1. Ana Sayfa
 2. Büyüler

Büyü Gerçek Mi Gerçek Büyücüler Var mıdır ?


2

Büyü Gerçek Mi Gerçek Büyücüler Var mıdır?

Büyüler Bakara suresinde yer alsa da insanlar tarafından yapılmaması gereken uygulamalardır. Bu uygulamaları bilgili ve deneyimli kişiler yapmalıdır.

Dini açıdan incelenmekte olan ilimler dâhilinde büyü kutsal olan kitaplarda da geçmektedir. Birçok insanda büyü gerçekmi, Büyü Gerçek mi,varmı, büyü yapan hocalar var mı, aşk büyüsü var mı, gerçekte yapılır mı, büyüye maruz kalan kişiler var mı, büyücü var mı, nasıl yapılır, yapacak olan nelere nasıl dikkat eder gibi soruları fazlasıyla merak etmektedir.

Büyü gerçekte Bakara suresinin içinde sadece dünyaya gelmiş  Marur ve Harut melekleri tarafından yapılır diye geçmektedir ve bu meleklerin dünya üzerindeki sınavlarının da bu olduğu yazar. Ayriyeten gerçekte aşk ya da daha farklı bir büyüler yapacak kişilerin Allah istemedikçe bunu beceremeyeceği ve etkilerinden sadece kendisi maruz kalacağı da söylenmektedir.

Büyü Gerçek mi
Büyü Gerçek mi

İnsanlar özellikle kendi isteklerini karşılamak adına, zengin olmak adına ve parayı bulmak adına bu yola başvurur. Yalnız kötü niyet çerçevesinde yapılacak olan her büyü tehlikelidir. Büyünün gerecek yaşamda somut anlamda kanıtlanması mümkün değildir.

Hatta bu işin ehli olan kişilerde büyü ile alakalı kanıtlar sunamaz. Yaşam içinde gerçek olan ve sahte olan büyücüler ile karşılaşmak mümkündür. Bu kişilerin seçimlerinde dikkatli olmak gerekir. Çünkü sadece ticari amaçla insanları kandıran birçok kişi bulunur. Bu inşalardan yardım almak para tuzağından başka bir şey değildir.

Sözler ve Tarifler Nelerdir?

 • Aajaye, Hindistan bölgesinde kullanılan büyü sözüdür. Şarkı biçiminde arka arkaya söylenmelidir. Özellikle zamanında rahipler tarafından büyülerde sık şekilde kullanılmıştır.
 • Ajji Majji la Tarajji, İran’da kullanılan büyü sözleri içinde yer alır. Özellikle aşk ile alakalı olan işlemlerde kullanılır.
 • Demon, şeytan ile cin anlamına gelir. Hristiyan dünyasında oldukça etkilidir.
 • Arpağ, orta Asya bölgesinde kullanılmış sözlerdendir. Tarım ile alakalı uygulamalarda kullanılır.
 • Nekromansi, ruh çağırmak ve soru sormak için kullanılır. Oldukça tehlikeli olan bu uygulama karmaşıktır.
 • Hadit ka hadit, keçi şeklindeki tanrılar için kullanılan sözdür. Özellikle putçulukta kullanılır.
 • Gematria, sayıların üstünde yapılan gizli çalışmalar için kullanılır ve uzmanlık ister. Özellikle Batı edebiyatında karşımıza çıkar. ebced hesabında kullanılır.
 • Honak, bir dildir ve en eski diller arasında bulunur. Büyü ile alakası olan kişilerin bu dili bildiği düşünülür.
 • Jantar Mantar Jadu Mantar, bu meditasyon sözcüğü Hindistan bölgesinde kullanılır. Özellikle Hin rahipleri uygulama esnasında sık şekilde kullanır.
 • Shemhamforash, satanizm ile alakalı sözler ve tariflerde kullanılır. Gizli şekilde yapılan ayinlerde kendine özgü olan melodisi ile okunur.
 • Yelpin, sözcüğü şifa anlamına gelir. Büyüler ile hasta duruma gelen kişilerin hastalığının iyileştirilmesi için kullanılır. Sözcük genelde yüksek ses ile kullanılır. Kişilerin fiziksel ve manevi yönden rahatlaması ile büyü ortadan kalkar.
 • Simulakrum, cansız olan şeylerin ani bir şekilde canlanması ile alakalı ola bir sözdür. Cansız olan her şey insanlarda olduğu gibi ruha, bedene ve görüşlere sahiptir. Görev aldıkları an içinde hareket ederler.
 • Manteuma, rahiplerin transa geçtikleri esnada büyü yapmak için kullandıkları sözcükler arasında bulunur. Bu sözcükler ile eski dönemdeki siyaset için çok fazla kullanılmıştır.
İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Selam
  Sayfanız çok güzel ve çok ilginç, setlerce okudum.
  Size sormak istiyorum, gerçekten isini bilen gerçek bir hoca ya da buyucu ya da medyum tavsiye edebilir misiniz?
  Lütfen çok acil ihtiyacım var

  • 6 sene önce

   Merhaba,

   Size bu anlamda neden hoca lazım, neye ihtiyacınız var ve ne tarz sorunlarınız var. Detay verebilirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir