1. Anasayfa
  2. Dualar

Aşure Duası 2022


0

Aşure duası Nuh peygamber ve tufan zamanından günümüze gelen ve Allah’a vermiş olduğu rızık ve nimetlerinden dolayı şükür anlamı taşıyan bir duadır. Bildiğiniz gibi Nuh’un gemisini açlık ve sefaletten kurtaran aşure, insanlığın helâk olmasının önüne geçmiştir. Adı, Arap dilinde 10 anlamına gelir. O geminin içinde 10 malzeme kullanılarak yapıldığına inanılır, Anadolu’nun geleneklerinde de 10 malzeme kullanılarak yapılır. Halk arasında Muharrem ayı içerisinde okunmasının gerektiğine inanılır, bu duanın faziletleri gerçekten güçlüdür.

Aşureyi pişiren kişinin okuması gereken bu duayı, günümüzde aşure yapmayı bilmeyen ama bu bir hayır olması sebebiyle, malzeme artı para karşılığında başka birine yaptıranların da kendi adlarına okumaları gerekir. Medyum Yasin hoca aşure duası hazırlarken bu tür ince detayları uygun cümle gruplarıyla duanın içeriğine işler. Direkt pişirene özgü ya da hayrı yaptırana yönelik dua çalışmaları uygular. Bu çalışmalar, yalnızca medyumların ulaşabildiği gizli ilimler kitaplarında yapılış şekillerine göre detaylarıyla anlatılır.

Ayrıca biz sıradan insanların bilemeyeceği bu duanın mucizeleri de konu ettiğimiz bu özel kitaplarda yer bulurlar. Okuyacağınız duanın size kazandırması muhtemel olan etkileri hakkında bilenlerden bilgi almanız ve dualarınızı buna göre okumanız faydanız için önemli bir etkidir, kesinlikle unutmamanızı tavsiye ederiz.

Aşure Duası Nasıl Okunur?

Aşure duası okunuşu, aşure pişirilmesine niyet edilirken okunabileceği gibi, aşure dağıtılmaya başlamadan ama piştikten sonra da okunabilir. Medyumların gizli ilimler kitaplarından edindikleri kadim bilgilere göre, duayı, aşure yaptıran ya da yapan kişi ağzına aşureden bir lokma almadan önce okumuş olmalıdır. Dua, kısık bir sesle ve Arap dili kurallarına uygun olarak okunmalı, okuyan kişi abdest almalıdır. Ayrıca aşure hayrı tamamlandığında, 2 rekât şükür namazı kılmanın da hem manevî hem de öbür dünya adına pek çok fayda sağladığı bilinir.

Kainatta her şey Allah’ın emir ve/veya izinlerine bağlıdır. Allah’ın izniyle bu duayı okumayı unutmayan, verdiği nimetlerin bolluğundan dolayı Allah’a şükreden insanlar, bunun mükâfatını hiç beklemedikleri yerlerden ve tahmin edemeyecekleri ölçüde yoğun bir biçimde alacaklardır. Nerede hayrın gizli olduğu bilinmez. Bu nedenle okumanızı unutmamanız gerekir. Okumayı başkasına yaptıramazsınız. Sizin diliniz dönmeli, sizin kalbinizden geçmelidir.

Bu Duanın Arapçası

Dindar insanlar aşure duası Arapça olarak okurlar. Bu okumada ayetlerin verdiği enerji titreşimleri güzelce işlenir. Peygamberimiz, okunacak duaların olduğu gibi, Arapça olarak okunmasını insanlar için büyük önem taşıdığını belirtir.

Din, kimseyi zorlamaz. Dua çalışmaları insanlara mecburiyet değil, ödül kapısı olarak verilir. Öncelikle bolluk ve bereketi simgeleyen aşure duası faziletleri inanın saymakla bitmez. Yıl içinde sadece Muharrem ayında ve bir kere okunan bu duanın, bu nedenle unutulmaması gerekir ki sağladığı güzel nimetlerden faydalanması mümkün olunabilsin.

aşure duası
aşure duası

Duanın Fazileti

Kişiye aşure duası etkileri olarak gösterilen bazı güzel ihsanlardan bahsedelim:

  1. Evine adeta bereket yağar.
  2. Onun ya da sevdiklerinin adları hep güzel başarılarda anılır. Ekonomik ve sosyal alanda çok sevilen bir kişi olur.
  3. Sevabı ve sevap işleme potansiyeli artar.
  4. Günahları affedilir, günah işlemesine vesile olabilecek nedenleri azaltılır sınavının güçleşmesi hafifler.
  5. Allah, bu insanları cennette peygamberlere komşu eder.
  6. Sıkıntı ve dertleri Allah’ın izni ışığında ortadan kalkar
  7. Dilekleri ışık hızında gerçek olur.
  8. Yaşlılığında dert ve kederle uğraşmaz, sevenleri fazla olur.

Bu etkiler aşure duası fazileti olarak, gizil ilimler bilgilerinde vardır. Bunlardan daha fazlasının bu dua üzerinde hasıl olup olmadığını yalnızca uzman medyum hocalar bilebilirler. Ancak size sunacak etkilerindense sevabından kaynaklı okuma yapmanız önerilir. Bu etkilerin ne kadarını size vereceği, ibadetinizdeki samimiyetinize bağlı Allah’ın taktirindedir. Şüphesiz o herkesin kalbinden asıl geçenleri bilir, durumları buna göre değerlendirir.

Kuran’da Aşure Duası

Kutsal kitabımız olan Kuran’da aşure duası bulunmaz. Ancak Bakara ve diğer birkaç sureden bazı ayetler alınarak aşure duası formatına çevrilir. Bu duada Nuh peygamber vaktinde yaşananlar ve Allah’ın mucizevî iyilikleri anlatılır. Bolca teşekkür ve şükür vardır, arada da kullarının sıkıntılarına yanıt olması için yaratıcıya kalpten bir yakarış söz konusudur. Teşekkür ve şükür kısmını Kuran ayetlerinden alırken, isteğe bağlı olarak duanın kişisel olan kısmını medyum sizin için kendi cümlelerinizle aktarabilir. Bu kısmın da ayetlerden alınmasının olanağı elbette vardır.

İnsanlığa gönderdiği üstün güçler ve nimetlerden dolayı şükür, hemen her dua için bir şekilde söz konusudur. Ayrıca pek çok duada, bireysel aciz olunuş durumlarından da söz edilir. Bütün bunlar yaratıcıya teslimiyet duygusunun dışa vurumu olarak bilinir.

Bu Duayı Yazan Hoca

Güvenilir medyum Yasin hoca, aşure duası yazan hoca olarak tanınır. Duanın baştan salt size göre oluşturulmasında gerçekten başarılı, ilim bilen bir kişiliktir. Bazı çalışmalarının etkilerini arttırmak adına ayet-i kerimelerin gücünü en yüksek ölçüde arttıran zikirlerle çalışmalarını desteklediği bilinir.

Kişiye özel aşure duası hazırlamak, duanın bütünsel değil direkt bireyin hayrına olmasını sağlar. Etkisi daha güçlüdür ve kişiyi her türlü risk durumuna karşı tam ve etkin bir koruma eşliğinde korur. Eğer siz de aşure duası yazan medyum hocaya ihtiyaç duyuyorsanız, Yasin hoca ile iletişime geçebilirsiniz. Hocamız, tüm teknik detayları bilerek hareket eder ve konunun her ayrıntısında sizi incelikle bilgilendirecektir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir