0

8.çakra (AURA CHAKRA)

8. çakra
8. çakra

8. çakra aura çakrası olduğu için olumlamaları da ışıkla, parlaklıkla alakalıdır. 8. Çakrada her insanın bir kandil olduğuna inanılır.

İnsan bedeninde yüklü olan enerjinin bir getirisi de çakralardır. Vücudumuzda bulunan çakralar hayatımızı olumlu ya da olumsuz etkiler. Her çakranın ayrı bir işlevi, ayrı bir enerjisi vardır. 7 ana çakramızın yanı sıra küçük olan çakralarımız da bulunmaktadır. Çakraların zaman zaman kapanması mümkündür. Çakraların kapanmasına negatif enerjiler, nazar gibi dış etkenlerin yanı sıra insanların kendisi de neden olabilir. Çünkü çakralar uyuşturucu kullanımında, başkalarına kötü davranma gibi durumlarda da kapanabilir. Çakraların kapanması durumunda mutlaka bir uzman yardımı alınmalıdır.

8.Çakra nedir

7 ana çakra olduğunu söylemiştik. Aslında 12 çakra vardır ama 7 ana çakra dışında kalanlar, küçük çakralardır. 8. Çakra Aura çakrasıdır. Çekim, parlaklık, ışıldamak anlamına gelmektedir. İnsan bu çakra sayesinde bedeninin 3 metre kadar dışarısına parlaklığını yayabilir ve genişleyebilir. Her insanın elektromanyetik bir alanı olduğuna inanılır.

Bu elektromanyetik alan sayesinde çevremizdeki insanları da aydınlatmamız mümkündür. Ancak bu çakra tamamen yetenekle alakalıdır. Bu elektromanyetik alanı be parlaklığı geliştirmek tamamen kişinin yeteneğine bağlıdır.  Yani 8. Çakra maddesel bir çakra değildir. Ona dokunamaz, sadece hissedersiniz.

Olumlamaları

8. çakra aura çakrası olduğu için olumlamaları da ışıkla, parlaklıkla alakalıdır. 8. Çakrada her insanın bir kandil olduğuna inanılır. Kişi bu çakra da olumlama yaparken kendi parlaklığı ve ışıltısı ile herkesi aydınlatabileceğine inanır.

Aynı zamanda 8. Çakranın olumlamalarından biri de sizinle beraber olan kişinin de kendisini rahat hissettiğine inanmaktır. Bu sevgili, eş ya da aile bireylerinden

8 çakra. Aura çakrası
8 çakra. Aura çakrası

biri olabilir.

 

Nasıl Temizlenir

8.çakra aura çakrası olduğu için bu çakrada en büyük sorun etkisini bilememektir. Çünkü insan kendi enerjisinin başkası üzerinde bıraktığı etkiyi az çok tahmin eder ama bilemez. Bu nedenle de bu çakranın tıkanması veya temizlenmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Ama bütün çakralarınızı devreye sokmak, tıkalı çakralarınızı açmak 8. Çakra üzerinde de etki yapacak ve enerjinizi arttıracaktır. Özellikle meditasyonun bu çakranın düzgün çalışmasında etkisi büyüktür. Bütün çakralarınızı açık tutun, enerjinizi genişletin, hem siz hem de çevrenizdekiler rahatlasın.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir