1. Anasayfa
 2. Meditasyon

Bolluk ve Bereket Meditasyonu


0

Bolluk ve Bereket Meditasyonu

Bolluk ve Bereket Meditasyonu (1)
Bolluk ve Bereket Meditasyonu (1)

Bolluk ve bereket meditasyonunda öneli olan insanların benliklerine olumlama yapmasıdır. Yapılacak olumlamalar sonrasında benlik yaşama daha olumlu bakar.

Meditasyonun amacı ve mantığı

Bolluk ve bereket meditasyonu bilinçaltında bulunan olumsuz düşüncelerin pozitif bir hal almasına olanak sağlayan meditasyon şeklidir.

Bu meditasyonda olumla yapmak ve bu olumlamalara göre hareket etmek oldukça büyük bir önem taşır. Olumla yapmak için olumlu düşünceleri her daim aklınızda tutmanız ve bu olumlu düşünceleri aklınızdan kesinlikle çıkartmamanız gerekir.

Olumsuz düşüncelerin çoğalması ile olumla yapmak ortadan kalkmaya başlayacaktır. Bunun için olumla konusunda kesinlikle dikkatli olmak ve kurallara göre davranmak gerekir. Bolluk ve bereket meditasyonu olumsuz olan blokajların çözülmesine yardımcı olur. Bu meditasyonu tam anlamı ile yerine getiren kişiler;

 • İşiniz kolaylıkla değiştirebilir hale gelirler.
 • İkili ilişkilerinde daha mutlu olurlar.
 • Para kazanma konusunda başarıya ulaşmak kolay bir hale gelir.
 • Sosyal ilişkilerini olumlu şekilde düzenler.
 • Terfi alma konusunda ve zam alma konusunda başarıya ulaşırlar.
 • Kendilerini mutlu, rahat, olumlu ve huzurlu hissetmeye başlarlar.
 • Bu meditasyon ile satın almak istediğiniz her şeyi daha uygun fiyatlara almaya başlarsınız.

  Bolluk ve Bereket Meditasyonu
  Bolluk ve Bereket Meditasyonu

Bolluk ve Bereket Meditasyonu Nasıl Yapılır ?

 • İlk olarak derin bir nefes içe doğru çekilmelidir. İçinize çekmiş olduğunuz derin nefesi yavaş yavaş vermeye başlamalısınız. Buradaki amaç en doğru nefes ile en doğru şekilde vücudun rahatlaması ve sakinleşmesini sağlamaktır.
 • Bunun için insanın kendisini bir nehir kenarında hissetmesi ve hayal etmesi gerekmektedir. Bu hayali genişleterek kuş cıvıltılarını, yeşilin güzelliklerini ve suyun duruluğunu hissetmek gerekmektedir. Bu güzelliklerin içinde insanın kendisini bolluk içinde ve bereket içinde hissetmesi gerekir.
 • Sonra bir tekne içinde berrak suların altında yüzen balıkları izleyin, bu tekne ile bir adaya gidin ve birbirinden farklı meyveleri yediğinizi hayal edin. Adadan ayrıldıktan sonra kendinizi bir altın madenin içinde hayal etmeye devam edin. Burada birbirinde farklı takılar, zümrütler ve elmaslar olduğundan dolayı siz istediğinizi kullanabiliyorsunuz diye düşünün. Çevrenizde ise her daim gülen ve olumsuz olmayan insanların bulunduğu hayal etmeye devam edin.
 • Burada önemli olan ettiğiniz hayallerinizin her aşamasına kendinizi en düzgün şekilde vermenizidir. Hayal etme esnasında her duyunun, duygunun ve organın kullanılması önemli bir detaydır.


Yapılacak olan bu meditasyonun 21 gün boyunca düzenli şekilde yapılması gerekmektedir. İnsanların bilinçaltları bu tarz olguları ancak 21 gün sonra kabullenmektedir. Bu meditasyon 1 gün atlanması durumunda tekrardan baştan yapılmaya başlanması gerekir. 21 gün boyunca ara verilmeden yapılması temel kuralları içinde yer almaktadır. Sabah uyanmanızın ardından hemen beyni meditasyona hazırlamak gerekir. İlk 10 dakika içinde beynin laf durumuna gelmesi ile bilinçaltına ulaşmak oldukça kolay bir hale gelecektir. İçinizden geçecek olan düşünceler ya da hareketler sizleri mutsuz etmeye çalışabilir ama bunun üstesinden gelmek için uğraşmak gerekir.

Bolluk ve Bereketin Sırrı

Gerçek olan meditasyonda iç sesi durdurma olayı mevcuttur, evren ile insanların organları ve hisleri tamamen bütünleştiğinden dolayı bilinçaltı bazı şeyleri kabullenmeye başlar. İç ses ile alakalı sorun yaşıyorsanız kesinlikle alınan nefese, organların hareketlerine ve evren ile bütünleşmeye dikkat etmek gerekmektedir. Bolluk meditasyonu uygulamalarında zihinsel anlamda yapılacak olumlamalar büyük önem taşır. Zihin içinde bulunan tüm olumsuzluklar enerjinizin negatif şekilde yoğunlaşmasına olanak sağlar.

Bolluk ve bereket meditasyonu uygulamalarındaki sırlar içinde iki noktaya dikkat etmek gerekir. Benliğiniz vereceğiniz tüm mesajları gerçek olarak algılamaktadır. İnsan zihni sizin fark edemeyeceğiniz kadar yaratıcı olan yöntemler ile hayatına devam eder.

Bundan kaynaklı olarak benliğe vereceğiniz tüm mesajlar olumlu olmalıdır.  Bu meditasyonda ikinci kural benliğin etkin şekilde algılaması için olumlamaları uygulamaya geçmeden önce tekrar etmektir. Olumlamaları uykuya dalmadan önce tekrar etmek uyuduğunuz süre zarfında negatif şekilde kesintiye uğramdan bilinçaltına yerleşir. Bu da meditasyonun en doğru şekilde yapıldığının bir göstergesidir. Evrene ve benliğe ne kadar olumlu mesaj gönderirseniz hayatınızda o denli olumlu şekilde devam eder. Bunun için insanların olumlamaları ilk kendi benliğinde yapması gerekir.

Hangi Alanlarda Kullanılır

 • Tıkalı olan maddi akışı sağlamak
 • Maddi anlamdaki endişelerden korunmak
 • Daha çok bolluk ve bereketi aile yaşamına çekmek
 • Bolluk ve bereket konusundaki negatif düşünceleri pozitife çevirmek
 • Yaşamınızdaki negatif olan blokajları pozitife çevirmek
 • Bolluk ve bereketin evrensel anlamdaki yasalarını hayata geçirmek
 • Olumsuz olan tüm enerjilerin önüne geçmek için kullanılır.
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir