1. Anasayfa
  2. Parapsikoloji

Beynin Gücü Arttırma


0

Beynin Gücü Arttırma Yolları

Beynin Gücü Arttırma
Beynin Gücü Arttırma

İnsan beyni hayatta gelişime en açık ve ucu bucağı olmayan bir yapıya sahiptir. Bu potansiyeli kullanmak için de beynin gücü arttırma yolları uygulamanız gereklidir

Beyin gücünüzü arttırmaya ve bunun yollarını aramaya karar verdiyseniz hemen ilk bilmeniz gereken, insan beyni asla monoton bir şekilde gelişmez. Yani bu demek oluyor ki günlük hayatınız bazı şeylere hapsolduysa, sıradansa ve her gün aynı şeyleri yapıyor aynı elinizi kullanıyor aynı yerlere gidiyorsanız beyninizin gelişimi ve gücünü arttırmak o kadar da kolay olmayacaktır.

İnsan beynin gücü arttırma sınırları olmayan ve gelişime en açık organ olarak vücudumuzda yer edinmektedir. Doğru yöntemler kullanıldığı takdirde her insanın beyni rahatlıkla gelişebilir.

Eğer öyle olmasaydı günümüzde zeki ve aşırı zeki, zeki olmayan insanlar tanımı da oluşmazdı. Her ne kadar kimileri doğuştan üstün bir beyin gücü ile dünyaya gelip bunun ekmeğini yiyorsa da birçok farklılık yaratan insan da sonradan beyninin gücünü arttırma teknikleri kullanarak kendisini geliştirmiştir.

İnsan beyninin gücü gelişmek için öyle çok fazla şeye de ihtiyaç duymaz. Oldukça basit bazı alışkanlıklar kazanıp bunları uygulayarak da beyninizin gücünü arttırabilirsiniz. Beynin gücü arttırma yöntemleri arasında neler var?

Basit ve Kısa Beyin Gücü Arttırma Teknikleri

  • Beynin gücü arttırma, satranç oynamak herkesin bildiği ve beyin gücünü zorlayıp gelişime yönelmesini sağlamak için uygun bir tekniktir.
  • Örneğin bir gün boyunca farklı elinizi kullanmak. Saçınızı zıt eliniz ile tarayıp, dişinizi bu şekilde fırçalayıp evinizin kapısını zayıf olan eliniz ile açabilirsiniz.
  • Ev içerisinde gözünüz kapalı bir şekilde odayı kafanızda harita haline getirin. Aradığınız bir eşyaya gözü kapalı ulaşarak sezgilerinizi güçlendirebilirsiniz.
  • Günün belli ve kısa bir süresi içerisinde rol yapın. Başka bir insanın yerine koyun kendinizi ve beyninizi zorlayın. Bu da insan beyninin gücü açısından zorlayıcı ve geliştirici bir tekniktir.
  • Dolabınızı ya da ayakkabılığınızı açıp sırayı aklınızda tutmaya çalışın ve hemen kapatıp zihninizde bir süre bu sırayı canlandırdıktan sonra kontrol edin. Basit bir egzersiz olmasına karşın çok etkilidir. Özellikle günlük hayatta unutkanlık yaşayan ve bundan şikayet eden kişiler için yapılması gerekendir.
  • Günlük hayatınızı sürekli sorgulayın. 1 saat öncesini düşünün ne yaptığınızı analiz edin. Birkaç saat sonra bu şekilde eskiden yeniye doğru sürekli hayatınızı aktif bir şekilde göz önüne getirin. Hafıza gelişimi açısından oldukça önemlidir.

İnsan beyninin gücü gelişime çok açık olduğundan, beynin gücü arttırma yöntemleri arasında, 10 ya da 20 maddelik bir liste ile gelişim tekniklerini sıralamak mümkün değildir. Yukarıdakiler yalnızca pratik ve uygulanabilir yöntemlerdir ancak bunların üzerine siz de farklı teknikler geliştirebilirsiniz. Bu bile beyninizi zorlamak için geçerli bir tekniktir çünkü insan beyni de vücudunuzdaki kaslar gibi zorlama ile gelişme mantığına dayanmaktadır.

Beynin Gücü Arttırmayı Beyni Zorlayarak Güçlendirmek

Böyle mi olmalı? Evet sistem bu şekilde işliyor. Tıpkı kol kası, karın kası gibi. Kaslarınıza gelen her darbe orada bir miktar ezilmeye yol açar ve vücut bir an önce orayı iyileştirmek için seri bir şekilde kan pompalayarak o bölgeyi eskisinden daha iyi hale getirebilir. Aynı şekilde beyninizi zorladığınız zaman oraya ekstra bir yoğunluk gösterilir ve bu da konsantrenizi arttır.

Artan konsantre ile insan beynin gücü arttırma bir tık daha gelişmiş olur. Sonrasında kullanacağınız potansiyel artış göstermiş olduğundan dolayı artık daha ileriye gidebilirsiniz.

Peki bunun bir sınırı var mı?

Beynin gücü arttırma, bilimsel olarak bunun bir sınırı yok. Yani siz bu işin arkasına ne kadar düşerseniz karşılığını da sınırsız olarak alırsınız. Bunu takıntı haline getirip dışarıdan kafayı yemiş gibi görünen birçok insan olmasının sebebi de budur çünkü insan beyninin gücü arttıkça sorgulama kapasitesi de doğru orantıda artmakta ve bu da hayatınızı doğrudan etkilemektedir. Artık dünyaya daha farklı bir göz ile bakıyor hali ile insanların da size olan bakış açısını değiştiriyorsunuz.

Benzer konu olan Beyin Gücü İle Zayıflama konusuna göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir