3

Büyüden Korunma Yolları

Büyüden korunmak için günümüzde okunması gereken pek çok dua ve sure bulunur. Bunun yanı sıra elbette yapılması gereken bazı uygulamalar da bulunmaktadır.

Büyüden Korunma
Büyüden Korunma

Büyüler, tarihin kötü alışkanlıkları olarak tabir edilir ve birçok çeşidi mevcuttur. Ayırma büyüleri, soğutma büyüleri ve daha pek çok farklı yöntemle uygulanan büyüler âşık etme büyüsü ya da bağlama büyüsü şeklinde de tercih edilebilir, Sihir, büyü ve tılsımlardan korunmak için de bir takım öneriler mevcuttur,Ünlü medyum ve hocaların büyüden korunmak için tercih ettiği birçok yöntem vardır. Yazımızın devamında bu yöntemleri sizlerle paylaşacağımız gibi büyüden korunma şekillerini de ayrıntılı bir şekilde paylaşıyor olacağız. Ayrıca büyüden korunmak için yapılması gereken ekstra durumları da inceleyip sizlere sunarak bu konudaki tüm bilgi eksikliklerini tamamlıyor olacağız.

Büyüden Korunmak için Yapılması Gerekenler

Öncelikle büyü uygulamasının başarılı bir şekilde sonuçlanmasıyla, büyüye maruz kalan kişinin ciddi mağduriyetler yaşadığı bilinir. Bu yüzden korunmak için yapılması gerekenlerle ilgili ek bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Aslında büyüler sadece kötü uygulamalar için tercih edilmiyor fakat yine de engellenemeyecek sonuçlar doğurmaması adına ve herhangi bir şüphe durumunda mutlaka sizlere sunacağımız tavsiyelere başvurmanızda fayda var.

Büyüden korunmak için öncelikle bir miktar suya Ayet-el Kürsi, Nas ve Felak ile İhlas suresi okunmalıdır. Bu sureleri okuduktan sonra büyüye maruz kalan kişi bu sudan 3 yudum içmelidir. Ardından ise kalan suyla gusül abdesti alınmalıdır. Büyüden korunmak için etkili bir yöntemdir ve günümüzde sıklıkla tercih edilir.

Tuz üzerine bir takım sureleri okuyarak ve daha sonra tuzu suda eritilip içerek de büyüden korunabilirsiniz. 7’şer defa Ayet-el kürsi, Fatiha, Kafirun, İhlas, Nas ve Felak surelerini okuduktan sonra tüm nazar ve büyü için hastaya üfleyebilirsiniz. Aynı şekilde üflemenin yanı sıra tuza okuyup suda erittikten sonra içmek de bir korunma yöntemidir.

Büyüden korunmak için günde 500 defa, ‘La havle vela kuvvete illa billah-il aliyyizazim’ okunabilir. Ayrıca buna başlarken 100 defa salavat, bitirdikten sonra da 100 defa salavat getirilmesi gerekir.

Büyüden korunmak için önce Allah’a dua edilmelidir. Bilinmektedir ki her şeye gücü yeten Allah’tır ve onun istemediği hiçbir büyü tutmaz.

Sürekli abdestli olmak da  korunma yöntemleri arasındadır. Ayrıca 5 vakit namazın ardından ayet-el kürsi okumak da maddi ve manevi anlamda tüm belalardan korumaktadır. Bu konuda hadisler de mevcuttur.

Yatsıdan sonra bakara suresinin son ayetlerini okumak, kişileri büyü ve buna benzer kötülüklerden korur. Ayrıca Allah’ı çokça zikretmek, büyü ve tüm kötülüklerden korunma yolları aras

Büyüden Korunma
Büyüden Korunma

ındadır. Namaz kılmanın yanı sıra sinirlilik anında abdest almak da kişiyi sihir ve büyüden korumaktadır.

Büyüden korunmak için sabah ve akşam namazlarının ardından sizlerle paylaşacağımız sıralamaya göre kurandan ayet ve dua okunmalıdır.

Bu konuda bilinmesi gereken bir durum daha var. Dünyanın tüm kötülükleri toplansa bile Allah izin vermediği sürece, o insana zarar gelmez. Yine de tedbir almak daha uygun olacaktır. Sırasıyla okunması gerekenler ise şu şekildedir;

  • 3 defa İhlas suresi
  • 3 defa Felak suresi
  • 3 defa Nas suresi
  • Lev enzelnâ
  • 3 defa Ayet-el kürsi
  • Mümin suresinin ilk 3 ayeti
  • 7 defa ‘Hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül Arşil Azim’ duası okunmalıdır.
  • Son olarak 3 defa olmak üzere şu dua okunmalıdır, ‘Bismillahi hayril esmai. Bismillahillezi la yeduru me’asmihi şey’ün fil ardı vela fissemai ve hüves semiul alim’

Hz Muhammed’in buyruğuna göre, her sabah 7 tane acve hurması yemek, o gün kişiyi sihirden korumaktadır.

Her türlü büyü ve kötülükten korunmak için Nas ve Felak surelerini okumak da önemlidir. Ayrıca büyü, vesvese, cin ve sihirden korunmak adına Kelime-i Tevhid okunmalıdır.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Kız kardeşime devamlı büyü yapılıyor bunu yapanı rüyasında’da gösteriyorlar ama net bir delil yok nasıl öğrenebilirim hocam

  2. Bilgiler için çok teşekkürler. Deneyeceğim ve umarım bi faydasını görürüm. Evliliğimi korumak için yapacağım. Acve hurması nedir onu anlamadım?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir