1. Ana Sayfa
  2. Büyüler

Büyü Kitabı


3

Büyü Kitabı

Büyü Kitabı
Büyü Kitabı

Büyüler için uygulanacak olan kitaplarda nelere dikkat edilmesi gerektiği ve uygulamaların nasıl yapılması gerektiği konusunda ve Büyü Kitabı- kitaplarıhakkında detaylı şekilde bilgi alınmaktadır.

Büyü Kitapları Nereden Bulunur?

Büyü kitabı çeşitleri, nerede bulunduğu ve nasıl kullanılacağı insanlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alır. Kara büyü kitabı bulunur mu, bu kitapların içeriklerinde bulunanlar konusunda neler yapak gerekir ve bunlar ile beraber büyü yapmak mümkün müdür? Bu soruların hepsi ile alakalı soruların yanıtlanması kişi bazında oldukça zordur. Önemli olan alınacak olan kitabın ne olduğuna dikkat etmek, içeriğini bilmek ve yazarının güvenilir olduğu konusunda araştırma yapmak gerekir. Bu detaylar bilinmezse ve kişi işlemler hakkında bilgi sahibi değilse oldukça zorlu zamanlar yaşanabilir. Bu bilgiyi edinmek için kitapların kullanılması oldukça uygundur. Kara büyü kitabı çeşitlerini bulmak isteyen kişiler kitapçılar ve bu işi yapan medyumlardan yardım alabilir. Kitap seçimleri düzgün olduğunda yapılacak olan büyülerde işlem açısından en doğru sonuçları verir.

Büyü Kitabı Çeşitleri, İsimleri

Grimoires; bu kitabın ismini büyü ile alakalı herkes bilir. Yahudilerin sevdiği bir kitaptır. Alber Le Grant yazmıştır ve içeriğinde 3 adet büyüye çok fazla ağırlık verilmiştir. İlaç ile alakalı olan büyüler bazı ülkelerde kimya konusunda katkılar bile sağlamıştır. Ülkemize kitap 17. Yüzyılda getirilmiştir. Yüzlerce kopyası da o dönemde el altından çoğaltılarak insanlara satılmıştır. Tarifleri detaylı yazılmıştır, büyü yapmak istiyorum diyen kişiler kolay şekilde yapabilir.

Ölüler kitabı ( Eski Mısır );  bu kitabın aslı İngiltere’de saklanmaktadır. Mısır’da eski dönemdeki antik olan büyüler ile alakalı detaylar içermektedir. Özellikle Firavun dönemindeki kâhinlerin yapmış olduğu büyüler bu kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Var olan uygulamaların çoğunluğu korku, şiddet, cinsellik ve kan içerdiğinden dolayı korkunç olarak bilinir. Bu sebepten dolayı da kitaptan uzak durulması istenir.

Hindistan büyüleri kitabı; 1902 senelerinde yazılan bu içerik özellikle Pakistan ve Hindistan bölgesinde kullanılmıştır. Büyülü olan sözler kullanılmıştır ve sembolik işlemlerden oluşur. Özellikle alternatif tıp kullanıldığı için birçok ülke tarafından fazlasıyla ilgi görmüştür.

Mısır büyüler kitabı; 20 sayfadan oluşan içerik aslında kitap olarak da sayılmamaktadır. Kâğıt yığını olarak da bilinir. Etkili uygulamaların barındığı içeriktir.

Irk Bitig;  ülkemize ait olan uygulamalar yer alır. Orhun yazılarının yer aldığı içerikler 1200 sene öncesinde Uygur Budistleri ve Süleyman isimli bir kişi tarafından kaleme alınarak hayata geçirilmiştir. Özellikle buğday taneleri ile yapılan işlemler fazlasıyla dikkat çeker. Ayriyeten kitapta hayvan derisinden ve kılından da yapılan uygulamalarda

Büyü Kitabı
Büyü Kitabı

mevcuttur.

Kenzül Havas; İslam dininde bulunan Havas ilminden faydananılmıştır. Belli başlı dua ve sözcükler ile muskalar yaşama geçirilir ve bu şekilde müdahale edilir. Bazı durumlarda dualar bir kenara bırakılır ve büyüler yaşama geçirilir. İşlemlerin neredeyse tamamında bazı dini semboller kullanılır. Bundan dolayı dışarıdan bakan kişilerin bunların dua mı yoksa dini sembol mü olduğunu kestirmesi oldukça zordur. İçinde karı ile kocanın muhabbetini artıma işlemlerinden tutunda bazı ağrıları gideme duaları bile bulunur. Ayriyeten bunlar için muska yazma örnekleri de vardır.

Ülkemizde En Çok Satan Türkçe Büyü Kitabı

Ülkemizde satan büyü kitapları içinde en çok tercih edilen içerik Hikaye Gizli İlimler Hazinesi kitabıdır. Bu kitap modern gerçekten de gizli ilimleri ayağımıza kadar getirmiştir. Mustafa İloğlu tarafından yazılmıştır. Eşsiz bir eserdir ve ülkemizin en meşhur olmuş büyü kitapları arasında yerini almıştır. Teknik açıdan ve dilinin sadeliği açısından insanlar tarafından kolay şekilde anlaşılmaktadır. İçinde birçok öğüt, taktik, metot, muska ve formül bulunur. Bu kitaplar dışında büyüler ile alakalı basılmış olan ve satışı bulunan daha birçok farklı kitap bulunur. Bu kitaplar arasında en meşhur olanları ve en çok tercih edilenleri bunlardır.

Uygulamalarda kitapların içinde yazılanları, tarif edilenleri ve verilen öğütleri tan anlamı ile anlamak gerekir. Aksi halde zor duruma düşülebilir ve içinden çıkılması güç durumlar başınıza gelebilir. Bunları yaşamamak adına bilgi edinilmeli ve deneyimli olan kişilerden yardım alınmalıdır. Yapılacak uygulamaların tamamının en ince detayını bilmek ve yapım aşamasında bunlara dikkat etmek de oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Size nasıl ulaşabilirim

  2. Güzel bir kitap alın okuyun bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir