1. Anasayfa
  2. Büyüler

Büyü Çeşitleri


0

Büyü Çeşitleri

Büyü Çeşitleri
Büyü Çeşitleri

Birçok kişi inanmasa dahi büyü hayatın gerçeklerinden bir tanesidir. Bu sebeple de birçok kişi büyü yoluna başvurmaktadır. Tabii ki büyü yaptırmak isteyen kişilerin amaçları da farklı olabilir. Bazı kişiler aşk için büyü yaparken bazıları da ayırmak için büyü yapabilir. Bu yazıda da birçok büyü çeşitlerini inceleyeceğiz. Tabii ki büyü yapmak herkesin başarabileceği bir şey değil.

Bunun için belli bir mistik güce sahip olmak gerekir. Bundan dolayı da büyü yaptırmak isteyen kişiler medyumlardan ve hocalardan destek almayı daha uygun görürler. Büyülerin bazılarında niyet iyiyken bazılarında tabii kötü de olabilir. Çeşitleri de tahmin edeceğinizden çok daha fazla olarak karşımıza çıkar.

 Büyü Çeşitleri ve Tarifleri Nelerdir?

Büyü çeşitleri oldukça fazla gruba ayrılır. Aşk büyüsü olduğu gibi oldukça eski büyü çeşitleri de bulunmaktadır. Bunlar papaz büyüsü, domuz büyüsü olarak karşımıza çıkar. Tabii ki bunun için iyi bir araştırma yapmak gerekir.

Tarifine de geçecek olursak büyüler için net bir tarif vermek mümkün değildir. Çünkü her medyumun ya da hocanın kendisine has bir yöntemi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra büyü yapmak için öncelikle mistik güçlere sahip olunması gerektiği için de herhangi bir şekilde sıradan insanlar büyü yapamaz ve böyle bir şeyin de tarifini arayarak büyü yapmayı denemeleri istenmeyen sonuçlara da sebep olabilir.

 Aşk Büyüsü

Büyü Çeşitleri
Büyü Çeşitleri

Aşk insanların en çok önemsediği konulardan bir tanesidir. Fakat bazı durumlarda kişiler aşklarından istedikleri sonucu alamazlar yani aşkları karşılıksız kalır. Bunun için her yolu deneseler de istedikleri kadar dil dökseler de bazen istedikleri sonucu almaları pek mümkün olmaz. İşte bu tür durumlarda da artık son çare aşk büyüsü olacaktır.

Aşk büyüsü yaptıran kişiler bu büyü sonucunda çok kısa süre içinde şaşırtıcı gelişmeler olduğunu ifade etmektedir. Sadece reddedilen kişiler değil bunun yanı sıra aşklarının eskisi gibi ilerlemediğini düşünen birçok kişi de aşk büyüsü yoluna gitmektedir. Böylece istedikleri kişileri kendilerine bağlayıp hayallerindeki aşka da aşk büyüsü ile sahip olmak oldukça basit.

Nohut Büyüsü

Büyü Çeşitleri
Büyü Çeşitleri

Nohut büyüsü bu tür büyü işleriyle ilgilenen kişilerin mutlaka duymuş olduğu bir büyü çeşididir. Nohut büyüsünün amacı tamamen aşktır. Bir insanın size aşık olmasını istediğiniz vakit ya da sizi terk eden bir kişinin tekrar geri dönmesi için tercih edilebilecek olan bir büyü türüdür.

Nohut büyüsü adından da anlaşılacağı üzere nohutlarla yapılmaktadır. 41 nohut üzerinde medyum ya da hocalar gerekli işlemleri yaparlar. Nohut büyüsünün etkisini göstermesi genel olarak 5 günde gerçekleşir. Dördüncü gün sonunda nohut büyüsüne maruz olan kişi büyüyü yaptıran kişiyi düşünmeye başlar ve bu vakitten sonra da onun hakkında tamamen iyi düşünür. Böylece de nohut büyüsü tamamen amacına ulaşır.

Domuz Büyüsü

Domuz BuyusuDomuz yağı büyüsü olarak da bilinen domuz büyüsü belki de en etkili büyü çeşitlerinden bir tanesidir. Genellikle Anadolu coğrafyasında sıklıkla yapılan bir büyü olan domuz büyüsünün nasıl yapıldığı hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir çünkü yapan kişiden yapan kişiye göre değişen bir büyü çeşidi olarak bilinmektedir.

Domuz büyüsünün genel olarak eşleri, sevgilileri birbirinden ayrılması için yapıldığı bilinmektedir. Oldukça güçlü bir büyü çeşidi olduğu için büyüye maruz olan kişiler birbirlerine çok sıkı sıkıya bağlı olsalar dahi her şey birden 180 derece değişebilir. Bunun yanı sıra domuz büyüsü yine kişilerin bereketlerinin azalması için de yapılan bir büyü çeşididir.

Papaz Büyüsü

Büyü Çeşitleri
Büyü Çeşitleri

Kara büyülerin arasında en çok tercih edilen ve etkisi oldukça güçlü bir büyü çeşidi olan papaz büyüsü aynı zamanda da en eski büyü çeşitlerinden bir tanesidir. Neden papaz büyüsü olarak geçtiği hakkında birçok fikir bulunsa da net bir bilgi bu konuda yoktur. Papaz büyüsü yapacak olan kişinin de bu konuda oldukça profesyonel olması gerekir.

Papaz büyüsü adet kanı ya da aybaşı kanı ile yapılan bir büyü çeşididir. Genellikle kadınların erkeklere yaptığı bir büyü olan papaz büyüsünün etkisi altında olan bir erkek papaz büyüsünü yaptıran kadının neredeyse her istediğini yapar ve deyim yerinde adete onun kölesi haline rahatlıkla gelir.

Sabun Büyüsü

Sabun BuyusuSabun büyüsü genel olarak ayırma işlemleri için yapılan bir kara büyü çeşidi olarak bilinmektedir. Sabun büyüsü hakkındaki en büyük yanılgı da bu büyü çeşidinin oldukça kolay ve herkes tarafından yapılabilecek bir büyü olduğudur. Evet sabun büyüsü için temiz bir sabun, 7 adet toplu iğne ve iplik yeterli olacaktır. Fakat bunun için de işlemleri yaparken belirli sözler söylenmesi gerekir ki bu sözleri ancak bu işte uzman medyum ve hocalar bilmektedir.

Eğer çevrenizde bir kişinin sizden soğumasını istiyorsanız ya da farklı iki kişinin birbirinden soğuması için en sık tercih edilen büyü çeşidi mutlaka sabun büyüsüdür ve etkisi de oldukça kuvvetlidir.

41 Büyüsü

41 Buyusu41 büyüsü ya da bilinen diğer adıyla 41 dikiş büyüsü genellikle kadınların tercih ettiği bir büyü çeşidi olarak bilinmektedir. Sabun büyüsü için geçerli olan husus 41 büyüsünde de geçerlidir. Yapılması dışarıdan kolay gibi gözükse de oldukça zorlu bir büyü çeşididir ve bu sebeple de oldukça profesyonel bir medyum ya da hoca tarafından yapılması gerekir.

Genellikle evli kadınlar tarafından tercih edilir. Eğer bu kadınların eşleri evlerine bağlı değilse, gözü sürekli dışardaysa bunu fark eden eş bu sebeple 41 büyüsünü tercih eder. 41 büyüsünün etkisinde olan kişi büyüyü yaptıran kişiye sıkı sıkıya bağlı olacak ve gözü ondan başkasını görmeyecek düzeye gelecektir.

 Yumurta Büyüsü

Yumurta BuyusuAdından da anlaşılacağı üzere yumurta ile yapılan yumurta büyüsü diğer büyülerin yanında kapsam olarak en kapsamlı büyü çeşitlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Yumurta büyüsünde sağ elle yumurta tutulur ve kişi ne istiyorsa ona odaklanır. Bu odaklanma sonucunda yumurta sağ elle kırılır ve bir boş sayfaya yumurta akar. Bu işlem sonucunda 24 saat boyunca kağıdın kuruması beklenir ve kuruduktan sonra da bir toprağa gömülür. Yumurta büyüsünde en önemli husus tabii ki edilecek tılsımlı sözlerdir ve bu sebeple de evde denediğiniz vakit çok olumlu bir sonuç almanız beklenmez. Çünkü bu tür tılsımlı sözler için medyum ya da hoca olmak gerekir.

 Kilit Büyüsü

Adsiz tasarimKilit büyüsü bilinen en eski büyülerden bir tanesidir. Kilit büyüsünde en önemli unsurlardan bir tanesi antika bir kilit bulmaktadır. Bu kilidi bulduktan sonra da yapılacak olan şey de iyi bir medyum ya da hoca bulmak olacaktır. Bunu bulduktan sonra da gerekli işlemleri bu kişiler başarılı bir şekilde yaptıktan sonra büyü tutacaktır.

Kilit büyüsünün kullanım amacı da aşktır. Yani kilit büyüsü aşk büyülerinden bir tanesidir. Kilit büyüsü yaptıran kişi hayatına girmesini istediği kişinin bazı bilgilerini medyum ya da hocaya verir. Bundan sonra da bu kişiler gerekli işlemleri yaptıktan sonra da kilit büyüsünün etkisi en geç 7 gün içinde gözükecektir.

 Bağlama Büyüsü

Baglama BuyusuBağlama büyüsü de genel olarak kadınlar tarafından yapılan bir büyü çeşidi olarak karşımıza çıkar. Kadınların genellikle evlerine bağlı olmayan erkekleri daha çok eve bağlamaları ve bu sayede evliliklerini kurtarmak amacıyla yapılmaktadır. Bunun yanı sıra bağlama büyüsü ile birlikte birçok kişinin evine bağlı bir erkeğe dönüştüğü bilinmektedir.

Fakat tabii ki genel olarak erkekler için yapılan bu büyüyü erkeklerin de kadınlara yaptığı olmaktadır. Bunun yanı sıra bağlama büyüsü daha öncesinde herhangi bir şekilde aralarında ilişki olmayan kişiler tarafından da yapılmaktadır. Birçok farklı şekilde yapılır ve nasıl yapılacağına duruma bakarak bu işte uzmanlaşmış medyum ya da hocalar karar vermektedir.

Meni ile Yapılan Büyüler

Meni ile Yapilan BuyulerBüyüler için bazen birçok şey istenmektedir. Bunlardan bir tanesi de menidir. Meni büyüleri genel olarak evli olan kişileri evlerine bağlamak ve deyim yerindeyse onları köle yapmak için tercih edilen büyü çeşitlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple de kara büyü olarak sınıflandırılmaktadır.

Meni ile yapılan büyülerin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden bir tanesi de meni ile yapılan büyülerin etkisinin çok kuvvetli olmasıdır. Yani bu sebeple de bu büyünün tutma olasılığı oldukça yüksek olduğu gibi bunun yanı sıra yine meni ile yapılan büyülerin bozulma olasılığı da oldukça düşüktür. Bundan dolayı da uzun yıllardır tercih edilen büyü çeşitlerinden bir tanesidir.

 Voodoo Büyüsü

Voodoo BuyusuBelki de büyü türleri arasındaki en korkunç ve en gizemli büyülerden bir tanesi de voodoo büyüsü olarak karşımıza çıkar. Bu sebeple de voodoo büyüsünü yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka iyi bir araştırma yapması ve büyüyü yaptırmadan önce net olması gerekir. Bunun yanı sıra medyum ve hoca seçiminin de oldukça başarılı olması gerekmektedir.

Kara büyü sınıfında yer alan voodoo büyüsünde klasik olarak bilinen voodoo bebeği denilen oyuncağa benzeyen bebek kullanılmaktadır. Halk tarafından bilinen bir yanlış da voodoo bebeğine ne yapılırsa büyü yapılan kişinin de aynı şeyleri yapacağıdır bu gerçek değildir. Voodoo büyüsü tamamen büyüyü yaptıran kişiye bağlı olarak farklılık gösterir. İyi amaçla da yapılabilirken genel olarak kötü niyetle yapılır.

 Kaşık Büyüsü

Kasik BuyusuOldukça sık olarak bilinen bir kaşık büyüsünün de tercih edilme oranı oldukça yüksektir. Kaşık büyüsü de aşk büyülerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Uzun yıllardır tercih edilmektedir ve bu büyüyü de diğer büyüler gibi evde tek başınıza denemeyiniz.

Kaşık büyüsünde büyüyü yaptıran kişinin niyetine farklı olarak sonuçlar ortaya çıkar. Birçok kişi için kaşık büyüsü genellikle beraber olmayı isteyen aşıklar tarafından kullanılan bir büyüdür. Bunun yanı sıra evli çiftleri ayırma, evli kişinin başka bir kişiye gönlünü kaptırması için de yapıldığı olmaktadır yani kaşık büyüsü de alan olarak oldukça geniş bir büyüdür.

Kan Büyüleri

Kan BuyuleriKan büyüleri genellikle oldukça etkili büyülerdir. Bu büyü çeşidi de genel olarak kadınlar tarafından uygulanmaktadır. Çünkü kan büyüsü için medyum ya da hocalar genel olarak adet kanı istemektedir. Bu kan ellerine geçtikleri vakit de büyü yapmak için gerekli olan işlemleri yapmaktadırlar.

Kan büyülerinin kullanılma amacı yüksek oranla evli kadınların şikayetlerinden kaynaklanır. Eğer kadın eşinin kendisine yeteri kadar ilgi göstermediğini düşünüyorsa ya da gözünün sürekli dışarda olduğunu hissediyorsa ve biliyorsa bu tür durumlardan kurtulmak ve eşini geri kazanmak için kan büyüsüne başvurur. Etkisini kısa süre içinde gösterir ve en çapkın erkek bile eşini bir an düşünmeden vakit geçirmez.

 Ayırma Büyüsü

Ayirma BuyusuAyırma büyüsü iyi niyetli olarak da tercih edilirken bazı durumlarda da kötü niyetli tercih edilmektedir. Ayırma büyüsü evli çiftleri ayırma durumunda da oldukça fazla şekilde tercih edilmektedir. Burada seçilen hoca ya da medyumun gücü de oldukça önemlidir. Öyle ki işinde uzman biri tercih edildiği vakit asla ayrılması mümkün gözükmeyen çiftler dahi çok kısa süre içinde birlikteliklerine son verecektir.

Ayırma büyüsünde önemli olan hususlardan bir tanesi de büyüyü yapacak olan hoca ya da medyuma saygı duymak olacaktır. Çünkü büyüyü yapacak olan kişi büyüyü yaptıran kişiden belli başlı bilgiler isteyecektir ve bu bilgilerin de eksiksiz bir şekilde verilmesi oldukça önemlidir.

 Soğutma Büyüsü

Sogutma BuyusuBazı durumlarda çevremizde olduğu halde olmasını istemediğimiz kişiler olabilir. İşte bu tarz kişilerin hayatımızdan çıkmasını istesek dahi bazı durumlarda takıntılı olmaları durumunda da maalesef bir türlü hayatımızdan çıkmazlar. Bu zamanla hem bize hem çevremize oldukça ciddi zararlar verecek seviyeye gelebilir. İşte bu tür durumlarda büyü son çare olacaktır.

Soğutma büyüsünde kişi hayatından çıkmasını istediği kişiyi hayatından anında çıkarabilir. Bunun yanı sıra soğutma büyüsü sadece büyüye maruz olan kişinin büyüyü yaptıran kişiden soğuması için yapılmaz. Bunun yanı sıra soğuma büyüsü büyüyü yaptıran kişinin evli bir çifti soğutma, ailede birbirinden soğumasını isteyen kişiler ve bu tür durumlar için de tercih edilebilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir