3
Bakla Falı
Bakla Falı

Kökeni Hindistan olan Bakla Falı’nın ne olduğunu ve nasıl bakıldığına dair genel bilgilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Bakla Falı Nedir ?

Farklı boyutlardaki fasulye ya da bakla gibi ürünlerin kurutulmuş halleri ve küçük ya da farklı boyutlarda renkli taşlarla bakılan ve köklü bir fal çeşididir. Daha çok çingenelerin baktığı bakla falı, çok bilinen bir uygulamadır.

Bakla falına bakmak için ortam, yer ve zaman faktörlerinin önemi yoktur. İstediğiniz yerde bakılabilir ve uygulanışı da zor değildir. Çok eskilerin kullandığı bir fal olan bakla falı, bilimselliğin ve teknolojinin gerilerde olduğu dönemlerde yaygın olarak kullanılmış ve günümüze kadar gelmiştir.

Sadece fala bakan kişinin fala yoğunlaşması ve konsantre olması kuralına dayanır. Bakla falına bakan kişi elindeki baklaları tutarak onlarla bir iletişim kurar. Bu iletişim gerçekleştikten sonra da baklaları bir kumaşın üzerine yayar. Daha sonra fal okuma ve yorumlama işlemlerine geçilir.

Yere saçılan baklaların birbirleri ile oranları, uzaklığı ve yakınlığı gibi durumlar dikkate alınır. Bakla falında daha çok 21 adet bakla kullanılmaktadır. Bu baklaların her biri farklı bir duyguyu sembolize eder. Ölüm, aşk, ayrılık ve buna benzer durumlar falda yorumlanır.

Tekrar bakla falına bakmak için aradan 3 gün geçmesi gerekir. Yani her gün ya da aynı gün içinde bu fala tekrar bakamazsınız. Bakla falında ayrıca bazı taşlar da kullanılmaktadır ve bu taşlar ile de yorumlamalar yapılmaktadır.

Tüm bu adımları takip etmiş olarak ve bakla falı için gerekli malzemeleri de hazırlamışsanız artık bakla falına baktırabilirsiniz.

Bakla Falı Nasıl Bakılır?

Bakla Falı
Bakla Falı

Bakla falının uygulanacağı malzemeye dokunmak ve daha sonra niyet tutmak ilk kuraldır. Fal malzemelerine dokunan, fal bakılacak kişinin ruhsal durumu parmaklar üzerinden baklalara geçer. Bu durum fal taneleri üzerinden farklı bir enerji meydana getirir.

Bakla falına bakan falcı bu taneleri hafifçe yere saçarak fala bakmaya başlar. Bu saçılma sırasında bakla taneleri, alanın enerji ve titreşim sınırları içinde bilgi simgelerine göre bir diziliş uygular.

Daha sonra ise falcının enerjisi ortaya çıkar. Bu sırada etkili olan güç, fal baktıran ve niyeti ile ilgili ruhsal âlemlerle bağlantıya geçer ve simgelere bakan kişinin zihni ile farklı bir bağlantı kurarak falı yorumlamaya başlar.

Bu sırada fal bakan kişinin farklı bir düşünce yoluna gitmesi durumunda bakla falının yorumlamasında farklı ve yanlış bilgiler verilmesine de neden olabilir.

Günümüzde bu fallar daha çok çingeneler tarafından bakıldığı için pek rağbet gördüğü söylenemez. Deneyimli kişiler tarafından bakıldığında ise oldukça etkili sonuçlar alınabilmektedir. Yine günümüzde artık hemen hemen her yerde bakılması yüzünden, günümüz insanları tarafından ciddiye alınmamaktadır. Daha çok zaman geçirmek ya da eğlence amaçlı uygulandığını söyleyebiliriz.

Bakla falı ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık. Merak edilen bir fal çeşidi olduğu için güvenilir kişiler aracılığıyla sizlerde bu faldan yararlanabilir ve farklı yorumları bir arada görebilirsiniz. Son zamanlarda deneyim olarak az kişi tarafından bakıldığını da söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Esimle aramiz duzelecekmi islerim yoluna girecekmi

  2. askim benimle barisacak mi ne olcak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir