1. Anasayfa
  2. Büyüler

Büyü, Muska Gerçek mi? 2022


0

Büyü Gerçek mi?

Yüzyıllardır varlığını koruyan ve birçok medeniyet tarafından kullanılan büyüler, herhangi bir kişiyi veya olayı etki altına alabilmek amacıyla yapılır. Büyü gerçek mi sorusu ise pek çok kişi tarafından sorulmakla birlikte günümüzde tartışmalar devam etmektedir. Büyünün gerçek olup olmadığı ile alakalı net bir bilgi vermek günümüz şartlarında mümkün değildir. Ancak yaşanan olaylara göz attığımızda bazı büyülerin gerçeklik payına sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Büyülerin bilimsel bir yönü ya da geçerliliği yoktur. Ancak bilim büyünün olmadığını net bir şekilde ifade etmez. Uzman ve tecrübeli medyumların birtakım ritüeller uygulayarak ve tılsımlı sözler telaffuz ederek büyü yaptığı söylenebilir. Bu büyüler genellikle bir kişiyi kendine bağlama veya bir düşmana zarar verme amacıyla yapılır.

Büyü Gerçekten Etkili mi?

Büyü Gerçek mi?
Büyü Gerçek mi?

Bir olay meydana getirmek veya bir kişiyi etki altına almak isteyen kişiler, büyü gerçekten etkili mi sorusunu yönelterek yanıt aramaktadır. Büyüler yalnızca uygun şartlar altında doğru bir şekilde yapıldığı takdirde etkilidir. Bu işi yapan kişilere ise medyum veya hoca adı verilir. Medyumlar, büyü ritüelleri ile alakalı gereken tüm bilgilere sahiptir. Aynı zamanda bu kişiler ruhani varlıklar ile iletişime geçebilmektedir.

Eğer alanında profesyonel bir medyum tarafından büyü yapılırsa, bu büyünün etki doğuracağını söylemek mümkündür. Ancak bilgi birikimi olmayan ve daha önce tecrübe edinmemiş bir kişinin büyü yapmaya çalışması durumunda çeşitli problemler meydana gelebilir. Bu nedenle tüm büyü işlemleri için alanında uzman kişilere başvurmak gerekecektir.

İslam’da Büyü Var mı?

İslam’da büyü var mı sorusu ise büyü ile yakından ilgilenen müslüman kimseler tarafından sıklıkla sorulur. İslam alimleri, sihir veya büyünün insanlık tarihinde var olduğunu ve Babil döneminden günümüze kadar uygulandığını söyler. Ancak alimler büyülerin kesin bir etki doğurduğu konusunda net yanıtlar verememektedir. Burada asıl önemli olan durum ise büyünün İslam dininde caiz olup olmadığıdır.

İslam, büyü ve sihir gibi uygulamalar ile uğraşmayı lanetlemiştir. İslam’a göre büyü yapmak küfür ve şirk derecesinde günahtır. Bazı ayet ve hadisler bu konuya değinmekte ve büyünün şerrinden Allah’a sığınmak gerektiğini ifade etmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse, büyü İslam dininde vardır fakat hem yapmak hem de yaptırmak çok büyük günahtır.

Kimler Büyü Yapabilir?

Kimler büyü yapabilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, yalnızca büyü alanında uzmanlık kazanmış ve tecrübe edinmiş kişiler büyü yapabilir. Bu kişilere genellikle medyum ismi verilir. Medyumlar, herhangi bir büyü için hangi malzemelerin gerektiği ve ritüellerin nasıl uygulandığı gibi konularda bilgi sahibidir. Aynı zamanda bu kişiler doğaüstü varlıklar ile iletişime geçebilmektedir.

Medyumlar, toplumda çok gizemli kimseler olarak görülür. Aslında bu yanlış değildir. Medyumlar ruhani varlıklar ile iletişime geçebildikleri için bizlerin bilmediği birçok şeyi bilebilirler. Ancak kendini medyum olarak gösteren dolandırıcıların sayısı da bir hayli fazladır. Bu nedenle bir medyumdan herhangi bir konuda destek almadan önce o kişinin güvenilirliğini sorgulamanız gerekecektir.

Yapılan Bir Büyü Bozulabilir mi?

Yapılan bir büyü bozulabilir mi sorusu da pek çok kez sorulur. Yapılan bir büyü tekrar bozulabilir. Bozma işlemleri de benzer ritüeller uygulanarak medyumlar tarafından gerçekleştirilir. Ancak bazı büyüleri bozmak kolayken bazılarını bozmak son derece zordur.

Örneğin kara büyüleri bozmak çok zor bir işlemdir. Bu işlem yalnızca alanında kendini ispatlamış medyumlar tarafından gerçekleştirilebilir. Büyü bozma işleminde de tıpkı büyü yapma işleminde olduğu gibi birtakım malzemeler ile ritüel yapılır. Bu ritüel sonucunda yapılan büyü etkisini kaybedecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir