0

Çakraları Açma Yolu

Çakralarınız kirlendiyse ve dengesiz bozulduysa ilk olarak temizleme ve açma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Buradan öğrenebilirsiniz

Çakra açma teknikleri
Çakra açma teknikleri

Vücudumuzda bulunan 7 ana çakrayı açmak için bazı meditasyon teknikleri uygulamanız gerekmektedir. Her çakra için farklı bir zihin yolu izlemeniz ve çakra temizliği yapmanız uygun olacaktır.

 

Çakralar nasıl açılır sorusunun cevabı da uygulayacağınız meditasyon tekniğinde gizlidir. Çakra açma yöntemleri genelde sessiz ve sakin olan kendinizi hem bedenen hem ruhen rahat hissedebileceğiniz bir yerde yapılmalıdır.

Çakraları açmak ve dengelemek ihtiyacı genelde vücudunuzdaki denge bozukluğundan meydana gelmektedir. Kendinizi kötü hissediyor ve sürekli bir yorgunluk içerisinde afallıyorsanız bazı çakralarınızda ve özellikle de yaşam enerjiniz olan kök çakrada sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bu doğrultuda çakra dengeleme oldukça işinize yarayacaktır.

Çakralar nasıl temizlenir? Çakraları dengelemek ne işe yarar? Bu 7 ana çakranın temizlenmesi demek kendinizi adeta dünyanın merkezine koyarak yüksek bir özgüven ve dinç olma hali ile hayata tutunmanızı sağlar. Çakra açma müzikleri yardımıyla da meditasyon sürecini en doğru şekilde yönetebilirseniz zihninizin ve bedeninizin nasıl boşalarak sizi rahatlattığını hissedebilirsiniz. Şimdi aşağıda çakra açma teknikleri ile ilgili her çakra için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz.

Çakra Açma Teknikleri

  1. Çakramız yaşam enerjimizle doğrudan bağlantılı olan kök çakradır. Hayattaki en temel ihtiyaçlarımız burada belirir. Bu çakranın kirlenmesi korku yolu ile olur ve temizlemek için de korkularınızı yenmeniz gerekmektedir. Meditasyon esnasında tüm korkularınızı dereyi tıkayan bir taş yığını olarak düşündükten sonra bu korkuları kabullenmeniz ve taşların yavaşça ufaldığını hissetmeniz gerekiyor. Sonrasında taşların bir bir daha da ufalarak derede akıp gittiğini hayal ederek kök çakrayı temizleyebilirsiniz.
  1. Çakramız ise zevk çakrası olarak da bilinir. Göbek altında cinsel eğilimlerimizin merkezinde yer alır. Tıpkı kök çakrada olduğu gibi burada da kirlenmeye sebep olan şey suçluluktur. Yine bir önceki yöntem gibi suçluluk hissettiğiniz her şeyi zihninizde düşünerek onları bir taş yığını haline getirip ufalayıp daha sonra kendinizi bağışlayıp rahatladıktan sonra derede akıp gitmesiniz izliyorsunuz…
  1. Çakramız iradeyi, gücü temsil eden çakradır. En duygusal çakradır. Duyguların hapsolduğu yerdir. Açılma ve temizlenme halinde bazı şeyler ağır gelebilir fiziksel belirtiler ortaya çıkabilir. Kusma vs. Bu çakramızın kirliliği de utanç duygumuzdan gelir. Utanç içerisinde olduğunuz durumları hatırlayarak bunları kabullenmeniz ve merkeze kendinizi koymanız gerekiyor. Kabullendikten sonra da tıpkı dökülen taşlar gibi bu anların zihninden uzaklaştığını düşün.
  1. Tam kalbimizin üzerinde bulunan kalp çakrayı açarken de göğsünüzün tam üzerinde bir yük hissedebilirsiniz. Bu yük doğrultusunda solunum sorunu yaşayabilirsiniz. Kalp çakrası üzüntü ve kederden dolayı çok fazla yorulur. Hayatınızdaki tüm üzüntü ve keder anılarınızı hatırlamanız mümkün değildir ancak meditasyon halindeyken yoğunlaşabildiğiniz kadar yoğunlaşıp hala sizin rahatsız eden ve unutamadığınız üzüntü hallerinizi hatırlamanız gerekmektedir. Sonrasında bunları kendi içinizde kabullenip artık yapacak bir şey olmadığını düşünerek çakranızı temizlemelisiniz.
  1. Boğaz Çakrası. Açılımı en uzun süren çakra olma özelliğine sahiptir. Boğazınız düğümlenebilir hatta bir süre sıvı dışında yiyecek tüketemeyebilirsiniz. Boğaz çakrası sizin kendinize söylediğiniz yalanları temsil etmesi ile ön plana çıkar ve insanın kendisine karşı yaptığı bu komployu temizlemek de hali ile büyük bir yüzleşme istemektedir. Tüm çakralarınız arasında boğaz çakrayı iyi bir şekilde temizleyemezseniz diğerleri ile olan iletişimini de kısmış olacağınızdan dolayı meditasyonunuz başarılı sonuç vermeme riski ile karşı karşıya kalacaktır. O yüzden bu çakrayı açarken kendinize söylediğiniz yalanları göz önüne alıp kendinizi affederek bunları kabullenmeniz gerekiyor.
  1. Göz çakrası olarak da bilinen bu çakra iki gözünüzün ortasında alnınızda yer almaktadır. Çakra temizliği yapılırken başınızda ağrı ve alnınızın üzerinde bir basınç hissedebilirsiniz. Tüm ön yargı ve yanılgılarınız burada toplanmıştır ve temizlenmesi esnasında aklınızdaki ön yargıları hesap etmeniz gerekecektir. Örneğin bir beyazın zenciden üstün olduğunu düşünmeniz bir yanılgıdır ve hali ile bu yanılgıyı çözmeden 3. Göz çakrasının temizlenmesini ve dengelenmesini bekleyemezsiniz.
  1. Taç çakrası başınızın üstünde yer alması ile ilahi bir taç gibi sizi dünyevi meselelerden uzaklaştırmakla görevlidir. Buradaki her türlü dünyevi bağlarınız çakranın tıkanmasına ve dengesinin bozulmasına sebep olur. Çünkü buradaki çakra ilahi gücü temsil etmektedir ve yalnızca ilahi bilgilerle temizlenebilir. Bu nedenle 7. Çakra olan Taç Çakra açılırken kendinizi dünyevi zevk ve bağlarınızdan kurtarmanız ve zihninizden uzaklaştırmanız gerekmektedir.
Çakraları açmak için sözleri
Çakraları açmak için sözleri

Ayrıca çakraları açma sırasında her sırası gelen çakrada aşağıdaki sözler ile beyninize olumlama yapabilirsiniz. Bu kelime grupları doğrudan çakranıza hitap eden tılsımlı sözcükler olma özelliğine sahiptir ve çakranızı temizleyip açan birer anahtar görevinde kullanılır.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir