1. Anasayfa
  2. Kısmet Açma Duaları

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar


1

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar
Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar genel olarak incelenecek olduğu zaman oldukça fazla olduğu ön plana çıkmaktadır. Bunların hangileri olduğunu ve hangi sureler ile dua etmek gerektiğini bilmek herkes için en kolay olaylar arasında yer alır.

Bir yandan da insanların daha çok bolluk ve bereket içerisinde bir yaşam sürmek için okumaları gereken belirli başlı olan dualar belirli zamanlarda olması ile öne çıkar.

Günün her anında dua edebilen bir yapımız olsa bile bazı duaların belirli günler v saatlerde yapılması kabul olma oranlarının her zamana oran ile daha çok artmasına yardımcı olur.

Bolluk ve bereket için okunacak dualar genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok farklı yapısı ile herkesin hayatında yer edinir. İnsanların ne kadar farklı olarak dua etmesi gerektiğini bilirken bir yandan da sabırlı olmayı seçmeleri hayatlarında en farklı dualar ile rahat olmalarına yardımcı olur. Allah’tan istenilen her şeyin eğer hayırlı olarak isteniyorsa da kabul olmama gibi ihtimalleri de yer almaz.

Fakat bu noktada insanlar ne kadar sabırlı ve istekli olarak yer alırlarsa da hayat işte o kadar iyi bir şekilde kabul olur. İnsanların dua ederken bir yandan da kabul olacağına inanması ve daha çok inanarak içten bir şekilde etmeleri de kabul olma oranlarının artış göstermesine olanak sunar.

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Neler Yapılmalı?

Bolluk ve bereketin artması için neler yapılmalı diye merak eden herkesin dua etmeyi devamlı olarak tercih etmeleri gerekir. Ne kadar içten bir şekilde dualar edilir ve pes etmeden sabırlı bir şekilde dua etmeye özen gösterilirse de işte hayat o zaman daha iyi olacaktır.

Dualar insan hayatına çok iyi bir şekilde yön vermek için etkili konumda olurken insanların sabır göstererek uzun süre boyunca dua etmeleri ile de öne çıkar. Bu konuda edilebilecek olan dualara örnek verecek olursak da;

‘’Ben bu ara çok dardayım. Allah’ım sadece sana inandım ve her ne olursa olsun ben sadece senden istemeyi seçerim. Rabbim bana senden başka yardım edebilecek ya da senden başka kimseden isteyebileceğim bir şeyim yok. Eğer bir gün her ne konuda olursa olsun bir derdim ya da bir tasam olacaksa sadece sen ol Rabbim, benim tek muhtaçlığım sana olsun.

Sen bu zor günlerden beni kurtar ve ne olursun bolluk bereket içerisine sok. Ben de refah bir hayat yaşamak istiyorum. Bana o kadar bol rızık gönder ki çevremde darda olan ne kadar insan varsa ben her birine destek olabileyim. Sen bana ne kadar çok verirsen ben de o kadar hayır yapabilirim yardım et Rabbim.’’ Diye içten gelerek iyi bir şekilde dua edilebilir.

Bolluk ve Bereket Adına Okunacak Dualar

Bolluk ve bereket adına okunacak dualar genel olarak incelenecek olduğu zaman insanların bol bir hayat yaşamak için çok farklı dualar etmeleri de gerekebilir. Her ne kadar dertler öne çıksa bile insanlar 2 rekatlık hacet namazı kılarak Allah’a yönelmeyi ve her şeyi sadece onlardan istemeyi tercih ederlerse de hayat  o kadar kolay olacaktır.

Fakat insanlar isyan etmek, o neden bu kadar zenginken ben bu kadar dardayım diye dert yakınırsa da istediklerini elde edemezler. Yaşanan bu anlar içerisinde her ne olursa olsun insanların dua etmeleri ve ellerinden geldiği sürece her şeyi sadece Allah’tan isteyerek her zaman ona yönelmeleri de en uygun olan adımlar arasında olur.

Bolluk için okunacak dualar genel olarak incelenecek olduğu zaman birçok dua ile insanlar ne kadar dertleri olursa olsun birçok şeyi kısa sürede geride bırakabilirler. Her bir süreç için insanlar yaşadıklarını geride bırakabilirler ve böylece sadece Rabbimize yönelmeyi tercih ederek de dualar ile hayatlarına yön verebilirler.

Bu anlarda sadece dualara içten bir şekilde inanmak ve inanırken de hayırlı olan her duanın er ya da geç fark etmeden kısa süre içerisinde kabul olabilecek olduğuna da inanmak gerekir. Bu sayede her şey çok daha rahat olabilecektir.

Karıma Aşk Duası yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. en güzel dualar yasşn hocam senden allah bir değil bin kere raı oslun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir