1

Bağlama Muskası Ve diğer Muska Çeşitleri

Günümüzde etkili bir şekilde kullanılan ve tercih edilen muskalar oldukça farklı şekillerde yapılmakta ve etkisini de göstermektedir. Bu yazımızda sizlere muskaların amaçlarından ve aşk ve kısmet muskalarındanbahsedeceğiz.

Bağlama Muskası
Bağlama Muskası

Muskaların Amacı ve Çeşitleri

Muskaların içinde Ayet-i kelimelerin ve Hz. Muhammed’in dualarının bulunduğu birçok yazı ve özellikle de Cebrail peygamberin büyü, nazar ve cinlerden kurtulma gibi konular hakkında öğretilen ve yaşanılan dönemin şartlarına göre üzerine yazılabilecek şeylere ayetlerin ve hadislerin yazılarak üzerinde taşınan uygulamalardır. Daha çok huzur, güven ve korunma amaçlı kullanılmaktadır.

Kur’anda bulunan ayetlerden yararlanılarak daha çok manevi rahatsızlıklar için kullanılan ve şifa niyetine taşınan bu muskalar bazen rulo halinde hazırlanır bazen de bal mumu ya da deriye asılarak kullanılmaktadır. Tarihte ilk muskaya örnek olarak Hz. Cebrail’in Hz Muhammet’e önerdiği Cevşen gösterilmektedir.

Muskaların genel amacı; nazardan korunma, cinlerden korunma, büyü bozma, hastalıklardan şifa bulunması ve insanlardan korunmaktır. Günümüzde artık elektronik muskaların varlığından da söz edilmektedir. Allah ve Peygamber kelamı olan manevi bir zırh niteliğindeki muskanın insanlara zararı bulunmamaktadır.

Muska hakkında sözlere de değinmek gerekecektir. S.Ebediyye ‘Ayet-i Kerimeyi ve Hz. Muhammet’ten gelen duaları okuyup üflemek ve bunları üzerinde taşımak caizdir ve insanıp güvenenlere fayda verir’ buyumuştur.

Halebi, Dürr-ül-Muhtar ise;’ Ayet-i Kerime ve dua yazılı muskayı naylon ve muşamba gibi su geçirmez şeylere sarılı olarak taşınması ve helaya girilmesi caizdir’ demiştir.45-1

Hindiyye’ye göre; ‘Hastanın ve hayvan sokanın, şifa niyetine Kuran-ı Kerim okuması ya da kâğıda yazıp muska olarak taşıması veya tas içerisinde ıslatıp bu suyu içmesi ve bu suyla ağrıyan yerini yıkaması caizdir’ demiştir.

Eshab-ı Kiramdan Übeyyübni Ka’b ise; ‘Resûlullahın yanında oturuyordum. Bir köylü geldi ve kardeşinin ağır hasta olduğunu söyledi. Ona hastalığının ne olduğu sorulunca ise ‘cin çarpması’ dedi. Hz. Muhammet kardeşinin buraya getirmesini buyurdu. Kardeşi gelip oturdu. Hz. Muhammet ayat-ı hırz olarak bilinen ayetleri okuyarak hastaya üfledi ve hemen iyi olup kalktı’ diye buyurmuştur.

Ne olduğu bilinmeyen yazılar içeren muskalar taşınmamalıdır. İslâm dininin bildirdiği duaları ve ayet-i kelimeleri okuyup üflemekte ve muska olarak taşımakta bir mahzur görülmemektedir. Özellikle de ayat-ı hırz okumak ve taşımak çok yararlıdır.

Aşk Ve Kıyamet Muskası

Aşk muskası çiftler arasında daha çok sevgi ve saygıyı ve uyumu sağlama amacını taşıyan son derece etkili bir uygulama olarak kullanılmaktadır. Çok eski zamanlardan günümüze kadar uygulanan bu muska kişiler arasında sevgi ve aşkı artırmakta ve insanları birbirine bağlamaktadır.

Aşk muskasının yapımında, yapan kişinin tecrübelerine göre hareket edilmelidir. Ayrıca aşk muskası yapılırken istenen malzemeler farklılık göstermektedir. Giysi, fotoğraf ya da saç teli olabilir. Her muskanın yapımında olduğu gibi kişinin anne adı ve doğum tarihinin paylaşılması da önemlidir

Kısmet açmak için de kullanılan aşk muskaları kısmet vekfi aracılığıyla yapılmaktadır. Özel hayatınızın yoluna girmesi için ve gönül işlerinde sıkıntı yaşamamak için yapılan bu muskalar günümüzde oldukça tercih edilmektedir.

Bir takım dua ve ayetler aracılığıyla deneyimli kişilerce yapılan aşk muskaları ile gönül sorunlarınıza son verebilir ve mutlu bir şekilde sevdiğinizle yaşamaya devam edebilirsiniz.

Bağlama Muskası Yapılışı

Bu muska için hem kendi hem de kendine âşık etmek istediğiniz şahısın resmi gereklidir. Sadece temsili bir resim kullanmanız yeterlidir.

Daha çok büyü yöntemiyle yapılan bu uygulama, üzerine ‘Ya mülaki’ yazılı bir kâğıt üzerinden hazırlanmaktadır. Bir su bardağı dolusu süt de gereklidir.

İlk olarak elinizde bulunan temsili resimleri ya da fotoğraf karelerinin önünüzde yan yana koyup bu resimlerine üzerine 41 kez ‘Ya Mülaki’ okunacaktır. Daha sonra ise resimlere aşağıdaki tılsımı 3 defa okuyunuz;

Ya mülaki tabirinin birleştirici ve bağlayıcı gücü ve etkisi adına bu iki resimde bulunan kişilerin birbirine bağlanmasını tüm ulvi ve süfli varlıklardan talep ediyorum tüm kudretli ve kavi mahlûkların hüddamların bu iki varlığı birbirine bağlamasını talep ediyorum

Daha sonra boş kâğıdın üzerine yazılacak vefk ise aşağıdaki gibidir;

Ruhun karalığını beyaza çekecek olan ak kâğıt! Senden, bütün ulci mahlûkatın temiz ve pak yüreğinin masum hisleri ve berrak düşünceleri adına sesleniyorum. Kendime bağlamak istediğim ….. kişinin kalbini ve aklını bana ram et. Beni, bağlama büyüsünün masum sihri ile ona, onu da senin temiz yüreğin ile bana bağla, hem de hiç kopmayacak şekilde

Son aşamada ise ‘Ya mülaki’ yazılan kâğıda bir bardak dolusu süt ile büyü işlemi yapılmaktadır. Bu su bardağı dolu süte kâğıttan okunmak şartı ile 41 kere ‘Ya Mülaki’ okumanız yeterlidir. İçinizden geçecek hislerle birlikte büyünün tutması gerçekleşecektir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Kişiye özel olarak hazırlanan etkili vefk tılsım duaları için iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir