1. Ana Sayfa
  2. Video

Büyü Filmi 2022


0

Türk sinema sektörüne bakıldığı zaman büyü filmi gibi korku temalı filmlerin oldukça yaygın olduğunu görmek mümkündür. Özellikle İslam dininde kötülüğü temsil eden varlıkların veya detayların korku filmi malzemesi olarak kullanılması bizlerin dikkatini bir hayli çekmektedir. Bu sebeple Türk korku filmlerinin birbiri ile benzer olduğunu görmek mümkündür.

Özellikle musallat olma durumları, büyü yapma veya cin çarpması gibi alışık olduğumuz pek çok durumun film konusu haline getirilmesi, bu alanda yapılacak diğer çalışmaların da benzer olmasına neden olmaktadır. Geçmişten günümüze süregelen bu yapımlar, günümüzde hala merak edilmeye ve hatta defalarca izlenmeye devam etmektedir. Büyü filmleri ile alakalı diğer detaylara alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Büyü Filmleri Nelerdir?

Büyü filmleri nelerdir sorusu, bu konuya ilişkin bulabileceğiniz büyü temalı filmleri kapsamaktadır. Özellikle Türkiye’de geçmişten günümüze kadar vizyona giren film seçeneklerine bakıldığı zaman korku ve gerilim filmlerinin oldukça yaygın olduğunu görmek mümkündür. Korku filmlerinde ise insanların en çok merak ettiği büyü, musallat olma gibi temaların hakim olduğunu görebilirsiniz.

Başta ülkemizde yapılan Büyü filmi olmak üzere dünya çapında da sihir ve büyü ile alakalı olan birden fazla film seçeneği bulabilirsiniz. Bunlardan öne çıkan başlıca film önerileri şu şekilde sıralanabilir:

  • Oz Büyücüsü
  • Yüzüklerin Efendisi Serisi
  • Sihirbaz
  • Yıldız Tozu
  • Yürüyen Şato

Sıralanan bu ve daha pek çok filme göz atarak siz de büyü hakkında ilginizi çeken filmleri izleyebilirsiniz.

Büyü Filmlerinin Konusu Nedir?

büyü filmi
büyü filmi

Büyü filmleri ile alakalı olarak büyü filmlerinin konusu nedir gibi soru kalıplarının da dikkat çektiğini söylemek mümkündür. Zira insanlar, normal hayatta mümkün olmayan büyü ve sihir gibi detayları filmlerde takip etmektedir. Bu noktada bir büyü filminde ne gibi konuların hakim olabileceği de detaylı bir şekilde araştırılmaktadır.

Büyü filmlerine bakıldığı zaman bir kişi üzerinde olan büyünün onu nasıl etkilediğini anlatan filmler başta değerlendirilmektedir. Bunun dışında bir kişinin büyü yapmaya çalıştığı veya büyülü olup bundan haberi olmadığı gibi konular da bu tarz filmlerde öne çıkan konular arasında yer almaktadır. Bu tarz temalar, Türk filmlerinde de kendisini yoğun bir şekilde hissettirmektedir.

Neden Büyü Konulu Filmler Yapılır?

Neden büyü konulu filmler yapılır sorusu, bu tarz içerikler hakkında araştırma yapan kişilerin ele aldığı sorulardan birisidir. Daha önce de bahsedildiği gibi büyüler veya insanların sihirli olması, imkansız olan bir durumdur. Fantastik bir durum olması sebebiyle de filmlerde konu olarak işlenmektedir.

Aynı zamanda bu tarz büyü ve sihir konulu filmler, korlu filmine de uyarlanabilmektedir. Özellikle ülkemizde yayınlanan korku filmlerine bakıldığında büyü yapmanın veya büyüye maruz kalmanın korkunç tarafları gösterilmektedir. Kısacası normal hayatta mümkün olmayan bu tarz durumlar filmlere konu edilerek insanlara büyü yapmanın ne gibi olumsuz sonuçlar doğuracağını açıklanmaktadır.

Türk Yapımı Büyü Filmi

Söz konusu büyü temalı filmler olduğunda ülkemizde yayınlanan filmler de önem kazanmaktadır. Özellikle Türk yapımı Büyü filmi, gerek teması gerekse de olay örgüsü kapsamında dikkat çeken film seçenekleri arasında yer almaktadır.

Filme genel olarak bakıldığında Kuran’da yer alan doğaüstü varlıkların ve cinlerin insanlar ile iletişim kurduğunu ve onların hayatlarına müdahale olduğunu görmek mümkündür. Filmde olay yeri olarak tanımlanan lanetli köy ise film boyunca merak uyandıran sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.

Sizler de bu filmin konusunu inceleyerek ve aynı zamanda filme göz atarak büyü ve benzeri temaların filmlere nasıl konu edildiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Yorum Yap