0

Borçtan Kurtulma Duası ile Sıkıntılardan Kurtulma Yöntemleri

Sıkıntıdan ve borçtan kurtulma duası edecek kişilerin iyi niyet ve temiz kalplilikle duaları okuması ve yaşama

Borçtan Kurtulma Duası
Borçtan Kurtulma Duası

yaklaşması da önemlidir

İnsanlar yaşamları boyunca geçim kaygısından ve ihtiyaçlarından dolayı borçları ile alakalı sorunlar yaşayabilir. Borçlu olan kişilerin borçlarından kolay ve hızlı şekilde kurtulması için dualar bulunur. Sıkıntıdan ve borçtan kurtulmak için dua edecek kişilerin iyi niyet ve temiz kalplilikle olaylara yaklaşması da önemlidir.

Borçtan kurtulma duası peygamber efendimizin de tavsiyeleri içinde yer alır. tarafından da tavsiye edilmiştir. Hatta Nihat Hatipoğlu forum sitesinde dinle yöntemi detayları dinleyebilirsiniz. Allahu Teala’nın bizlere sunduğu bu duaları peygamber efendimiz de okunan dualar arasında çevresine anlatmıştır. Sıkıntıdan ve borçlardan kurtulmak için ya da zengin eden dualar için birçok çeşit bulunur.

Borçtan, Sıkıntıdan Kurtulmak İçin ve Zengin Eden Salatı Tefriciye Duası

Bu dua borçlardan kurtulmak, başından bulunan sıkıntından kurtulmak, dileğinin gerçek olmasını istemek, belayı def etmek icin okunan ve zengin eden bir duadır. Zengin olma konusunda katkı sağlayan bu duayı peygamber efendimizde çok okurmuş. Dua 4444 kez okunmalıdır, dua sayesinde Allah kişilerin muratlarını ve isteklerini yerine getirir. Salatı Teoriciye duası;

resim-1373

Salatı Tefriciye duasının anlamı;

Allah’ım! Bizim Efendimiz Muhammed’e kusursuz bir salat ve rahmet, mükemmel bir selam ve selamet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar O’nun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar O’nun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, O’nun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda, her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salat et.

Borçtan Kurtulma Duası ,Sıkıntıdan Kurtulmak İçin ve Zengin Olmak İçin Okunan Diğer Dualar

Ödemelerden ve kurtulmak için ve hemen ödeyebilme gücü yakalayabilmek adına okunması gereken dua;

resim-1374

Anlamı ve Önemi;

Haramına karşı beni helalin ile yetindir, Allah’ım! Senden başkasından da fazlınla beni mütağni kıl(beni senden başkasına muhtaç etme.)

Kolay şekilde ödeyebilmek için aşağıda bulunan dua okunmalıdır. Oldukça tesirli olan bu dualar kişilerin zengin olmasına da olanak sağlayacaktır. Zengin olmanın yanı sıra borç batağında olan kişiler için birebirdir.

resim-1375

Anlamı ve Önemi;

Allah’ım Üzüntü ve kederden sana sığınırım. Acziyetten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden sana sığınırım. Ebu Umame rivayetine göre, Ben bunu yaptım ve Cenab-ı Allah beni üzüntü ve kederden kurtardı. Borcumu benden kaldırdı.

Zengin Olmak İçin Edilmesi Gereken Dua

resim-1376

Anlamı ve Önemi;

Ey zengin olan, bütün hamdler kendisine ait olan, ey yoktan yaratan ve tekrar iade edecek olan, Ey dostlarına çok acıyan ve çok seven Allah’ım’ Beni helalinle perverde eyle, harama düşürme ve fazla-u kereminle Senden başkasına muhtaç eyleme.

Yukarıdaki duada 70 kez okunmalıdır. Bunu 70 kez iyi niyetle ve en içten samimiyeti ile okuyan kişiler kısa süre zarfında zenginliğe ulaşır. Hatta bazı ulemalar bu konuda birçok yayın yayınlamıştır. Bu yayınların içindeki duaların içinde en dikkat çekini yukarıda bulunandır. Bunların okunmasında önemli olan kişilerin iyi niyetli olması ve kalbinin kötülükten uzak olmasıdır. Yaşam boyunca iyi niyetten ayrılmadıkça istenen her şeye dualar ile ulaşmak ve sahip olmak mümkündür.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir