0

Cadı Tahtası

Tahta falının tarihi çok eskiye dayanmakta olup, ruhlarla iletişim kurmak amacı ile tasarlanmıştır. Cadı tahtası ya da Ouija olarak bilinen tahta, ruh çağırma

Cadı Tahtası
Cadı Tahtası

Cadı tahtasına pek çok kültürde rastlanmaktadır. Bilinen en eski ‘wici’ veya ’viya’ olarak okunan Ouija tablaları M.S. 540 yıllarına dayanır. Günümüzde tahta falında kullanılan Ouija, Fransız bir ruhbilimcisi olan M. Planchette tarafından 1853’te tasarlanmış olup, 1886 yılından beri satışı devam etmektedir.

Cadı Tahtası Ve Kullanımı

Tahta falı bakma amacı için falcılık yeteneklerine sahip olmak gerektiği düşünülse de cadı tahtası, ruhani yetisi olan, inançlı herkes tarafından kullanılabilir.

Tahta falında kullanılan tahta üzerinde, genellikle alfabenin sıralandığı bir bölüm, rakamlar ve evet hayır

kelimeleri yer alır. Tahta üzerinde, hareket ettirilen bir nesne aracılığı ile falcı, ruhlarla iletişim kurarak soruların cevaplarını almaya çalışır.

Tahta Falı İle İletişime Geçilen Ruhlar

En az 2 kişinin temas ettiği nesne irtibat kurulan ruh tarafından hareket ettirilerek, onun sesi olur. Nesnenin işaret ettiği harfler ile sorunun cevabı alınmış olur.

Genel olarak tahta falı geleceğe veya geçmişe dair soruları olan kişilerin başka boyuta geçmiş yakınları ile iletişim kurma isteğini yerine getirmektedir. Bunun yanı sıra, bilgili ruhlardan kendi geleceklerine dair öğrenmek istediklerini sorgulamak amacı ile de kullanılmaktadır.

Günümüzdeki Quija Algısı

Cadı tahtası medyumların, ölen yakınları ile iletişime geçmek isteyen insanlara sunduğu bir iletişim yöntemiyken, günümüzde biraz da eğlence amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle gençlerin aralarında eğlenmek için de kullandıkları Quija, gerçek inananların, yüzyıllarca medyumların kapılarına gitmelerini sağlamıştır.

Tahta Falı Tehlikeli Midir

Cadı Tahtası-
Cadı Tahtası-

Tahta falındaki amaç ruhlarla iletişime geçerek soruların cevaplarına ulaşmaktır. Bu İletişime geçmek için gerçekten trans haline girmek, çağrının yerini bulması için önemlidir. İnsanların en rahat iletişime geçebildikleri kendi yakınları olur ki onlardan zarar görmeleri ihtimali düşüktür.

İnanılanın aksine ruhani varlıkların yaşayanlara zarar verebilme gibi imkanları yoktur. Tabi psikolojik olarak olaylardan etkilenenler ruhsal zararlar yaşayabilir.

Sihirli tahta oyunu olarak görülse de, cadı tahtasını kullanarak fal bakarken dikkatli olmak iyi olabilir, inançlı olup olmamak ruhsal varlıkların itaatine etki etmez..

Cadı Tahtası Yapılabilir Mi

Cadı tahtasındaki amaç bizleri duyduklarına inanılan ruhların onunla irtibata geçen kişilerle iletişim kurabilmelerini sağlamaktır. Seslerini duyuramayan ve görülemeyen ruhların, tahta üzerindeki harf ve rakamlarla kendilerini ifade etmesi tasarlanmaktadır.

Bu açıdan bakıldığında tahtanın mistik herhangi bir etkisi yoktur. Sıradan bir tahta veya masa üzerine Ouija tahtasındaki harf ve rakamlar yazılarak da tahta falı bakılabilir.

Bugün pek çok yerde ve internet ortamında cadı tahtası bularak, Ouija tahtası satın almak mümkündür. Ayrıca pek çok internet fal sitesi tahta falı ile merak ettiğiniz soruların cevaplarını sunmayı vaat etmektedirler.

Ayrıca fal siteleri üzerinden de merak edilen soruların cevaplarına ulaşılabilir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir