeterince sessiz ve huzurlu bir ortamı yakalayamazsanız, odaklanma sorunu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle Aşk ve Sevgi meditasyonu ne zaman yapılmalı sorusunun en doğru cevabı, uygun ortamın bulunduğu zaman olabilir.

Aşk ve Sevgi meditasyonu faydaları

Sevgi her insanın hayatında olmazsa olmazlardandır. Tabii ki aşk da öyle. Sadece sevgisiz kalanların değil, sevgilisi ya da eşi ile tartışma yaşayanların da yapabileceği bu uygulama kişilerin birbirini daha kolay anlamasını sağlar. Kişinin Aşk ve Sevgi meditasyonu sayesinde aşka ve sevgiye olan inancı artar. Bu da daha mutlu ve enerji dolu bir yaşam anlamına gelir.

Aynı zamanda Aşk ve Sevgi meditasyonu ile kişiler birbirini olduğu gibi kabul etmeye de odaklanır. Uzmanlar da bu meditasyonunu faydaları bakımından olumlu bulmakta ve önermektedir. Ayrı olan bir çok çiftin bile bu uygulama sayesinde barıştıkları bilinmektedir. İnsanın dışarıdakilere sevgi göstermesi için önce kendi içerisindeki sevgiyi keşfetmesi ve kendisine yaklaşması gerekir.

Bu meditasyon kişinin kendisine yaklaşmasını sağlar. Benzer konu olan Bolluk Getiren Meditasyon konusuna göz atabilirsiniz.

votes
Article Rating
Etiketler

Whatsapp Canlı Destek

Hocamıza 7/24 Whatsapp üzerinden ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Uzaktan Soğutma Duası Nasıl Yapılır - Sevgiliyi Kendine Bağlama Duası - Bağlama Büyüsü - Çabuk Tutan Bağlama Duası - Kocam Benden Ayrılsın İstiyorum